Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıOyun KonsollarıKalın Kasa PS2'leri Sadece IDE HDD ile SoftMod Yapma
Sayfa: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Kalın Kasa PS2'leri Sadece IDE HDD ile SoftMod Yapma  (Okunma Sayısı 242387 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #315 : Mart 18, 2019, 21:37:18 ÖS »

master seçili durumda, bunlar haricinde yaptığım yukarıda sıraladığım işlemler doğru mu?
istersen gönder bana hdd'yi fhdb atayım MC gönder onada fmcb kurarım.

segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #316 : Mart 18, 2019, 22:11:52 ÖS »

master seçili durumda, bunlar haricinde yaptığım yukarıda sıraladığım işlemler doğru mu?

Çok sağol ama kendim başarmak istiyorum, şu an ortalığı toparlarladım zira bilgisayarın anakartında ide desteği yoktu kasayı açarak bir takım modllarla hddyi bağlamayı başardım ortalık savaş alanına döndü, burada son mesajlarda yazılanlara göre yarın tekrar devam edicem.

Bu arada buradaki işlemler için memorycarda ihtiyaç yok değil mi? softmod yaptığımda direkt HDD'den boot yapıyor mu.

eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #317 : Mart 18, 2019, 22:31:41 ÖS »

Çok sağol ama kendim başarmak istiyorum, şu an ortalığı toparlarladım zira bilgisayarın anakartında ide desteği yoktu kasayı açarak bir takım modllarla hddyi bağlamayı başardım ortalık savaş alanına döndü, burada son mesajlarda yazılanlara göre yarın tekrar devam edicem.

Bu arada buradaki işlemler için memorycarda ihtiyaç yok değil mi? softmod yaptığımda direkt HDD'den boot yapıyor mu.
hayır önce fmcb kurman lazım MC lazım hdd boot için konu açmıştım.

segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #318 : Mart 18, 2019, 22:48:33 ÖS »

hayır önce fmcb kurman lazım MC lazım hdd boot için konu açmıştım.

Yani memorycart olmadan buradaki yapılan işlemler faydasız mı? MC var bende link atabilir misin önce o işlemi yapayım o zaman.

Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #319 : Mart 18, 2019, 23:41:31 ÖS »

Free hd boot
Free mc boot

Birisi diskten birisi mc’den calisir. Mc’den calisan daha hizlidir.

Ama mc sart degildir. Hic mcn yoksa bile freehdboot ile oyun ds oynarsin boot da edersin. Ama freemcboot daha hizli .

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Atari 1040STe/Falcon 030/Jaguar/2600
Roland MT-32 Rev.A&B/SC-88/SB-55/MT300s
Sony PS 1-2-3-4-5/PSP/PVM 20"/9"
Sega SMS1-2/MD2/Saturn/Dreamcast/GG
Nintendo NES/SNES/DMG/GB Color/GBA SP
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #320 : Mart 20, 2019, 01:52:47 ÖÖ »

Yahu herşey tamam da freemcboot nasıl yapılıyor onu anlamadım. Mc ye ne yükleyecez nasıl yüklenecek detaylı anlatımı var mı?

daruga_13
Deneyimli

Genesis Does What Nintendon't

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #321 : Mart 20, 2019, 02:55:53 ÖÖ »

Yahu herşey tamam da freemcboot nasıl yapılıyor onu anlamadım. Mc ye ne yükleyecez nasıl yüklenecek detaylı anlatımı var mı?

Free MC Boot için için iso dosyasını boş bir dvd'ye yazdır. Çipli bir ps2 ile dvd'yi çalıştır.dvd içindeki program ile yazılımı memory card'a yazdır. Free mc boot'lu bir memcard'ın artık hazır.

videonun beşinci dakikasından sonraki işlem sana yardımcı olacaktır. <a href="http://www.youtube.com/v/YUD82el7DY4&rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/YUD82el7DY4&rel=0</a>

iso link: https://drive.google.com/drive/folders/0Bxc8dCBkMjeFM2R6T3RJQ3AzT2M
« Son Düzenleme: Mart 20, 2019, 02:59:08 ÖÖ Gönderen: daruga_13 » Logged

Aradığım Orjinal Sega Mega Drive/Genesis oyunları:Bölge kodu farketmez...

-Snowbros
-Sunsetriders
-Mega Turrican
-Comix Zone
-Teenage Mutant Hero Turtles The   Hyperstone Heist
Nes/Famicom oyunları:
-Astyanax
Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #322 : Mart 20, 2019, 08:29:16 ÖÖ »

link verdim ya dostum yukarıda?

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Atari 1040STe/Falcon 030/Jaguar/2600
Roland MT-32 Rev.A&B/SC-88/SB-55/MT300s
Sony PS 1-2-3-4-5/PSP/PVM 20"/9"
Sega SMS1-2/MD2/Saturn/Dreamcast/GG
Nintendo NES/SNES/DMG/GB Color/GBA SP
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #323 : Mart 20, 2019, 11:11:50 ÖÖ »

Bende bir önce ki sayfada vermiştim ama böyle 2-3 kere yazmak lazım herhalde, soru soruyor verilen cevabı okuduğu yok, insan böyle yardım etmekten soğuyor,

https://www.mediafire.com/file/erxbqbgdajda0x4/FHDB1.93.img.7z

Tekrar yazıyorum
1-Yukardaki linkteki dosyayı hardiske HDD RAW COPY ile yazdır.
2-Harddiski PS2'ye tak hepsi bu makina soft modlu.

segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #324 : Mart 20, 2019, 14:41:14 ÖS »

Bende bir önce ki sayfada vermiştim ama böyle 2-3 kere yazmak lazım herhalde, soru soruyor verilen cevabı okuduğu yok, insan böyle yardım etmekten soğuyor,

https://www.mediafire.com/file/erxbqbgdajda0x4/FHDB1.93.img.7z

Tekrar yazıyorum

Konuda yazan tüm mesajları okudum tek tek deneyecektim fakat bu iş için kullanmak istediğim 120GB İDE harddiskim RAW formatına dönüştüğü için onu kurtarmak için uğraştım, harddiski yabancı forumlarda okuduğum bir yöntemle kurtarsam da yüzde 60'lık bir bölümünde bad sektör oluştuğu için hatalı kısma veri yazıldığında tekrar RAW formatına dönüştü. Üstelik bilgisayarımda İDE bağlantısı da yok bilgisayarın kasasını açıp bir takım modlarla harddiski bağlamayı başardım, bu yüzden softmod için yapacağım işlemler çok yavaş ilerliyor.

Her neyse, bu iş için 20GB lık başka bir sağlam İDE harddiskle devam ediyorum.

Konuya dönecek olursak, en basit sizin anlatımınız olduğu için bunu denedim, 

HDD RAW COPY programı ile FHDB1.93.img dosyasını harddiske yazdırdım, başka hiç bir işlem yapmadım ki anlatımınız böyle,
sonuç hiç bir şey olmadı, normal boot menüsü açıldı.

HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #325 : Mart 20, 2019, 14:57:12 ÖS »

O zaman Harddisk adaptörünüz yada PS2 harddisk adaptörünün girdiği yerlerde, yada direk harddiskte bir sıkıntı var, satış ilanıma bakarsanız forumdan 7-8 kişiye harddiskli 250 küsür oyun yüklü kalın kasa PS2 sattım, yöntemim budur başka birşey yapmam, yukarda yazdığım 2 satır şeyden ibaret bu.

Satış ilanım bu
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=15505.0
Kaç tane kasa yaptıysam yukardaki dosyayı kullandım, akabinde winhiip ile oyunları yazdırdım.
« Son Düzenleme: Mart 20, 2019, 15:00:37 ÖS Gönderen: HkRecai » Logged
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #326 : Mart 20, 2019, 15:01:40 ÖS »

O zaman Harddisk adaptörünüz yada PS2 harddisk adaptörünün girdiği yerlerde, yada direk harddiskte bir sıkıntı var, satış ilanıma bakarsanız forumdan 7-8 kişiye harddiskli 250 küsür oyun yüklü kalın kasa PS2 sattım, yöntemim budur başka birşey yapmam, yukarda yazdığım 2 satır şeyden ibaret bu.

Peki PS2'nin modeli/serisi ile alakalı bir sorun olma ihitmali var mı? SCPH 30004 R yazıyor üzerinde, bu arada çipsiz. Harddisk çalışıyor PS2 içinde çalışma sesini duyabiliyorum.

HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #327 : Mart 20, 2019, 15:10:59 ÖS »

Kalın kasa modelle ilgili bir uyumsuzluk hiç görmedim, hepsinde açar çipli çipsiz farketmez.

Harddisk adaptörünün 40 pin soketi, yada içinde 40 pini ileten ribbon yassı kablo var, yada ps2'nin adaptöre giren kısımlarına bakmak lazım.

Birde 3.5" Harddiski Adaptöre takıp PS2 kasaya takınca önde 1 cm boşluk kalıyor ben oraya küçük bir parça sünger atarım, siz adaptörü lak diye kasaya sert takınca içindeki harddisk 40 pin yuvadan kurtuluyor olabilir.
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #328 : Mart 20, 2019, 15:27:26 ÖS »

Kalın kasa modelle ilgili bir uyumsuzluk hiç görmedim, hepsinde açar çipli çipsiz farketmez.

Harddisk adaptörünün 40 pin soketi, yada içinde 40 pini ileten ribbon yassı kablo var, yada ps2'nin adaptöre giren kısımlarına bakmak lazım.

Birde 3.5" Harddiski Adaptöre takıp PS2 kasaya takınca önde 1 cm boşluk kalıyor ben oraya küçük bir parça sünger atarım, siz adaptörü lak diye kasaya sert takınca içindeki harddisk 40 pin yuvadan kurtuluyor olabilir.

Kontrol ettim hem network adaptör hemde PS2 girişi temiz görünüyor, takarken de yatay bi şekilde dikkat ederek takıyorum soketten çıkmasın diye, harddiski takınca boot ekranı daha yavaş çalışıyor sanki bişeyler olacakmış gibi ancak yine bişey olmuyor, browser yazısı geldiğinde ise harddisk 5-10 saniye daha çalışıp duruyor yani sesi çıkmıyor herhalde duruyor.

segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #329 : Mart 20, 2019, 15:34:22 ÖS »

Sırayla yaptığım işlemler,

@Simon konu sahibinin anlattığı işlemler.
HDD RAW Copy Tool ile __mbr.img dosyasını HDD üzerine yazdım.

FMCB Noobie_Package içindekileri Fat32 formatlı bir flash belleğe attım.

Harddiski network adaptör ile PS2 ye taktım, belleği de taktım cihazı açtım normal boot menüsü geldi hiç bir şey olmadı.

@HkRecai
Tekrar yazıyorum

Bu işlemleri yaptım hiç bişey olmadı normal boot ekranı açıldı.

@Oğuzhan
Şimdi bunu denicem.

Sayfa: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: