Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetAnket: Akıllı telefonlar / Google
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Anket: Akıllı telefonlar / Google  (Okunma Sayısı 4812 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« : Mart 18, 2013, 18:02:15 ÖS »

Google forms'u denemek için bir anket hazırladım. Akıllı telefonlar hakındaki bu anketimi doldurursanız sevinirim.

https://docs.google.com/forms/d/1-ohqr0pva2OtVrZNeKk4pbWPT-omXIJNbv5MS8nkAWg/viewform
« Son Düzenleme: Mart 19, 2013, 16:06:55 ÖS Gönderen: wizofwor » Logged

Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mart 18, 2013, 18:28:26 ÖS »

Eski telefonunuzu ne yapıyorsunuz ?

Yedekte saklıyorum 3 te 3

Eee retrocuların cevapladığı ankette bu durum normal sanırım.

Gün gelecek o eski telefonlarda retro olacak.
Artı retro cihazları yedeklemekten gelen bir alışkanlık sanırım. Kahkaha

Gerçi ben sanal retrocuyum ama nedense eski telefonu da yedekte tutuyoum..

« Son Düzenleme: Mart 18, 2013, 18:33:50 ÖS Gönderen: cdemir » Logged

ozgur106
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mart 19, 2013, 10:58:03 ÖÖ »

doldurdum dostum

Commodore ve Amiga Dergisi Oyun Yazarı.

C64 Mini, A500 Mini, Playstation Classic, Playstation 2, Playstation 5
CommodoreFan ®
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mart 19, 2013, 12:28:47 ÖS »

Ben de doldurdum ama anket duyurusu bu forumdan yapıldığı için "akıllı telefonunuzu ne amaçla kullanıyorsunuz" sorusuna verilen cevaplar içinde oyun oynamak ciddi yer tutmuş  Kahkaha

Uzun süredir gözlemliyorum, özellikle ulaşım araçlarında vakit geçirmek için milyarlık telefonlarda meyva kesme ve balon patlatma dışında pek oyun oynayan yok, sadece bir defa genesis emülatörü kullanan birini gördüm onunla da tanıştım zaten Telefon mega drive, nes emülatörü çalıştırıyor diye sevinen sadece biziz sanırım.

Bir garip COMMODORE fanatiği...
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Mart 19, 2013, 15:57:21 ÖS »

Gayet güzel bir sistem. Sonuçları bir hesap tablosunda tutuyor.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ao5GfdyuaPGMdFI5Mk53TVFKaEtxR0pCWmJodGNncWc&usp=sharing

Yalnız anketi doldurunca çıkan özet sayfasını paylaşmanın yolunu bulamadım.

Anketin sonuçları şöyle:
Katılım 19 kişi. Akıllı telefon kullananlar %80. Akıllı telefonu olmayanların %75'i bu cihazları gereksiz bulduğun için almamış. Daha önce benzer cihazlar kullandığı halde şu an akıllı telefonu olmayanlar da %75. Yani bilinçli bir tercih söz konusu. Akıllı telefon kullanıcılarına gelirsek, çoğunluk (%56) Android tercih ediyor. iOS cihazları ikinci sırada (%22). Ağırlıklı olarak telefon özellikleri, e-posta ve web gezintisi ve fotoğraf özellikleri kullanılıyor. En az kullanılan uygulamar ise bankacılık, sosyan medya ve iş hayatı ile ilgili programlar.

Sonuçlar bu şekilde. Özet sayfasını paylaşabilen varsa nasıl yapıldığını öğrenmekten memnuniyet duyarım. Herkeze teşekkürler.

@commodorefan:

Oyun mevzu burda bile bu kadar geride kalmış. (Her iki kişiden 1'i telefonda oyun oynamıyor.) Ben de Asphalt 7'de online rakip niye bulamıyorum diyordum sebebi anlaşılmış oldu Kahkaha
« Son Düzenleme: Mart 19, 2013, 16:06:42 ÖS Gönderen: wizofwor » Logged

CommodoreFan ®
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mart 19, 2013, 16:14:24 ÖS »

@commodorefan:

Oyun mevzu burda bile bu kadar geride kalmış. (Her iki kişiden 1'i telefonda oyun oynamıyor.) Ben de Asphalt 7'de online rakip niye bulamıyorum diyordum sebebi anlaşılmış oldu Kahkaha

Kendi adıma söylüyorum tabi, bende tuhaf bir takıntı var aslında. Mesela xbox classic, nes emülasyonunu kusursuza yakın, n64 emülasyonunu da kurtarır şekilde yapabilmesine rağmen neden bilmem ille de bu işler için masaüstü bilgisayarı tercih edip onda mutlu oluyorum. Yani biraz da telefonda oyun işini mecburiyetten tercih ediyorum gibi (uzun yolculuklarda mesela).Örneğin telefonum eski (n97) ve picodrive emülatörüyle genesis oyunlarını çatır çutur açıyorum ama bu durum beni minibüste mr.nutz oynayıp keyiflenmekle, telefonu her açtığımda o küçücük ekranda bu kadar tanıdık görüntülere bakıp hüzünlenmek arasında gezdiriyor Tuhaf değil mi 

Bir garip COMMODORE fanatiği...
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: