Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PS3 Tuş basma sorunu  (Okunma Sayısı 1059 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
emrepehlivn
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Mayıs 17, 2020, 21:21:16 ÖS »

Merhabalar ps3 cihazım var dualshock kol sürekli olarak sağ aşağıya doğru tuşlama yapıyor flexi çıkardım temas ettiği noktayı temizledim fakat sonuç aynı kartı tek başına takıyorum yine aynı sonuç sorun ne olabilir
Feandreu
Üye

Enver Aydın Tunçalp

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mayıs 18, 2020, 11:22:45 ÖÖ »

Merhaba ribbon kablonun altinda siyah bir lastik var bu lastigi ters cevirmeyi veya altina hafif yukselti yapacak kadar ince bir bant/kagit koymayi deneyebilirsiniz.
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Mayıs 18, 2020, 16:10:30 ÖS »

Dün gece 4 saat harcayarak ben de elimdeki bazı kollarda bu sorunu çözdüm. Kolu arsasındaki 5 vidadan açınız. Açarken 2 nolu tuşlara aşırı dikkat ediniz. Bana minimum 2 saate maloldu. UYARIYORUM! Ana kartın pilini sökün. DİKKAT pil ve titreşim zımbırtılarının kablosunu koparmayın. @Feandreu yazdığı gibi bu lastiği kalınlaştırın. Sonra kolu kapatmadan test edin. Vidayı sıkıp test edin. Eğer olmadıysa daha da kalınlaştırın. Her şey tamamsa kapağı kapatın Burada büyük başarı diliyorum. 2 nolu tuşlar adamı hayattan soğutur. Keşke video yapsaydım da teknik taktik gösterseydim ama sabah 2'ye kadar bununla uğraştım... Başarılar.

emrepehlivn
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mayıs 18, 2020, 19:22:52 ÖS »

Merhaba söylendiği gibi işlemleri deniyorum fakat o padı kalınlaştırmama rağmen sol joistik direk olarak sağ aşağıya doğru çekiyor elimle anakartın üstüne denk getirip bastırıyorum yine olmuyor
Feandreu
Üye

Enver Aydın Tunçalp

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mayıs 18, 2020, 20:52:36 ÖS »

Analogta mekanik bir problem olabilir mi acaba ? İlkel bir yöntem olarak sol analoğu saat veya tersi yönde bir müddet hızlıca döndürmeyi deneyin isterseniz. Geçici olarak düzelirse sorun ordan kaynaklanıyor olabilir. Gerçi refleks olarak denemişsinizdir diye tahmin ediyorum ama ihtimalleri elemekte fayda var =)
emrepehlivn
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mayıs 19, 2020, 02:53:49 ÖÖ »

Merhaba denedim hocam aynı yine
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Mayıs 21, 2020, 12:09:21 ÖS »

Dün gece 4 saat harcayarak ben de elimdeki bazı kollarda bu sorunu çözdüm. Kolu arsasındaki 5 vidadan açınız. Açarken 2 nolu tuşlara aşırı dikkat ediniz. Bana minimum 2 saate maloldu. UYARIYORUM! Ana kartın pilini sökün. DİKKAT pil ve titreşim zımbırtılarının kablosunu koparmayın. @Feandreu yazdığı gibi bu lastiği kalınlaştırın. Sonra kolu kapatmadan test edin. Vidayı sıkıp test edin. Eğer olmadıysa daha da kalınlaştırın. Her şey tamamsa kapağı kapatın Burada büyük başarı diliyorum. 2 nolu tuşlar adamı hayattan soğutur. Keşke video yapsaydım da teknik taktik gösterseydim ama sabah 2'ye kadar bununla uğraştım... Başarılar.

Dediğiniz 2 no.lu tuşlar L2, R2 ise tuşlar plastiğin esnemesi usulüne göre yerine oturuyor. Hiç zorlanmadan girmiyor yada çıkmıyor. Çıkarırken ve takarken kuvvet istiyor.

Soruna gelince analog stikteki potans gitmiş olabilir. Direnç kısmına sürten kontak eğer değmiyorsa tam direnç değerinde kalıyor muhtemelen.
eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Mayıs 22, 2020, 17:13:17 ÖS »

L2 ve R2 i insanı gerçekten bezdiriyor, birkaç tane sorunlu kol var tamir etmeyi canım çekmiyor.

HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Mayıs 23, 2020, 04:22:27 ÖÖ »

Çok zor olsaydı bir çinli üretim bandında günde 5 tane Joypad çıkarırdı.

Lego takmak gibi bişey nesi zor anlamadım, yayın ucu alta alınıp takılıyor.

https://youtu.be/ximxvLSxxYE?t=436
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: