Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıOyun KonsollarıKalın Kasa PS2'leri Sadece IDE HDD ile SoftMod Yapma
Sayfa: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Kalın Kasa PS2'leri Sadece IDE HDD ile SoftMod Yapma  (Okunma Sayısı 242368 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #345 : Nisan 13, 2019, 02:35:31 ÖÖ »

ps2 ye hdd ve usb takılı iken pc den usb ye attığımız oyunları usb den hdd ye oyun atlırmı diye sormuştum.hdd den veya usb den oyunlar oynanıyor zaten.hdd yi cihazdan çıkarmadan bi yöntem varmı diye araştırmıştım.

HDL Dump Helper GUI ile networkten HDD'ye oyun yüklenebiliyor.

Önce PS2'den "hdld_srv_0.xx.elf" dosyasını çalıştırmanız ve oradaki IP adresini PC'deki programdan girmeniz gerekiyor.

Tabii önce network'unuz çalışıyor mu onu test etmeniz lazım. Ağdan oyun oynayabiliyorsanız sorunsuz olması lazım.

kaynak: http://www.ps2-home.com/forum/viewtopic.php?t=2740

Exu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #346 : Eylül 05, 2019, 13:28:06 ÖS »

Bende bir önce ki sayfada vermiştim ama böyle 2-3 kere yazmak lazım herhalde, soru soruyor verilen cevabı okuduğu yok, insan böyle yardım etmekten soğuyor,

https://www.mediafire.com/file/erxbqbgdajda0x4/FHDB1.93.img.7z

Tekrar yazıyorum
1-Yukardaki linkteki dosyayı hardiske HDD RAW COPY ile yazdır.
2-Harddiski PS2'ye tak hepsi bu makina soft modlu.

Recai hocam aynı dediğin gibi yaptım. 40gb Hddyi fatformatter ile formatladım. raw copy ile verdiğin dosyayı yazdırdım, winhiip ile dosyaları da attım hdd ye. Hiç bir yerde sorun çıkmadı tıkır tıkır oldu. Ama network adaptörle hdd yi bağlayıp açınca ps2 açılış ekranı geliyor sonra ekran kararıp kalıyor. Ps2 çipsiz sorunsuz çalışan makina, hdd de sıkıntı olduğunu sanmıyorum daha önceki PCimde kendi kullandığım sağlam hdd. network adaptörde sorun olabilir mi?
  diğer çipli slim de hala aynı sorunu yapıyor. Menüyü açıp bütün ayarları denedim, içini açıp çipin bağlantılarını da kontrol ettim ama bişey yok.
  Kafayı yiyeceğim 2 tane PS2 var ama bir God of War oynayamıyorum hala.

Amiga 1200 + TF1260/66 Turbo/128mb Ram + 2/8/16 CF Card + Gotek + HDMI520
C64-C + IRQHACK64 + C64 cubcake + Pi Zero 1541
Xbox360 Fat/Slim - Fat PS2/orj +500gb Hdd - Atari 2600 clone+Junior - Nintendo Wii/Softmodlu+500gbHdd
G4 Mac mini 1,42Ghz(Morphos)
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #347 : Eylül 05, 2019, 13:38:32 ÖS »

Çipsiz olduğunu içini açıp teyit ettiniz mi. Bir kaç çip modeli dışında çipli makina boot ekranına çipli olduğunu gösterir bir logo vermiyor.

Dediğiniz sorun cihazın çipli olduğunu gösteriyor.

Harddisk ve adaptör takılı iken cihazın reset düğmesine 2sn basılı tutarak açın. Çip devredışı kalıp boot edecektir.

Cihaza herhangi bir fmcboot yüklü MCkart olmadan açın.
« Son Düzenleme: Eylül 05, 2019, 13:40:15 ÖS Gönderen: HkRecai » Logged
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #348 : Eylül 05, 2019, 13:42:46 ÖS »

cihazın açma tuşuna bastıktan sonra açılırken joypaddaki daire ve üçgen tuşlarına basılı tut, ayar sayfası gelecek "boot mod"u bir kurcala belki düzelebilir, düzelmezse kasa içindeki çip lehimlerinden biri kopmuş olabilir.

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #349 : Eylül 05, 2019, 14:23:00 ÖS »

HDD uyumluluk sorunu olmasın?

http://ps2drives.x-pec.com/
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #350 : Eylül 05, 2019, 14:58:23 ÖS »

Uyumluluk derken acaba ide konnektörle power konnektör arasındaki mesafenin adaptöre uyumluluğundan mı bahsediyorlar.

Bu güne kadar bit pazarından toplanmış 30 kadar kalın kasaya harddisk takıp sattım.

İki konnektör arasındaki mesafenin uymadığı harddiskleri bile Hdd adaptörünün metal aksamını sökerek uydurdum.

2.5 ide harddiski bile 2.5 to 3.5 adaptörle taktım donanım olarak uyumsuz açılmayan harddiske denk gelmedim.

Bir tek çipli cihazlarda boot almıyor siyah ekranda kalıyor.

Çipin modeline göre çipi deaktif etme varsa boot alıyor.

Deaktif olmuyorsa ps2'yi açıp çipin anakarta lehimli iletkenlerini koparıp atıyorum anında boot alıyor.

Exu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #351 : Eylül 05, 2019, 18:07:09 ÖS »

Fat kasayı alırken çipsiz diye almıştım zaten, kopya oyun takınca uyarı ekranı çıkıyor. akşam kasayı açar chip varmı kontrol ederim.
matrix chipli slim de ise görsel attığınız menü açılıyor Dev2 ve diğer bütün ayarları yaptım hepsi aynı şekilde logo ekranından sonra siyah ekranda kalıyor.

Amiga 1200 + TF1260/66 Turbo/128mb Ram + 2/8/16 CF Card + Gotek + HDMI520
C64-C + IRQHACK64 + C64 cubcake + Pi Zero 1541
Xbox360 Fat/Slim - Fat PS2/orj +500gb Hdd - Atari 2600 clone+Junior - Nintendo Wii/Softmodlu+500gbHdd
G4 Mac mini 1,42Ghz(Morphos)
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #352 : Eylül 08, 2019, 00:59:33 ÖÖ »

Hatta PS2 SSD harddisk'e bile hayır demiyor.

Aktif kullandığım kendi fat PS2 cihazımda 240gb Sandisk Sata SSD takılı.
SSD kullanmanın hız olarak hiç bir getirisi yok, boot süresi 2 saniye kadar azalıyor.

Oyun yüklemeleri hiç hızlanmıyor normal harddiskle aynı süre.
CloseOver
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #353 : Eylül 08, 2019, 13:08:33 ÖS »

Hatta PS2 SSD harddisk'e bile hayır demiyor.

Aktif kullandığım kendi fat PS2 cihazımda 240gb Sandisk Sata SSD takılı.
SSD kullanmanın hız olarak hiç bir getirisi yok, boot süresi 2 saniye kadar azalıyor.

Oyun yüklemeleri hiç hızlanmıyor normal harddiskle aynı süre.

Recai hocam, alakaya maydanoz konuyla biraz ama bir sorum olacak, ben de bir dreamcast var alet açınca normal çalışıyor. Ama içine oyun cdsi takıp kapağını kapattığım an güç kesiliyor tamamen kapanıyor. Bu sorun hakkında bilginiz var mı, varsa bunun çözümü konusunda ne yapabilirim?
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #354 : Eylül 08, 2019, 14:32:22 ÖS »

Cd sürücünün motoru devreye girince daha fazla güç çektiği için gereken akım olmayınca reset atıyor sanırım.
Power kısmındaki kondansatörleri değiştirmek işe yarayabilir.

Ayrıca;

Forumda dreamcast mod yapan bir kişi power kartı ile ilgili bir sorun yazmıştı,
power kartının soketi oksitlenip iyi iletim sağlamıyormuş böyle bir sorunda olabilir.

CloseOver
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #355 : Eylül 08, 2019, 16:23:13 ÖS »

Cd sürücünün motoru devreye girince daha fazla güç çektiği için gereken akım olmayınca reset atıyor sanırım.
Power kısmındaki kondansatörleri değiştirmek işe yarayabilir.

Ayrıca;

Forumda dreamcast mod yapan bir kişi power kartı ile ilgili bir sorun yazmıştı,
power kartının soketi oksitlenip iyi iletim sağlamıyormuş böyle bir sorunda olabilir.

Teşekkürler hocam. Beni aşıyor o zaman bu olay, anlayan birini bulup yaptırmam lazım sanırım.
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #356 : Eylül 09, 2019, 16:17:58 ÖS »

Bende bir önce ki sayfada vermiştim ama böyle 2-3 kere yazmak lazım herhalde, soru soruyor verilen cevabı okuduğu yok, insan böyle yardım etmekten soğuyor,

https://www.mediafire.com/file/erxbqbgdajda0x4/FHDB1.93.img.7z

Tekrar yazıyorum
1-Yukardaki linkteki dosyayı hardiske HDD RAW COPY ile yazdır.
2-Harddiski PS2'ye tak hepsi bu makina soft modlu.

Recai hocam aynı dediğin gibi yaptım. 40gb Hddyi fatformatter ile formatladım. raw copy ile verdiğin dosyayı yazdırdım, winhiip ile dosyaları da attım hdd ye. Hiç bir yerde sorun çıkmadı tıkır tıkır oldu. Ama network adaptörle hdd yi bağlayıp açınca ps2 açılış ekranı geliyor sonra ekran kararıp kalıyor. Ps2 çipsiz sorunsuz çalışan makina, hdd de sıkıntı olduğunu sanmıyorum daha önceki PCimde kendi kullandığım sağlam hdd. network adaptörde sorun olabilir mi?
  diğer çipli slim de hala aynı sorunu yapıyor. Menüyü açıp bütün ayarları denedim, içini açıp çipin bağlantılarını da kontrol ettim ama bişey yok.
  Kafayı yiyeceğim 2 tane PS2 var ama bir God of War oynayamıyorum hala.

Aynı şey benim de başıma gelmişti, herkes çok basit olan işlemi yapıp çalıştırıken benim ki çalışmıyordu, dediğin gibi sadece PS2 boot ekranı geliyordu.

Sorun HDD'den kaynaklanıyormuş, nette araştırma yaptım HDD marka ve modellerinin bir kısmı uyumsuzmuş, sizin ki de büyük ihtimal uyumsuz başka bir HDD ile deneyin. Zaten bir kaç mesaj üstte witchdoktor  nickli arkadaş benim daha önce paylaşmış olduğum HDD uyumluluk sitesinin linkini atmış, oaradan bakabilirsin.
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2019, 16:20:45 ÖS Gönderen: segaa » Logged

HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #357 : Eylül 09, 2019, 16:28:27 ÖS »

Bence jumper ayarlarını yanlış yapıyorsunuz yada harddisk bad sektörlü vs. Uyumsuz harddiskler listesinin de sizin gibi çalıştıramayanlar tarafından oluşturulduğu aşikar. İsteyen girip istediğini yazabiliyor böyle listemi olur.

PS2'ye uyumsuz harddisk diye bişey yok.

Listenin üstünde ingilizce hiçbir doğruluk payı olmadığı da belirtilmiş zaten.
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #358 : Eylül 09, 2019, 17:03:50 ÖS »

Bence jumper ayarlarını yanlış yapıyorsunuz yada harddisk bad sektörlü vs. Uyumsuz harddiskler listesinin de sizin gibi çalıştıramayanlar tarafından oluşturulduğu aşikar. İsteyen girip istediğini yazabiliyor böyle listemi olur.

PS2'ye uyumsuz harddisk diye bişey yok.

Listenin üstünde ingilizce hiçbir doğruluk payı olmadığı da belirtilmiş zaten.

Hocam sana denk gelmemiş olabilir ama sanki yaşadığımız sorunun mümkünatı yokmuş gibi yorum yapıyorsunuz, eğer öyle olmasaydı çalışırdı harddisk.

Doğruluk payı zaten kullanıcılar, ben nasıl burada bir harddisk marka ve modelinin çalışmadığını yazıyorsam onlarda yazmışlar, nasıl bir resmi açıklama bekliyorsunuz ki.

Jumper ayarının yanlış yapılmasıyla ya da harddiskin bad sektörülü olmasıyla bir alakası yok, çalışan sağlam harddisk PS2 ye uymadı işte.
Aynı harddisk elimde duruyor sağlam sorunsuz jumper ayarı da doğru yapılmış ama FHDB menüsü gelmiyor işte ama başka bir harddis modeliyle soft modu yaptım.
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2019, 17:10:44 ÖS Gönderen: segaa » Logged

HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #359 : Eylül 09, 2019, 17:20:05 ÖS »

Birkaç sayfa önce çalışmayan harddiski yazmışsınız, Quantum 20Gb.
yaklaşık 20 yaşındaki harddisk.

20gb çalışsa ne çalışmasa ne. 7Gb civarı zaten sistem partisyonlarına gidiyor, geri kalan yere 2 tane oyun sığar,

80 gb dan aşağı olmamak kaydıyla 2003-2004'ten sonra üretilmiş Tüm harddiskler çalışır.
Sayfa: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: