Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıOyun KonsollarıKalın Kasa PS2'leri Sadece IDE HDD ile SoftMod Yapma
Sayfa: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Kalın Kasa PS2'leri Sadece IDE HDD ile SoftMod Yapma  (Okunma Sayısı 242365 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Souness
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #405 : Ekim 17, 2020, 03:01:47 ÖÖ »

Free hd boot için img dosyası güncel opl olan sürüm varsa makbule geçer
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #406 : Mayıs 16, 2021, 20:26:35 ÖS »

Bir abimin uzun süredir bir kenarda duran Sabit diskine PS2 oyunları atmak için dünden bu yana uğraşıyorum. Yöntem olarak FHDB (FreeHardDiskBoot) ile sistemi açacağım ve sonrasında, FMCB vs. halledeceğim diye düşünüyordum. İşlem aslında çok basit... Bahsettiğim abi bana Network Adapter yollamıştı, bir tane de denediğim cihazın üzerinde vardı... Dünden beri o iki Network adapterle denemelerimi yapıp, bir türlü Boot yapamadım. HD'den açmıyor. Herhalde Harddisk seçiyor dedim... Başka HD denedim yine olmadı... Herhalde benim Fat PS2'deki çip engel oluyor dedim... Tam arşivden PS2 aramaya koyulacakken, aklıma japonyadan aldığım Network adapterlerden denemek geldi. Network adapter değiştirdim ve Harddiskten boot etti. Elimde 2 tane japonyadan aldığım Network Adapter var, her ikisi sorunsuz, Diğer eskiden kalma 2 tanesi sorunlu.. Sebebini bilmiyorum ama bir şekilde Network Adapter'den Adapter'a fark oluyor. Eğer Sabit Diskten boot ettiremediyseniz, sorun Network adapterdan olabilir. Boşu boşuna benim gibi kafayı yemeyin

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #407 : Haziran 23, 2021, 18:09:59 ÖS »

Sabit diskten Playstation 1 oyunlarını nasıl çalıştırıyoruz? Deneyimi olan var mı? Açıklama ya da video önerebilecek olan?

Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #408 : Haziran 23, 2021, 19:05:44 ÖS »

Deneyimim yok ama en kötü senaryo şu denenebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=XurM6QUM8s0

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Atari 1040STe/Falcon 030/Jaguar/2600
Roland MT-32 Rev.A&B/SC-88/SB-55/MT300s
Sony PS 1-2-3-4-5/PSP/PVM 20"/9"
Sega SMS1-2/MD2/Saturn/Dreamcast/GG
Nintendo NES/SNES/DMG/GB Color/GBA SP
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #409 : Temmuz 18, 2021, 12:55:39 ÖS »

icinde harddiski ve oyunlari hazir olarak aldigim ps2 30004 dunden beri boot etmiyor. ps2 browse menusune geciyor. Acma dugmesine 2sn basili tutarak actigimda ise browse menusune gecmeden yukleme yapmaya calisiyor. fakat bu defa da harddisk bir sure calisip kapaniyor bu 3 4 defa tekrarlaniyor ve hic bir sey olmuyor sonucta.

Harddisk i sokup pcye taktim smart hatasi ya da bad sector gibi bir seye rastlamadim. Harddisk i temizledim format attim
FHDB1.93 i harddisk e yazdim
Winhiip ile scan repair restore gibi isler de fayda etmedi.
bir oyunu harddiske attim bir sorun cikmadi.

ama ps2 ye takinca yukarida yazdigim gibi oluyor ve kesinlikle fmcb calismiyor.

ps2 icinde bir kopya oyun cipi vb varmi hic bir fikrim yok.

harddisk adaptorunun kablolarini da kontrol ettim sokum taktim temizledim ama nafile
sorun nerede olabilir?
harddisk adaptoru bozuk olabilir mi?

HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #410 : Temmuz 18, 2021, 19:45:23 ÖS »

icinde harddiski ve oyunlari hazir olarak aldigim ps2 30004 dunden beri boot etmiyor. ps2 browse menusune geciyor. Acma dugmesine 2sn basili tutarak actigimda ise browse menusune gecmeden yukleme yapmaya calisiyor. fakat bu defa da harddisk bir sure calisip kapaniyor bu 3 4 defa tekrarlaniyor ve hic bir sey olmuyor sonucta.

Harddisk i sokup pcye taktim smart hatasi ya da bad sector gibi bir seye rastlamadim. Harddisk i temizledim format attim

harddisk adaptorunun kablolarini da kontrol ettim sokum taktim temizledim ama nafile
sorun nerede olabilir?

Yaptığınız işlemleri başka harddiske yapıp takın, aynısı oluyorsa adaptör bozuk mu anlaşılır,
hd adaptör darbe aldıysa adaptörün ps2 ye geçen kısmı veya ps2 tarafında lehim çatlağı olmuş olabilir.
yada hd adaptörün içindeki ribbon klipsi açılmıştır. Herşey olabilir
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #411 : Temmuz 18, 2021, 19:58:40 ÖS »

su anda kullanabileceim baska harddisk yok. ps2 yi 3 yil once almistim koydugum yerden hic kimildatmadim yani oyle darbe vb gibi birsey soz konusu degil.

harddisk e low level format atiyorum simdi her seyi bir daha deneyecegim.

Bu arada elimde fcmb yuklu hafiza karti vb gibi seyler de yok. ps2 nin dvdsi zaten calismiyor. fcmb yuklemek icin internette verilen diger yontemleri uygulayamiyorum.

Yapabilecegim tek sey raw dosyasini harddisk e yazmak ve oyunlari atmak. yanlis anlamadiysam fcmb yuklemek icin bunlar yeterli olmaliydi.

ek:
mbr.hex i yazdim ve harddisk usb bellek gibi yerlere ulasabiliyorum. fakat fhdb kurulumunda hata veriyor ve kurmuyor simdi de. Yani adaptor ve disk saglam hafiza kartim olmadigi icin kurulumda tikandim simdi..

sorun nerede olabilir?

Yaptığınız işlemleri başka harddiske yapıp takın, aynısı oluyorsa adaptör bozuk mu anlaşılır,
hd adaptör darbe aldıysa adaptörün ps2 ye geçen kısmı veya ps2 tarafında lehim çatlağı olmuş olabilir.
yada hd adaptörün içindeki ribbon klipsi açılmıştır. Herşey olabilir

« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2021, 21:48:52 ÖS Gönderen: Kaan Akkurt » Logged

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #412 : Temmuz 19, 2021, 13:27:26 ÖS »

Raw dosyasını HD'ye yazman yeterli. PS2 HD'den açtığında USB'den FreeMCBoot Installer çalıştırarak (Ulaunch ile), FMCB atabilirsin. Buada ilginç bir nokta var...Hatırlarsanız ilk denememde HD'den boot ettirmeyi başaramamış, daha sonradan farklı bir Network adapter denediğimde HDBoot çalışmıştı. Ben bunu Network Adapter'e yormuştum. Daha sonra Boot etmeyen Network Adapter'e bağlı aynı HD'ye FreeHDBoot'u FreeMCBoot installer üzerinden atınca boot ettiğini gördüm. Yani internette paylaşılan raw dosyanın bir kaçını denemende fayda var. Raw'u HD'ye atıp boot ettirmeyi dene. Başarılı olmazsa, bayram sonrası sana FreeMCBoot olan Memory kart yollayabilirim. Sorunun hal olur.

Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #413 : Temmuz 19, 2021, 15:08:48 ÖS »

Tesekkurler, buradaki dosyalari kullanarak tekrar deneyecegim

https://www.backoldgaming.com/console/playstation-2/mod-playstation-2/read/playstation-2-installer-proprement-freemcboot-freehdboot

simdi sehir disindayim buraya senede bir defa gelebiliyorum, yani yaptim yaptim yoksa seneye Kahkaha

ek: malesef bu da olmuyor. cleanup failed installation failed ile kaliyor.

Raw dosyasını HD'ye yazman yeterli. PS2 HD'den açtığında USB'den FreeMCBoot Installer çalıştırarak (Ulaunch ile), FMCB atabilirsin. Buada ilginç bir nokta var...Hatırlarsanız ilk denememde HD'den boot ettirmeyi başaramamış, daha sonradan farklı bir Network adapter denediğimde HDBoot çalışmıştı. Ben bunu Network Adapter'e yormuştum. Daha sonra Boot etmeyen Network Adapter'e bağlı aynı HD'ye FreeHDBoot'u FreeMCBoot installer üzerinden atınca boot ettiğini gördüm. Yani internette paylaşılan raw dosyanın bir kaçını denemende fayda var. Raw'u HD'ye atıp boot ettirmeyi dene. Başarılı olmazsa, bayram sonrası sana FreeMCBoot olan Memory kart yollayabilirim. Sorunun hal olur.
« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2021, 15:35:04 ÖS Gönderen: Kaan Akkurt » Logged

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #414 : Temmuz 19, 2021, 18:09:47 ÖS »

Bu işlemleri yaptığın araçları Admin (Run as administrator) modunda çalıştırıyor ve HD'de Disk Management'da unallocated olarak görünüyor değil mi ? UnAllocated değilse, yani windows tarafından tanınan bir sabit diske işlem yapmak zor. Admin modunda olmayınca, Diske wiinhiip'de format atmakta, sonrasında raw yazdırmakta sıkıntı oluşturabiliyor.

Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #415 : Temmuz 19, 2021, 18:55:22 ÖS »

evet windows xp bilgisayarim var burada. her islem oncesi diskpart ile clean yapiyorum, low level format uygulamasi ile hizli bir temizlik ardindan bu islemleri gerceklestiriyorum.

buldugum bilgilere gore benim ide adaptoru (gamestar) bu sekilde kurulumu desteklemiyor galiba. ille hafiza karti istiyor. cunku ne yapsam olmadi, bu isin bu kadar zor olacagini da sanmiyorum.

neyse bu tatil boyle gececek seneye geldigimde 2 hafiza karti sata - ide adaptorler harddiskler ve ps2 oyun arsivi ile gelirim. sen mi buyuksun pileysteysin 2  Kahkaha

Bu işlemleri yaptığın araçları Admin (Run as administrator) modunda çalıştırıyor ve HD'de Disk Management'da unallocated olarak görünüyor değil mi ? UnAllocated değilse, yani windows tarafından tanınan bir sabit diske işlem yapmak zor. Admin modunda olmayınca, Diske wiinhiip'de format atmakta, sonrasında raw yazdırmakta sıkıntı oluşturabiliyor.
« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2021, 20:00:37 ÖS Gönderen: Kaan Akkurt » Logged

ümitkaran
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #416 : Ocak 14, 2022, 10:20:58 ÖÖ »

slm Modbo 750 çip takılmış 50004 hddli kalın kasa ps2 var ben bunun direkt hdloader ile açmasını istiyorum elimde mc kartta var diskten free hdbootta yükledin lakin direkt hdloaderle açılış olmuyor bunu çocuklar kullanacakta
Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #417 : Ocak 14, 2022, 17:45:59 ÖS »

Matrix kurulumu dene istersen bir de. Belki olur.

Ekteki dosyaları aynı klasör içinde flash belleğe kopyala ve ULE ile DEV2I.ELF'i çalıştır.
Devam etmek istiyor musun diye soracak. X'e basarak onayladıktan sonra yüklemeyi yapıp PS2'yi kapatacak. Sonrasında otomatik olarak OPL'nin Hardiskten açılması lazım.

Buna ek olarak ayarlar düzgün değilse diye...

Ps2 açılırken yuvarlak ve üçgene basılı tutun. Menüden BOOT MODE "HDD" ve DVD9 DL SUPPORT "OFF" konumuna getirin.

* Matrix_OPL_1_93.zip (934.63 KB - Yükleme: 57 kez.)

ümitkaran
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #418 : Ocak 21, 2022, 14:37:04 ÖS »

cipin menüse girilmiyor bendeki modbo 750 olanı
Myazgan
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #419 : Şubat 15, 2022, 11:20:59 ÖÖ »

Herkese iyi forumlar.ps serisine çok uzak biriyim hiç bir tecrübem olmadı bugüne kadar.
Geçenlerde elime kalın kasa network adapter ile hdd bağlı içerisinde oyun yüklü bir ps2 geçti.Cihazda lens kısmı sökülmüş cd-dvd kapağı bile açılmıyor
memory kart yok ama açılışta matrix logosu gözüküyor ve ardından oyun listesi geliyor.

1.soru: Memory kart almadan hdd üzerinde sanal memory kart oluşturabilir miyim.evet ise nasıl yaparım ?

2.soru: Oyun listesine dönmek için kapatıp açmam gerekiyor.Bunun bir tuş kombinasyonu varmıdır.
Destek olmanızı rica ederim.

« Son Düzenleme: Şubat 15, 2022, 11:22:32 ÖÖ Gönderen: Myazgan » Logged
Sayfa: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: