Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıOyun KonsollarıKalın Kasa PS2'leri Sadece IDE HDD ile SoftMod Yapma
Sayfa: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 28   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Kalın Kasa PS2'leri Sadece IDE HDD ile SoftMod Yapma  (Okunma Sayısı 146573 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #135 : Şubat 02, 2015, 15:56:10 ÖS »

Karşılaştığın sorunu ve nasıl çözdüğünü kısaca da olsa yazarsan senden sonra benzer sorunlar yaşayanlar da faydalanabilir.
Simon hocam nework adator üm geldi yakında başını ağrıtmayı düşünüyorum Kahkaha

Simon (Özay Turay)
Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #136 : Şubat 02, 2015, 15:57:25 ÖS »

Gözü aydın, baş ağrıtmak ne demek seve seve.

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #137 : Şubat 05, 2015, 08:29:27 ÖÖ »

Benim network adaptörümde dün geldi ve akşam kurcalamaya başladım elimdeki 40 GB HDD i Özay'ın anlatmış olduğu gibi kullanarak mc ye kurulumu yaptım HDD i ps2 den çıkartıp ps2 yi mc ile açtım herşey tamam çalışıyor sıra geldi 40 GB HDD i WinHIIP programıyla formatlayıp oyun atmaya program hiç bir HDD görmüyor ne pc nin sabit diskini ne ide den bağladığım diski bu kısımı nasıl aşarım program damı bir sıkıntı var acaba eğer öyleyse bana çalışan sağlam bir program lazım bir el atında vurdurarak çalıştıralım şu aleti
Simon (Özay Turay)
Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #138 : Şubat 05, 2015, 09:56:27 ÖÖ »

Yönetici olarak çalıştır.

Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #139 : Şubat 05, 2015, 10:40:17 ÖÖ »

Benim kurulumda bitti oyun indirmeye başladım yanlız jumper olayı biraz uğraştırdı beni. Simon teşekkürler bize sunduğun geniş rehber için. Deneme amaçlı hdloader ile orijinal oyun kopyaladım hdd üzerine sorunsuz çalıştı hdd 80gb. Winhiip yönetici olarak çalıştırmayınca hiçbir hdd görmüyor.

Simon (Özay Turay)
Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #140 : Şubat 05, 2015, 10:55:49 ÖÖ »

Aaaaa, bu olmadı ama. Hani başımı ağrıtacaktın. Kahkaha

emrepehlivn
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #141 : Şubat 05, 2015, 10:58:33 ÖÖ »

Siz değerli hocalarımız biz sevgili öğrencilerine özellikle ps 2 için oyun paketleri yapsa herkezler yararlansa Simon Hocam Kahkaha
BlitzBasic
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #142 : Şubat 05, 2015, 11:06:18 ÖÖ »

Siz değerli hocalarımız biz sevgili öğrencilerine özellikle ps 2 için oyun paketleri yapsa herkezler yararlansa Simon Hocam Kahkaha

emuparadise'ta zebil gibi oyun var, gidip indirin oradan

A500|ACA500Plus42Mhz8MB|GoTeK|IndivisionECS|OS3.1
ZX Spectrum 48K, 48KPlus | Amstrad CPC6128
emrepehlivn
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #143 : Şubat 05, 2015, 11:09:03 ÖÖ »

Doğru Hocam ama ben bir türlü Undergrand2 yi çalıştıramadım deli etti beni Kahkaha

Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #144 : Şubat 05, 2015, 11:13:45 ÖÖ »

Benim kurulumda bitti oyun indirmeye başladım yanlız jumper olayı biraz uğraştırdı beni. Simon teşekkürler bize sunduğun geniş rehber için. Deneme amaçlı hdloader ile orijinal oyun kopyaladım hdd üzerine sorunsuz çalıştı hdd 80gb. Winhiip yönetici olarak çalıştırmayınca hiçbir hdd görmüyor.
Hayırlı olsun jumper olayı uğraştırdı derken jumper nerede takılı olacak?
commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #145 : Şubat 05, 2015, 11:15:41 ÖÖ »

Alıntı
Benim network adaptörümde dün geldi ve akşam kurcalamaya başladım elimdeki 40 GB HDD i Özay'ın anlatmış olduğu gibi kullanarak mc ye kurulumu yaptım HDD i ps2 den çıkartıp ps2 yi mc ile açtım herşey tamam çalışıyor sıra geldi 40 GB HDD i WinHIIP programıyla formatlayıp oyun atmaya program hiç bir HDD görmüyor ne pc nin sabit diskini ne ide den bağladığım diski bu kısımı nasıl aşarım program damı bir sıkıntı var acaba eğer öyleyse bana çalışan sağlam bir program lazım bir el atında vurdurarak çalıştıralım şu aleti
USB dönüştürücü ile bağlıyorsan her dönüştürücü işe yaramıyor haberin olsun, en sağlamı masaüstü bilgisayara doğrudan bağlamak, programı yönetici olarak çalıştırmak gerekiyor
Alıntı
Diskleri Master olarak bağlamak gerekiyor

eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #146 : Şubat 05, 2015, 11:27:23 ÖÖ »

Aaaaa, bu olmadı ama. Hani başımı ağrıtacaktın. Kahkaha
Açıklamaların sağlam pek yardıma gerek kalmadı ama sabah 4:30 da yattım hırs yaptım bu gece bu iş bitecek dedim Kahkaha

eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #147 : Şubat 05, 2015, 11:31:26 ÖÖ »

Youtube da elemanın biri hdd bağlanışını gösteriyordu orada gördüm en sola dik olacak şekilde bağlamış jumper ı bende öyle yaptım gördü ps2.
« Son Düzenleme: Şubat 05, 2015, 11:36:03 ÖÖ Gönderen: eemiroglu84 » Logged

eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #148 : Şubat 05, 2015, 11:33:03 ÖÖ »

Ben theisozone kullanıyorum gayet geniş arşivi var her platformda.

eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #149 : Şubat 05, 2015, 14:17:15 ÖS »

Jumper ayarlarımı resimli olarak paylaşayım ben deneme yanılma ve sövme yöntemiyle sonuca ulaştım Kahkaha hdd hitachi marka 80gb.

Bu winhiip ile oyun atarken jumper pozisyonu.

Bu da ps2 bağladım da getirdiğim konum.

Sayfa: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 28   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: