Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 ... 12 13 [14]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Wii hakkında bir kaç soru  (Okunma Sayısı 118563 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #195 : Eylül 06, 2020, 17:45:50 ÖS »

Ben de aldığımda soft mod vardı. Onun üzerine yapmıştım işlemleri.  Ama tecrübeli bir arkadaş bilgi verirse daha iyi olur sanırım.

Mevcut softmodun üzerine yaptığımda herhangi bir sorun yaşar mıyım? Şu anda Usb loader GX üzerinden “retun to-usb loader” diyerek sorunu çözdüm ama oyundan çıkınca ana menüye dönmeden direkt usb loadera dönüyor. Loaderdan ana menüye dönüşte sorun yaşamıyorum.

Simon (Özay Turay)
Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #196 : Eylül 06, 2020, 18:32:14 ÖS »

Bu kilitlenmeler en başından beri oluyor mu yoksa yeni mi başladı?

https://retrodergi.com - https://e-turay.com - https://karizmawow.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PS Vita, Nintendo 3DS, Nintendo 2DS
Nam[A]sTe
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #197 : Eylül 06, 2020, 18:56:46 ÖS »

Bu kilitlenmeler en başından beri oluyor mu yoksa yeni mi başladı?
Wii konusunda bilgi sahibiyim aslında bu kullandığım 5. Wii. Hiçbirinde böyle bir sorun olmadı.

Kısaca bilgi vereyim isterseniz. Wii Black Ntsc cihaz 4.3U sürüm. İlk Softmod işleminden sonra oyundan ana menüye dönüşte  kilitlenme oldu. Sonra tekrar Softmod yaptım dx2installer ile son sürüm cios güncellemesi yaptım. Farklı sürüm loader yükledim. Bir türlü çözüme ulaşamadım.
Artık son çare oyundan çıkarken usb loadera dönsün diye -return to- seçeneğini aktif ettim. Sorunsuzca loader menüsüne dönüyor ama oyundan ana menüye dönmüyor.

Bir de oyuna girip hemen çıkınca dönüyor ama 5-10 dakika oynayıp dönmeye çalışınca cihaz kilitleniyor.
Yani lafın kısası ilk Softmod işlemini ilk ben yaptım cihaza ve en başından  beri aynı sorun oluyor.
« Son Düzenleme: Eylül 07, 2020, 10:29:48 ÖÖ Gönderen: Nam[A]sTe » Logged
Nam[A]sTe
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #198 : Eylül 09, 2020, 13:29:16 ÖS »

Dün buradaki rehberi kullanarak tekrar Softmod yaptım (hbc kurulumundan sonraki aşamadan itibaren) Wii Fit oyunu dışında resetleme olmadı. Oyunu 3 farklı yerden indirip denedim hatta orijinal oyunu dump edip denedim yine aynı olay başıma geldi. Wii fiti CD den oynayıp ana menüye dönerken de reset atmıyor. Sadece usb loader ile oynayıp çıktığımda sorun oluyor. Çok ilginç 🤔
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #199 : Eylül 09, 2020, 16:13:29 ÖS »

İlginç bir durum gerçekten..  Ney

Dün buradaki rehberi kullanarak tekrar Softmod yaptım (hbc kurulumundan sonraki aşamadan itibaren) Wii Fit oyunu dışında resetleme olmadı. Oyunu 3 farklı yerden indirip denedim hatta orijinal oyunu dump edip denedim yine aynı olay başıma geldi. Wii fiti CD den oynayıp ana menüye dönerken de reset atmıyor. Sadece usb loader ile oynayıp çıktığımda sorun oluyor. Çok ilginç 🤔
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2020, 16:15:13 ÖS Gönderen: cdemir » Logged

Sayfa: 1 ... 12 13 [14]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: