Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetDünyanın En Kapsamlı PC Oyun Kolleksiyon Rekoru (Anne Bras)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Dünyanın En Kapsamlı PC Oyun Kolleksiyon Rekoru (Anne Bras)  (Okunma Sayısı 1232 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Humphrey
Deneyimli

The right man in the wrong place

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Temmuz 20, 2020, 12:12:13 ÖS »

Eğer doğru tanıtımı, paylaşımı yapılır, mediada yer alır ve toplumun takdirini alır ise tüm kolleksiyonculara örnek vizyon oluşturabilir.
Eminim bu seviyede bir çok kolleksiyoncu vardır, yeni nesillere örnek olsun, doğru yapılan işin takdir aldığı belgelensin,Daha çok kişi koleksiyon yapsın,
koleksiyonculara bakılan imaj , takdir , değer daha iyi olur.

bir de şu "ne oolum o oyun şeysilerini toplamışsın , çocuğmusun sen " diyaloğuda azalır

son olarakta her koleksiyon zaten bir gün değerini bulduğunda satılacak, (ya kendisi , ya mirasçıları , yada hediye ettiği adam tarafından)  dolayısı ile AL-sat'a da girer )))
« Son Düzenleme: Temmuz 20, 2020, 12:19:20 ÖS Gönderen: Humphrey » Logged

Amiga 500 Plus+,Aca 500+,3.1
Amiga Cd32
Commodore 64,64C,128
Atari 800XL
Nintendo wii,64,Gamecube,3DS XL,3DS,Dsi,Dslite
Playstation 1,2,3
Xbox 360
Sega Saturn,Dreamcast,Mega Drive,Masterdrive
PSP 1001,2001,3001,PSPGO
Zx Spectrum+
Atari Pong,Philips Videopac,Palladium,Unimax Marc
peraspera95
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Temmuz 20, 2020, 17:52:51 ÖS »

Bir çok alışkanlığın, bilinenin değiştiği bir yüzyılda yaşıyoruz. Başarı ölçütleri de, başarı sanılanlara gidilen yolda değişti. Sosyal medyada çok garip yeri geldiğinde ahlaksızlık yaparak, milyonlarca takipçiye, milyonlarca takipçiyle de başarı olarak adledilen bir konuma erişebiliyor insanlar. Başarılı dediklerimiz arka planda, sahte başarılar önlerde reklam ediliyor. Bu nedenle haklısın...başarı ölçüsünü ve hedefi doğru tanımlamak gerek.

Benim başarılı saydıklarım siyasi parti torpiliyle bir yere gelmiş ya da kamu/belediye kaynaklarına çöreklenip, mal/mülk ya da imkanlarla elde edilen sahte başarılar değil. Bunlar en değersiz, sıradan bile olamayan insanlar. Barış Manço'nun deyimiyle altın yere düşse değerin kaybeder mi? tenekeyi parlatsan çeyrek altın eder mi? misali. Kısa süre parlatılmış, emek olmadan, çalışma, sebat olmadan sahte bir başarının sahipleri.

Başarılı sıradan diyeceğimiz bir öğretmen olabilir. Ahlaklı, çevresine ve öğrencilerine karşı sevgi/saygı dolu ve bırak binlerceyi 5-10 tane iyi insanın yetişmesine vesile olmuş, buna karşın, modern zamanların başarı göstergelerinin hiç birine sahip olmayan biri olabilir. Aziz Sancar gibi işiyle ilgilenen, yıllarını bir konuya vakf etmiş insanlar en başarılarımız. Köyün boş arazisine, yıllarca fidan dikip orayı orman yapan amca... Çevresindekilere ilham olup, yardımlaşmayı önemseyen, çoğaltan sıradan bir birey... Hatta çiftliğinde sağlıklı gıda, ürün yetiştirmeye çalışan köylü ya da atıklardan, kullanışlı ürünler tasarlayan bir genç...
Önemli olan bir işte sebat edip, hiç bir zaman kişiliğinden ve tutumundan taviz vermemek bir yerde. Neye kafa yorduğunda çok önemli değil. Süreç insana bir çok deneyim ve sahip olduğu zenginliğin farkına varmasını sağlayacaktır.

21. yüzyıla biraz hızlı ve tersten girdik... Biraz kafa karışıklığı var. Belki de biraz hızlı değişim sersemliği... Ama insanoğlu elinde sonunda, deneye yanıla, doğruyu ve asıl değerli olanı anlayacaktır diye düşünüyorum.
Haklı kaybeden, bir gün hakkına ulaşır...

Koleksiyon özeline gelirsek...Ciddi ve güzel bir koleksiyonum var (hamd olsun). Bir gün Türkiye'nin en iyi koleksiyonlarından denilmesi beni zerre ilgilendirmeyecek. Madalya taksalar Kahkaha hoşuma gider muhakkak ama önemli olan gerçekten o süreçte kazanılanlar oldu benim için. Çok iyi dostlar edindim. Çok iyi arkadaşlarım var. Hatta birlikte çalıştığım, ortak olduğum insanlar bu hobi sayesinde tanıştım. En güvendiğim insanları tanıdım. Dışarıdan bakan biri için yani nedir ki x adet bilgisayar/konsol...Bugün xxx para bastırsan yarın kapında denilebilir (ki öyle). Ama o koleksiyon ondan fazlası... Bazısını alabilmek için geceleri uyumadım, ebay'da bekledim. Bazıları için hiç tanımadığım insanlardan destek aldım. Bazıları benim hayatıma o makinalarla dokundu. Ben bazılarının hayatına başka cihazlarla dokundum. Bazen hiç cihaz söz konusu olmadı. Benim profesyonel deneyimimden, başkaları faydalandı, bazen ben onların profesyonel deneyimlerinden... Eminim konu edilen koleksiyonla ilgili ilginç anılar, yaşanmışlıklar vardır. Duke Nukum'u bile bizlerin bu vesileyle öğrendiği, bir şeyler kattığımız bir ortamda o koleksiyon sahibi neler öğrenmiş, neler yaşamıştır...Heycanlı olan, güzel olan da biraz bu tarafı...
Okurken kalbim ısındı.Samimiyetiniz için teşekkür ederim.Aynı fikirdeyim kesinlikle.Özellikle Anadolu da köy köy gezen öğretmenlerimiz doktorlarımız askerlerimiz sizin de belirttiğiniz gibi benim için gerçek başarı kıstası.Yoksa yemişim Guinness i Retroyu vs.Ama abimiz baya abartmış.Ondan kıl oldum ben yinede.
deksar
Üye

Engineer - Master@Computer Science

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Temmuz 23, 2020, 15:32:50 ÖS »

Çok da off-topic olmayan bir detay; Eşi güle-oynaya yardım ediyor kendisine. Hatta kendisi de kocasının koleksiyonuna katkıda bulunmuş. Türkiye Cumhuriyeti'nde önümüzdeki 100 yıl içinde görülmeyecek bir şey bu bence

"Pain is inevitable, suffering is optional" - Buddha.
knighTeen87
Deneyimli

SNK ve Dragon Quest Hastası

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Temmuz 23, 2020, 17:21:15 ÖS »

Çok da off-topic olmayan bir detay; Eşi güle-oynaya yardım ediyor kendisine. Hatta kendisi de kocasının koleksiyonuna katkıda bulunmuş. Türkiye Cumhuriyeti'nde önümüzdeki 100 yıl içinde görülmeyecek bir şey bu bence

Katılmıyorum, benim eşimin de saolsun koleksiyonumda çok büyük emeği vardır. Saolsun varolsun, sayısız kez kargo işlerini gıkını çıkartmadan halletti, özel günlerde aradığım oyunları aldı, hatta yurtdışından gelen kartuşların içlerini bile elleriyle temizledi. Daha da sayamadığım tonla şey yapmıştır koleksiyonum için. Cidden onun desteği olmasa ben de yapamazdım herhalde.

O yüzden bu konuda şanslı hissediyorum kendimi. Böyle hayat arkadaşları az sayıda olsalar da ülkemizde varlar Kahkaha

Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Temmuz 23, 2020, 17:46:46 ÖS »

Katılmıyorum, benim eşimin de saolsun koleksiyonumda çok büyük emeği vardır. Saolsun varolsun, sayısız kez kargo işlerini gıkını çıkartmadan halletti, özel günlerde aradığım oyunları aldı, hatta yurtdışından gelen kartuşların içlerini bile elleriyle temizledi. Daha da sayamadığım tonla şey yapmıştır koleksiyonum için. Cidden onun desteği olmasa ben de yapamazdım herhalde.

O yüzden bu konuda şanslı hissediyorum kendimi. Böyle hayat arkadaşları az sayıda olsalar da ülkemizde varlar Kahkaha

Hocam doğru evlilik için şu teorim var.

Doğru evlilik sadece tek taraf için var

Misal sen ve ben doğru evliliği yapmışız ama eşlerimiz yanlış evliliği yapmış

AmigaBinİkiYüz
AmigaBeşYüz
AmigaBeşYüzDoksan
SiDiTİVi
KomodorAltmışDörtCe
AtariBinKırkSeTeE
AtariFalkonSıfırOtuz
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır