Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Commodore.gen.tr oyunu...  (Okunma Sayısı 19544 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Alp Yener
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Nisan 24, 2007, 17:45:51 ÖS »

@Arda
Eline sağlık güzel iş çıkarmışsın ama oyunun kötü bir yanını keşfettim. 10 dakika kadar oynadım ve ardından hemen foruma girdim. Canım birileriyle polemiğe girmek istedi birden. Kahkaha
Forum yöneticisine sesleniyorum. Karma geri gelsin, forumda polemik savaşları yaşansın, LW3D forumdan atılsın. Kahkaha

Bu arada oyunda olması gereken en önemli karakteri göremedim. Böyle bir oyun o karakter olmadan olmaz. Olmamalı. (Arkadaşın ismini vermeye bile korkuyorum. Düşünün artık, oyunda olmayı bu kadar hak ediyor demekki.) Hatta bu arkadaş oyuna en güçlü karakter olarak eklenmeli. (Bölüm sonu canavarı misali Kahkaha )

Bu arada pasta çok güzel görünüyor. Canım çekti Kahkaha
coze
Uzman

Hieh hieh hieh heh ...

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Nisan 24, 2007, 18:25:49 ÖS »

arda oyun super olmus ellerine saglik basic'te yazdiysan source'larinida isteruk

Retro Hincal Uluc
Arda
Uzman

I'm *the* guy from Argleton

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Nisan 24, 2007, 18:43:14 ÖS »

@Arda
Eline sağlık güzel iş çıkarmışsın ama oyunun kötü bir yanını keşfettim. 10 dakika kadar oynadım ve ardından hemen foruma girdim. Canım birileriyle polemiğe girmek istedi birden. Kahkaha
Forum yöneticisine sesleniyorum. Karma geri gelsin, forumda polemik savaşları yaşansın, LW3D forumdan atılsın. Kahkaha

Bu arada oyunda olması gereken en önemli karakteri göremedim. Böyle bir oyun o karakter olmadan olmaz. Olmamalı. (Arkadaşın ismini vermeye bile korkuyorum. Düşünün artık, oyunda olmayı bu kadar hak ediyor demekki.) Hatta bu arkadaş oyuna en güçlü karakter olarak eklenmeli. (Bölüm sonu canavarı misali Kahkaha )

ben de korkuyorum bunu söylemeye ama, yönettiğin karakterin kim olduğunu sanıyorsun?

Alıntı
basic'te yazdiysan source'larinida isteruk
cimriliğimden değil de, utancımdan veremem source'u Karma karışık ve binbir çeşit yanlışlıkla dolu bi de oyunun üzerinden 3-4 gün geçsin Oyunun pazarlanmasını engellemeyelim
« Son Düzenleme: Nisan 24, 2007, 18:45:23 ÖS Gönderen: Arda » Logged

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Nisan 24, 2007, 18:46:14 ÖS »

Kahkaha

nightlord
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Nisan 24, 2007, 22:30:58 ÖS »

arda bu arada elimde crash az oncesi snapshot var istersen

hatta dur sana biraz testing report vereyim.

oyunu baya oynamis biri olrark karsima cikan tek donma bir topice girince oluyor. topicte mesaj atanlar listelendikten sonra donuyor ve kimi tersleyeceksin yazisi cikmiyor. yanis userin verdigi son input ana ekrandan topic secme oluyor. Elimdeki snapshotta da tam boyle bir ana ekrandayiz

bu noktada eger gun sonu yaparsan donmadan kurtuluyorsun. sanirim gun sonunda yapilan bazi islemler herseyi initialize ediyor.

bu arada oyun nasil bitiyor? lw3d ayrilinca bitmiyor dedigim gibi.
nightlord
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Nisan 24, 2007, 22:34:36 ÖS »

ya bu arada oyunu oynayanlar eminim su icsesi duymuslardir yer yer:

- allaaa lw3d... hem de benim uzmanlik alanimda bi konu. hemen gireyim. hiiii kankam da burda . allllaaa yedim seni lw3d. kimi tersliycem ... LW3Dyi tabiki nihahahahahaha

hahah iste bir trollun kafasinda akanlar nihahahahah
CommodoreFan ®
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Nisan 24, 2007, 23:06:33 ÖS »

Abi lw3d niye yaa?
Bula bula en uyumlu adamı,ayrıca velinimeti mi buldunuz yani?
Neyse,madem günah keçisi bulduk biraz da ben atiim bakiim.
Bu arada eline sağlık arda,çok yaratıcı bi fikir ve elemeği.
« Son Düzenleme: Nisan 24, 2007, 23:08:33 ÖS Gönderen: commodorefan » Logged

Bir garip COMMODORE fanatiği...
Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Nisan 24, 2007, 23:20:48 ÖS »

arda bu arada elimde crash az oncesi snapshot var istersen

hatta dur sana biraz testing report vereyim.

oyunu baya oynamis biri olrark karsima cikan tek donma bir topice girince oluyor. topicte mesaj atanlar listelendikten sonra donuyor ve kimi tersleyeceksin yazisi cikmiyor. yanis userin verdigi son input ana ekrandan topic secme oluyor. Elimdeki snapshotta da tam boyle bir ana ekrandayiz

bu noktada eger gun sonu yaparsan donmadan kurtuluyorsun. sanirim gun sonunda yapilan bazi islemler herseyi initialize ediyor.

bu arada oyun nasil bitiyor? lw3d ayrilinca bitmiyor dedigim gibi.

nightlord, snapshot'ı ardaoncu@yihuu.kom  adresine yollayabilir misin?

Garip, hiç donma olmuyordu, ama iş yerinde deneyince farkettim. Sanırım stack ile benim bellekte karalama yaptığım yer birbirine giriyor. Go sub'ları kontrol edeyim, belki terminate olmadan sürekli iç içe gönderiyorsam stack taşıyor olabilir...

Ha bu arada, evet, lw3d'yi atınca oyun bitmiyor. Hatta oyun bitmiyor Hmm kimsenin bitirebileceğine ihtimal vermemiştim... Hahahah, mükemmel bir programcılık örneği değil mi...

Ram'de hala 10Kb boşluğum var, bir update çıkarayım bari... İstekler ve öneriler varsa değerlendirelim...

Skate
Uzman

A Sinner Scener

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Nisan 25, 2007, 00:36:02 ÖÖ »

Ben de tam ayarı veriyordum ki kilitlendi. Ancak çok zevkli oyun. Tebrik ederim, çok eğlendim
coze
Uzman

Hieh hieh hieh heh ...

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #24 : Nisan 25, 2007, 04:26:14 ÖÖ »

Ram'de hala 10Kb boşluğum var, bir update çıkarayım bari... İstekler ve öneriler varsa değerlendirelim...

bence oyuna cevap hakki eklenmeli. mesela soyle birsey olabilir, eger gucunuz belli bir seviyenin uzerindeyse, acik topik yokken bile bir topik yaratip istedigin bir elemana dalmak gibi

Retro Hincal Uluc
tabu
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Nisan 25, 2007, 04:50:04 ÖÖ »

evet evet buna gui ve animgif,avatar eklemeli bence, daha da ölüsüz olur hatta dünyada oyunu olan tek forum oluruz   Okan bayülgen moderatörü, ardayı ve bikaçkişiyi konuk eder ünlü oluruz, paparazi, canlı canlı falan kopturruz ordan....

Halen commodore ve amiga servisi...4000 cyberstormppc 604e\233mhz\060\66mhz\cybervision3D+A2000 gvp 040 combo\egs spectrum24+A3000 030\IV24\Retina z3+A1000+CD32+A600 2mb ram\4 gb hdd+CDTV+\pegasos2\spectrum heatsink\much more.
Skate
Uzman

A Sinner Scener

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #26 : Nisan 25, 2007, 11:12:43 ÖÖ »

Bu arada yine 25. yıl için tam bitmemiş bir speccy emulatörü yayınlandı.

http://pouet.net/prod.php?which=30498

Oyunu çalıştırıyor elbette ki.
DevilisH
Uzman

aLWaYs AmigA

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Nisan 25, 2007, 14:06:33 ÖS »

evet evet buna gui ve animgif,avatar eklemeli bence, daha da ölüsüz olur hatta dünyada oyunu olan tek forum oluruz   Okan bayülgen moderatörü, ardayı ve bikaçkişiyi konuk eder ünlü oluruz, paparazi, canlı canlı falan kopturruz ordan....

Tivici olduğun da nasıl belli

A500 Desktop Tower=A500+,Kickstart 2.0 & 3.1,MTec A520+Fpu,Avideo24 3MB,MultiVision500,Gold Chip(68000,Denise,Paula),Cpu-Ide,Df1 Booter,6MB Ram,..

A1200 Power Tower=PPC,MediatorSx,256MB Ram,Voodoo5,SpiderII,FastAtaIII,WLan,LifeVievTV,Terratec512i,.

AmigaONE XE 800MHZ,128MB AtiRadeon,512MB Ram,
Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #28 : Nisan 26, 2007, 01:35:42 ÖÖ »

Yahu bu oyun evde sorunsuz çalışıyor deli etti beni yarım saattir oynuyorum, bir kere takılmadı. İş yerinde birinci ya da ikinci terslemede çakıyordu, böyle bir hata gözümden nasıl kaçmış şaşırmıştım valla. Ama yok ya takılmıyor nedense... Sorunu tesbit edemiyorum...

Lakin şimdi nightlord'un bug snapshot'ına bakınca, komik birşey farkettim Eheh, gece yapılan kodlamadan başka ne beklenir ki

Nightlord herkesi forumdan atmış. geriye 6 kişi kalmış. Sonra içinde 10 mesaj olan bir başlığa girince, (bazen) kalabalık bir liste oluşturulması gerekiyor, fakat 6 kişi kalınca geriye 7 kişiyi arayarak kalıyor program. hemen fix edeyim...

Bu arada nightlord gücünü 158'e çıkarmış yuh dedim...

Bu arada iş yerindeyken rastladığım, evde hiç rastlamadığım, sadece kapışma anında donma oluyordu (yani CARCAR DIR DIR VIR VIR anında). Bunu yapabilen varsa, programın donduğu an bir (sna ya da z80) snapshot alıp yollarsanız o bug'ı da düzeltmek istiyorum.
« Son Düzenleme: Nisan 26, 2007, 01:47:55 ÖÖ Gönderen: Arda » Logged

Silencer
Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Nisan 26, 2007, 01:41:57 ÖÖ »

Beni atmışsınızdır önce
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: