Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıOyun KonsollarıTüm Ayarları Yapılmış FreeMcBoot Paketleri
Sayfa: 1 ... 5 6 [7] 8   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Tüm Ayarları Yapılmış FreeMcBoot Paketleri  (Okunma Sayısı 35597 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Fatih Hazretleri
Deneyimli

Haşmetmeabları, Efendiniz ve Lordunuz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #90 : Ocak 25, 2018, 19:56:31 ÖS »

ELF dosyasını patcher ile düzenledim flaşa attım.dediğiniz gibi ps üzerinden elf dosyamı kopyalamadım klasör kalmadı ama hala menüyü değiştrmedi adam o reklamı nere sakladıysa üstüne benim elfi kaymam lazım.açılışda bnm elfle başlaması lazım

PS2'nin Matrix çipli olduğunu varsayarak,
"hdd0:/__boot/boot.elf" bu elfi silip aynı isimli kendi elf'in ile değiştireceksin. HDD Loader eskidi bu arada son sürüm Open PS2 Loader kullan bence.

Forumdaki İndirme Linkleri
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=13992

Do not use the multi tap with the multi tap inserted in the multi tap slot.
asev13
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #91 : Ocak 25, 2018, 20:53:28 ÖS »

ELF dosyasını patcher ile düzenledim flaşa attım.dediğiniz gibi ps üzerinden elf dosyamı kopyalamadım klasör kalmadı ama hala menüyü değiştrmedi adam o reklamı nere sakladıysa üstüne benim elfi kaymam lazım.açılışda bnm elfle başlaması lazım

PS2'nin Matrix çipli olduğunu varsayarak,
"hdd0:/__boot/boot.elf" bu elfi silip aynı isimli kendi elf'in ile değiştireceksin. HDD Loader eskidi bu arada son sürüm Open PS2 Loader kullan bence.
Sağolasın fatih kardeş. aynen değiniz gibi matrix çipli ve direk hdd loader başlıyor.bendeki hdloader.elf sizn bahsettiğiniz yoldaki bot.elf ben ayrıca bot elf demi düzenleme yapmam gerekiyor.aynı isimli elf derken hdloaderin isminimi boot.elf yapmam gerekyor. yoksa ayrıca hdloader elf dışında onudamı düzenlicem.

tavsiyeniz olan Open PS2 Loader aynı şekil hdloaderdaki gibi direk düğmeye basılınca o ekran açılıyormu?ben bide usb hdd kullnmıyorum.network adaptor hdd kullmıyorım sistemimde şuandada Open PS2 Loader yüklü ne yapmam lazımki direk açılsın.
« Son Düzenleme: Ocak 25, 2018, 20:59:15 ÖS Gönderen: asev13 » Logged
Fatih Hazretleri
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #92 : Ocak 25, 2018, 21:26:21 ÖS »

Open PS2 Loader'ın elf'inin ismini "boot.elf" olarak değiştirin ve "hdd0:/__boot/boot.elf"'in yerine koyun.

asev13
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #93 : Ocak 28, 2018, 23:31:44 ÖS »

Open PS2 Loader'ın elf'inin ismini "boot.elf" olarak değiştirin ve "hdd0:/__boot/boot.elf"'in yerine koyun.
Yardımın için teşekkür ederim kardeşim.hd loaderi yaptım sayende. open ps2 loaderide yapyorum fakat dvd değilde cd oyunlarında ve multi oyunlarda hata veriyor beyaz ekran veya siyah ekranda kalıyor. örnek : ben bu oyunu 1000 kere indirdim binkere heryolu denedim çalışmadı.Street Fighter EX2 Plus acaba ps1 oyunu olduğundanmıdır.imajlarbozuk desek 1000 farklı yerden indirdim.
Fatih Hazretleri
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #94 : Ocak 29, 2018, 19:55:00 ÖS »

PS1 oyunlarını PS2 harddiskinden oynamanın tek yolu POPSTARTER isimli emulator. O apayrı bir konu. HDLOADER veya OPEN PS2 LOADER'dan sadece PS2 oyunları çalışır. CD-DVD oyunu olması farketmez.
« Son Düzenleme: Ocak 29, 2018, 19:57:15 ÖS Gönderen: Fatih Hazretleri » Logged

CloseOver
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #95 : Ocak 09, 2019, 15:02:23 ÖS »

Beyler bir sorum olacak, ps2 hddsinde bulunan oyunları nasıl silebilirim? Opl ile siliniyor yazıyor nette ama bende opl'de öyle bir seçenek gözükmüyor.
HkRecai
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #96 : Ocak 09, 2019, 15:12:35 ÖS »

Start butonuyla girilen yerde "Enable Write action" gibi bir seçenek var, "ON" durumda silme seçenekleri çıkıyor.

Küçük bir bilgi PS2 hdd'sine yüklenen oyunlar partisyonlarda bulunur, yüklenen son oyundan başlayarak (Alfabetik sıralama değil, yükleme sıralaması) silinmesi durumunda sorun yok ama, baştan yada ortalardan oyun silinme durumunda oyunların kapladığı alan kadar hiçbir işe yaramayan artık kullanılamayacak ve oraya bir daha oyun yüklenemeyecek alanlar meydana getirirsiniz. Winhiip'te bu alanlar fragments olarak geçer.

« Son Düzenleme: Ocak 09, 2019, 15:19:17 ÖS Gönderen: HkRecai » Logged
CloseOver
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #97 : Ocak 09, 2019, 16:12:00 ÖS »

Start butonuyla girilen yerde "Enable Write action" gibi bir seçenek var, "ON" durumda silme seçenekleri çıkıyor.

Küçük bir bilgi PS2 hdd'sine yüklenen oyunlar partisyonlarda bulunur, yüklenen son oyundan başlayarak (Alfabetik sıralama değil, yükleme sıralaması) silinmesi durumunda sorun yok ama, baştan yada ortalardan oyun silinme durumunda oyunların kapladığı alan kadar hiçbir işe yaramayan artık kullanılamayacak ve oraya bir daha oyun yüklenemeyecek alanlar meydana getirirsiniz. Winhiip'te bu alanlar fragments olarak geçer.

Teşekkürler
Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #98 : Ocak 10, 2019, 08:44:43 ÖÖ »

Dandirik bir sata adaptör. 160 GB seagate sata disk.

sistemde fcmb yüklü opl yüklü hdloader bile yüklü.

Winhiip sorunsuz oyunları atıyor. %10'u çalışıyor %90'ı ya siyah ekran ya logo gözüküp kilitleniyor.

3 ayrı kasa ile denendi. sorun ne olabilir?

Alınık
1-)Metal müzik CDleri.
2-)Lensi Bozuk Dreamcast.VA1 Anakart.
3-)STFormat Dergileri
4-)Laser Disc Filmler
5-)AmigaCD32
HkRecai
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #99 : Ocak 10, 2019, 09:07:37 ÖÖ »

Dandirik bir sata adaptör. 160 GB seagate sata disk.

sistemde fcmb yüklü opl yüklü hdloader bile yüklü.

Winhiip sorunsuz oyunları atıyor. %10'u çalışıyor %90'ı ya siyah ekran ya logo gözüküp kilitleniyor.

3 ayrı kasa ile denendi. sorun ne olabilir?

OPL'de debug olarak siyah rengi MOD 1,2,3,5 ON yapılarak aşılabilir, ama %90 büyük bir oran, 200 küsür oyunlu cihazın 190 oyunu hiçbir ayar yapmadan çalışır.

Harddisk ömrünü tamamlamış olabilir yada oyun ata sile ata sile partisyon düzeni çorbaya dönmüş olabilir,

Winhiiple format atıp Harddiski PS2'ye takıp Free HDBOOT kurup tekrar PC'ye takıp sıfırdan oyunlar yüklense düzelebilir.
Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #100 : Ocak 10, 2019, 09:07:44 ÖÖ »

Oyunların modlarını kurcalaman gerekebilir loader içinden.

http://psx-scene.com/forums/f150/compatibility-modes-openps2loader-63344/

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #101 : Ocak 10, 2019, 09:13:53 ÖÖ »

Oyunların modlarını kurcalaman gerekebilir loader içinden.

http://psx-scene.com/forums/f150/compatibility-modes-openps2loader-63344/

1-2 oyunda denedim sonuç yok. Mesela oyunun biri logosu açılıyor takılıyor. Kapatıp bir daha deniyorum bu sefer logo da gelmiyor. çok tutarsız. Bir de 30 oyundan 3'ü hariç çalışmaması oyun modları faktörünü ortadan kaldırıyor sanki.

OPL'de debug olarak siyah rengi MOD 1,2,3,5 ON yapılarak aşılabilir, ama %90 büyük bir oran, 200 küsür oyunlu cihazın 190 oyunu hiçbir ayar yapmadan çalışır.

Harddisk ömrünü tamamlamış olabilir yada oyun ata sile ata sile partisyon düzeni çorbaya dönmüş olabilir,

Winhiiple format atıp Harddiski PS2'ye takıp Free HDBOOT kurup tekrar PC'ye takıp sıfırdan oyunlar yüklense düzelebilir.

işlemi sıfırdan da yapmayı denedim. (bu arada sonradan bozulma değil bu. ilk yaptığımda da böyleydi)

sıfırdan memeory card formatladım. hem single hem multi mod denedim fcmb'de. hdboot ile bile denedim. hdloader ile de denedim.

sonuç aynı kullandığım tutorial bu;

https://www.youtube.com/watch?v=pO5DmaXKZ0c

Alınık
1-)Metal müzik CDleri.
3-)STFormat Dergileri
4-)Laser Disc Filmler
5-)AmigaCD32
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #102 : Ocak 10, 2019, 10:24:44 ÖÖ »

Oğuzhan, bence sen o dandirik sata adaptörünü çöpe salla. Düzgün orijinal ürün kullan. Muhtemelen sorunun bu.

Ayak Takımı Organizasyon Ekibi
www.ayaktakimi.org
Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #103 : Ocak 10, 2019, 12:04:48 ÖS »

Oğuzhan, bence sen o dandirik sata adaptörünü çöpe salla. Düzgün orijinal ürün kullan. Muhtemelen sorunun bu.

Dandirik dediğim orijinal olmayan. Orijinali nerede buluyoruz bu arada? Ben yıllardır görmedim ortalıkta.

herkes dandirikle sorunsuz kullanıyor. Sorun bu olmamalı?

Alınık
1-)Metal müzik CDleri.
3-)STFormat Dergileri
4-)Laser Disc Filmler
5-)AmigaCD32
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #104 : Ocak 10, 2019, 12:11:15 ÖS »

Bende free mcboot opl olan ps2 var. Hazır aldım, burada anlatılanlar ile ilgili bilgim yok. Açılmayan oyunlar vardı. Bunları açmak UDMA/MDMA MOD seçeneğini kullandım. Aynı buradaki gibi oyun logosu gelince, oyunun herhangi bir yerinde, oyun açılışındaki renklerde donuyordu. MDMA-0 ı seçince sorun kalmadı.

Kimi oyunlar da sıkıntısızdı. Mesela nfs carbon ayarları ile oynamadım ama GTA san andreas bazen açılışta bazen oyunun herhangi bir noktasında donardı.

UDMA-4   66MB/s
UDMA-3   44MB/s
UDMA-2   33MB/s
UDMA-1   25MB/s
UDMA-0   16MB/s
MDMA-2   16MB/s
MDMA-1   13MB/s
MDMA-0   4MB/s 
« Son Düzenleme: Ocak 10, 2019, 15:24:43 ÖS Gönderen: Kaan Akkurt » Logged

Amiga 1200/3.1/ACA 1233n/8gbCF/Gotek
Amiga 600HD/3.1/Furia/4gbCF/Gotek
2 x Amiga 500 1.3/1mb/Gotek/C=A1010