Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıOyun KonsollarıTüm Ayarları Yapılmış FreeMcBoot Paketleri
Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Tüm Ayarları Yapılmış FreeMcBoot Paketleri  (Okunma Sayısı 38775 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #45 : Temmuz 20, 2016, 08:52:15 ÖÖ »

Bu yan sanayi hard disk adaptörlerinin tek kusuru vida delikleri tam olması gereken yerde değil, delikleri oturtmaya çalışırsanız soketi zorluyor, delikleri büyüttüm şu an rahat oturuyor ama vidalar işlev dışı kaldı,Sata adaptörlü PS2 yapıyorum şuan, 1 tb harddisk taktım, full oyun doldurup epoksi ile yapıştırmayı düşünüyorum.

Birde FMCB boot ederken siyah ekranda kalan bir PS2 vardı, olayı bende şöyle çözdüm, normal açılan başka ps2 de, fmcb configuratordan ayarlanabilen ne kadar elf varsa hepsini OPL elf'e yönlendirdim, artık hangisi ilk baş boot ediyorsa şimdi siyah ekrana düşen ps2 direkt OPL ile açılıyor.

Birde anladığım kadarıyla her ps2 makinada her elf çalışacak diye bişey yok. Elimde Fat slim karışık 12 tane ps2 var birinde biri çalışırken birinde başka bişey çalışmıyo, yeni versiyon çalışırsa eski versiyon çalışmıyor, eski çalışırsa yeni çalışmıyor vs vs. Bahsettiğim elf'ler, OPL, uLaunchELF, FMCB setup elfleri.
hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : Temmuz 20, 2016, 09:08:53 ÖÖ »

Sanırım Sony homebrew uygulamalara her PS2 modelinde kısıtlama getirmeye çabalamış,
Birde PS2 makinanın MC kart slotundan boot etme desteği olmasıyla Sony nin ne gibi bir düşüncesi olduğunu hiç anlayamadım. Yasal yoldan oynanan bir oyunun mc kart slotunun boot özelliğiyle ne ilgisi olabilir, zaten son versiyon slimlerde kökten mcden bootu kaldırdı, son üretim slimler sadece optik sürücüden boot ediyor.
Fatih Hazretleri
Deneyimli

Haşmetmeabları, Efendiniz ve Lordunuz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #47 : Temmuz 20, 2016, 15:46:33 ÖS »

Sanırım Sony homebrew uygulamalara her PS2 modelinde kısıtlama getirmeye çabalamış,
Birde PS2 makinanın MC kart slotundan boot etme desteği olmasıyla Sony nin ne gibi bir düşüncesi olduğunu hiç anlayamadım. Yasal yoldan oynanan bir oyunun mc kart slotunun boot özelliğiyle ne ilgisi olabilir, zaten son versiyon slimlerde kökten mcden bootu kaldırdı, son üretim slimler sadece optik sürücüden boot ediyor.

MC boot Resmi Linux kurulumu için gerekli. MC'den boot etmesinin nedeni bu. Zaten FHDB kurulumu da yine harddiskin linux boot açığını kullanmakta.

Forumdaki İndirme Linkleri
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=13992

Do not use the multi tap with the multi tap inserted in the multi tap slot.
hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : Temmuz 20, 2016, 15:50:24 ÖS »

100 bilyon tane PS2 oyunu içinde bir tane linux için sony kendi ayağına sıkmış.

Ayrıca CD yada DVD den boot ederek linux kuramıyor muymuş Memory Card 'dan boot bir konsol için gene saçma oldu.
« Son Düzenleme: Temmuz 20, 2016, 16:03:24 ÖS Gönderen: hakanats » Logged
Fatih Hazretleri
Deneyimli

Haşmetmeabları, Efendiniz ve Lordunuz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #49 : Temmuz 20, 2016, 16:13:00 ÖS »

Niye öyle yapılmış bilinmez. Belki ilk modellerde sadece dışarıdan extra takılan harddisklerin kendi kendine boot özelliği yoktur. Onun için MC'den boot ediyor olabilir.

Ben de nasıl bir açık olduğunu merak edip wiki'den bakmıştım. Wiki'nin yalancısıyım yani

https://en.wikipedia.org/wiki/Linux_for_PlayStation_2

Forumdaki İndirme Linkleri
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=13992

Do not use the multi tap with the multi tap inserted in the multi tap slot.
hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #50 : Temmuz 23, 2016, 04:34:46 ÖÖ »

1 TB sata'ya winhiip ile oyun yüklüyordum, meğersem sınır varmış 256 disk imajından fazla atılamıyormuş, 200 gb boşta kaldı. En temizi maximum 750 gb harddisk kullanmak. Oysaki 2 tb harddisk takma hayalleri kuruyordum.

« Son Düzenleme: Temmuz 23, 2016, 04:37:25 ÖÖ Gönderen: hakanats » Logged
Spezia
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #51 : Temmuz 23, 2016, 13:15:02 ÖS »

1 TB sata'ya winhiip ile oyun yüklüyordum, meğersem sınır varmış 256 disk imajından fazla atılamıyormuş, 200 gb boşta kaldı. En temizi maximum 750 gb harddisk kullanmak. Oysaki 2 tb harddisk takma hayalleri kuruyordum.

Winhiip ile hdloader'i slim modelde denediniz mi hiç ?
« Son Düzenleme: Temmuz 23, 2016, 14:01:44 ÖS Gönderen: Spezia » Logged
rtuk
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #52 : Temmuz 24, 2016, 12:51:00 ÖS »

75004 slim kasa ps2 ye dışarıdan hdd baglayabilme veya 8 gb veya 16 gb flash baglayıp ps2 oyunlarını optik göz harici oynama şansım varmı

UFUKLARIN NAZARIMDAN NİHAN OLUP GİDELİ;
HAKDANI FENANIN KARARDI HER ŞEKLİ
GÖZÜMDE KALMADI YER GÖK BATAR ÇIKAR
ZEMİNE MÜNKESİRİM ASMANE MUABBERİM VS VS VS...
rtuk
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #53 : Temmuz 24, 2016, 16:14:28 ÖS »

bilgisi olan varmı

ogün
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #54 : Temmuz 24, 2016, 16:25:42 ÖS »

bilgisi olan varmı

75004 modeli freemcboot destekliyorsa oynanır
eğer desteklemiyorsa ama cihaz çipli ise openps2loader i cd-dvd den açıp yine usb den oynayabilirsin
hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : Temmuz 24, 2016, 17:09:53 ÖS »

Sadece Slim 700xx serisi PS2' lere ide mod olarak harddisk bağlanıyor, diğer slimlere usb olarak HD yada Bellek bağlanıp OPL ile oynanır.
rtuk
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #56 : Temmuz 24, 2016, 18:05:37 ÖS »

Sadece Slim 700xx serisi PS2' lere ide mod olarak harddisk bağlanıyor, diğer slimlere usb olarak HD yada Bellek bağlanıp OPL ile oynanır.

yani uzun lafın kısası 750004  e dışarıdan hdd baglanabilirmi baglanırsa hangi hdd ve ne formatla baglamak lazım ps2 eger baglanırsa hddyi hangi program vasıtasıyla görür

rtuk
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #57 : Temmuz 24, 2016, 21:24:05 ÖS »

http://oyunlaboratuvari.blogspot.com.tr/2014/08/playstation-2-softmod.html

burada yazılanları deneyecegim ama hdd ile çalışırmı bu konuda yardıma ihtiyacım var

rtuk
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #58 : Temmuz 26, 2016, 21:04:18 ÖS »

evet konuya vakıf bir arkadaş yokmu

hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #59 : Temmuz 26, 2016, 21:18:49 ÖS »

Yazdımya, 7000x serisi olanlara ide mod yapılıyor, normal fat kasaya harddisk adaptörü bağlanmış gibi oluyor, aslında 7000x serisi slimler bütünleşik network adaptörü olduğu için ide pinleri bulunuyor, diğer model slimlere usb yada network üzerinden oyun oynanıyor, adaptörsüz olan slimler yani direkt kabloyla enerji alan modeller mc karttan boot etmiyor o yüzden çipli olması gerek ve fmcb yüklü dvd ile boot ederek usb yada networktan oyun oynatır.

Ana hatlarıyla bunlar herşeyi yazarsak işi gücü bırakmak lazım cgtr de playstation olarak aratın konularda hepsi geçti.,
« Son Düzenleme: Temmuz 26, 2016, 21:25:02 ÖS Gönderen: hakanats » Logged
Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: