Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 2 3 [4] 5   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Sharp X68000: O Bir Samurai  (Okunma Sayısı 42316 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
malcomic-xd
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #45 : Şubat 16, 2014, 18:52:16 ÖS »

Eline emeğine sağlık hocam çok eğlenceli bir oyuna benziyor makine gayet güçlü bir makine sprite ların büyüklüğü bayağı etkileyici grafiklerde gayet hoş renk derinliği bilhassa çok fazla nokia 3310 larda bir oyun vardı onda aynı shoot em up tarzı sonunda boss gelirdi bu tarz oyunlar o zamandan beri hoşuma gider paylaşım için çok teşekkürler

-C64,C64C,Atari2600jr,SinclairZxSpectrum48k,SinclairZxSpectrum+,AmstradCPC,Amiga500,NES,SegaMasterI,SegaMasterII,HPJornada,GameBoySerisi,DSFat,CasioFX-730p,CasioFX-790p,QuickShot Serileri
Devastator
Uzman

mov ax,si

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #46 : Şubat 16, 2014, 18:55:18 ÖS »

Gradius serisi Playstation'da da sağlam bir seridir. Amigada R-Type sevenler kesinlikle oynamalıdır.
tolga abaci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #47 : Şubat 16, 2014, 21:34:49 ÖS »

Arkadaşlar, paylaşımı beğendiğinize çok memnun oldum, eylemlerim sürecek .

Japonlara olan saygım arttı...

Daha neler var Aslında aynı dönemde batıda çıkmış zengin yan içerikli oyunlar da var fakat bu Japonlarınki yine de biraz ayrı bir klasmanda.

Bu arada ben de biraz kaza eseri oyunun harddisk'e nasıl kurulduğunu buldum, disketleri karıştırınca, yani B diskini 0 numaralı drive'a, A'yı da 1'e takınca, HD Install Tool'una boot etti. Hard disk'e kurdum kurmasına ama copy protection yüzünden yine A diskinin 0 numaralı drive içinde olması gerekiyormuş çalışması için. O yüzden disketleri ortadan kaldıramadım şimdilik ama en azından hard disk'ten hem daha hızlı yükler hem de disketlerin ömrü uzamış olur diye düşünüyorum. Ayrıca biraz araştırınca crack gibi bir şeyler de buldum, PC'den dosya aktarabilecek hale gelince onları da denerim herhalde.

"Finished products are for decadent minds." -- attributed to Hari Seldon, in Isaac Asimov's Second Foundation.
guru68
Deneyimli

arıyor: SONY MSX

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #48 : Şubat 16, 2014, 23:55:40 ÖS »

gittikce sempatim artiyor bu alete...

C=:
C64+154I+1084S+Wersiboard/C64SpeedDos+154I+c64tpc@ATX/C64PCmod/C64C/A500P+A570+1084S/A600+Apollo030+Ram+PCMCIA-Lan+SiriusGenlock+1084S/A600ATXmod/C286LT/C64DTV@C286LTmod+mmc2iec+TV!
SONY:
HB-75D+Bitcorder+Plotter+4KBram/HB-75P/HB-G900P/PSX7502+VCD/PSone+SCPH152/NeoGcon
Coleco:
TelstarRanger
flimbo
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #49 : Şubat 19, 2014, 00:03:01 ÖÖ »

Sevgili Tolga Abacı, makineniz hayırlı olsun, gerçekten çok güzel bir sistem, bilgiler için de teşekkürler.. Ben bu sistemi ilk kez yaklaşık bir ay önce youtube'da "Game Sack" isimli "programda" görmüştüm, güzel bir review'dı videoyu sizlerle paylaşmak istedim:

tolga abaci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #50 : Şubat 19, 2014, 08:40:00 ÖÖ »

@flimbo: Teşekkür ederim, video için de ayrıca teşekkürler. Bu video'daki oyunların bazılarını ara ara ebay'de ya da YAJ'de görüyordum ama inceleme fırsatı bulamamıştım, bu video'dan bayağı bir fikir edinmiş olduk. Örneğin, Undeadline ve Sol-Feace, ikisini de isimlerinden pek bir şeye benzetememiştim ama güzel oyunlara benziyorlar. Overtake de mesela, Amiga'daki Vroom'u hatırlattı bana.

"Finished products are for decadent minds." -- attributed to Hari Seldon, in Isaac Asimov's Second Foundation.
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #51 : Şubat 19, 2014, 08:40:56 ÖÖ »

@Tolga: Amiga'da eski bir numara vardı. Harddiskte veya ramdiskte bir çekmeceyi mount komutuyla floopy gibi gösterip bazı oyunları çalıştırabiliyorduk. Aynı şekilde DOS'ta CD oyunları için harddiskte 700MB'lık bir partition ayırıp bunu D: harfine atıyorduk.

Acaba X68k için de benzer bir trick olabilir mi?

tolga abaci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #52 : Şubat 19, 2014, 10:09:21 ÖÖ »

Acaba X68k için de benzer bir trick olabilir mi?

Güzel fikir, olabilir tabii ki. Araştırmakta fayda var...

commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #53 : Şubat 19, 2014, 10:18:48 ÖÖ »

Bunada bi flopy emulatör yaparsın artık

endo64
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #54 : Şubat 19, 2014, 16:27:58 ÖS »

nefis bi oyunmuş, R-type, Battle Squadron, Project-X, Disposable Hero ve Stardust, SWIV Amiga'da en sevdiğim oyunlardı hem tarz olarak hem grafik/oynanabilirlik olarak.
Bu da grafik ve oynanış olarak aynı zevki verir sanırım.
Eline sağlık Tolga
tolga abaci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #55 : Şubat 19, 2014, 19:36:26 ÖS »

@commander64: Orjinal oyunlara merak saldığım için uğraşır mıyım bilmiyorum

@endo64: Teşekkür ederim endo64, güzel bir oyun olduğu kesin, aslında bir klasik de diyebiliriz, daha göze hitap eden bölümleri de olduğuna eminim, biraz oynamayı becerebilsem onları da gösterebilirdim. Elimdeki gamepad'lerden birine adaptör yapmam lazım X68000 için.

wizofwor
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #56 : Şubat 19, 2014, 21:07:52 ÖS »

Gradius klasik hatta kült shotm'up oyunlarından. En önemli özelliği de kendine has silah upgrade sistemi. Serinin devamı hala üretiliyor. Aynı zamanda Gradius'un parodisi diyebileceğimiz anime tarzı grafikli yine Konami'nin yaptığı Paradous serisini  de devam ediyor.

burcincerci
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #57 : Şubat 19, 2014, 22:29:45 ÖS »

cihazın oyunları inanılmaz. o yıllar için mükemmel. eğer amiga zamanında tanışmış olsaydık muhtemelen pc'ye falan geçmezdik. Türkiyede hiç görmedim, muhtemelen hiç girmedi illaki bir yerlerde denk gelirdik.

Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #58 : Mayıs 20, 2015, 11:28:02 ÖÖ »

EEVBlog Mailbag'de ilk koliden çıkana bakın. X68000 geldi inanamıyorum ya. Ney

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
wizofwor
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #59 : Mayıs 20, 2015, 11:46:04 ÖÖ »

@Özay:

Mesajını görünce Tolga bir şeyler yazdı zannettim. Yanlış alarmmış(!)

Sayfa: 1 2 3 [4] 5   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: