Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeÇirkin yazılı disketlerimizi güzel ve prıl prıl yapma
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Çirkin yazılı disketlerimizi güzel ve prıl prıl yapma  (Okunma Sayısı 11171 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Nisan 07, 2014, 20:00:00 ÖS »

Çok güzel olmuş. Doğrudan disketin üzerine nasıl baskı yapabiliriz  Kahkaha Kahkaha

ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Nisan 07, 2014, 20:03:47 ÖS »

Çok güzel olmuş. Doğrudan disketin üzerine nasıl baskı yapabiliriz  Kahkaha Kahkaha
renkli baskı diyorsan bir fikrim açıkcası yok ama tek renkte alternatifler bulunabilir sanırım.

Eşimin videolarını çektiği youtube yemek tarifleri kanalımız
http://www.youtube.com/channel/UCWeURdgKjzxe9490Pb5KTPA?view_as=subscriber
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Nisan 07, 2014, 20:21:25 ÖS »

Her zamanki gibi uzaktan alakalı bir mesaj atayım

Puffy's Saga oyununun soundtracker başlık müziği gayet şirin bir müzikti ve hatırladığım kadarıyla adı 'Welcome' idi. O zamanlar sıkça kullanılan bu enstrümanları (Obarski modüllerindeki gibi) kullanan abuk sabuk modül denemelerim olmuştu

Bu arada etiket çalışmanız gayet güzel olmuş

Disket demişken başka bir saptırma daha yapayım. Oyun çekimi yapılan yerlerde binlerce 5,25" disketten oluşan arşivler bulunurdu. Dağılan bu mekanlardan eline böyle yüklü 5,25" disket arşivi geçen var mı aramızda? Şahsen böyle bir arşivi sondajlamayı isterdim.
Simon (Özay Turay)
Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Nisan 07, 2014, 20:51:35 ÖS »

Neden 5,25 disketler olurdu hep arşivde? Daha mı sağlamlardı yoksa daha az yer kaplıyorlar diye mi hep merak etmişimdir.

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Nisan 07, 2014, 20:55:30 ÖS »

Neden 5,25 disketler olurdu hep arşivde? Daha mı sağlamlardı yoksa daha az yer kaplıyorlar diye mi hep merak etmişimdir.

Daha az yer kaplıyorlardı ve daha ucuzdular. Kutunun içinde parmaklarla hareket ettirdiğinde hafifçe esnemeleri de bu işi daha bir keyifli kılıyordu. Ayrıca birçoğu C64'den geçmişlerdi ve 5,25" disk arşivlemeye alışkındılar, belki de oradan ellerinde kalmış dolu/boş disket stoğu da bulunuyor olabilir.
cdemir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Nisan 07, 2014, 20:56:34 ÖS »

Yavuzg üstadın ütülü yöntemi varya, istersen bir dene Kahkaha

ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Nisan 07, 2014, 20:56:50 ÖS »

5.25 disketler satıldığı dönemde 3.5 disketlere kıyasla daha ucuzdu yanlış hatırlıyor olabilirim ancak 2 5.25 disket parasına ancak bir 3.5 disket alınabiliyordu bir diğer sebeb ise 5.25 disket piyasaya daha erken çıktıtılar 3.5 disketler ise daha sonradan çıktılar.

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Nisan 07, 2014, 22:26:28 ÖS »

5.25 disklerin daha dayanıklı olduğu söylenirdi. Veri yoğunluğunun daha az olduğunu düşününce çokta mantıksız değil.

phantom
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Nisan 07, 2014, 22:39:22 ÖS »

Her zamanki gibi uzaktan alakalı bir mesaj atayım

Puffy's Saga oyununun soundtracker başlık müziği gayet şirin bir müzikti ve hatırladığım kadarıyla adı 'Welcome' idi. O zamanlar sıkça kullanılan bu enstrümanları (Obarski modüllerindeki gibi) kullanan abuk sabuk modül denemelerim olmuştu

Bu arada etiket çalışmanız gayet güzel olmuş

Disket demişken başka bir saptırma daha yapayım. Oyun çekimi yapılan yerlerde binlerce 5,25" disketten oluşan arşivler bulunurdu. Dağılan bu mekanlardan eline böyle yüklü 5,25" disket arşivi geçen var mı aramızda? Şahsen böyle bir arşivi sondajlamayı isterdim.

Var 5000 kadar. dediğin gibi eski bir amiga satıcısından aldım. ama şansa bak 5.25 sürücüm bozuldu hepsi yatıyor
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Nisan 07, 2014, 22:49:12 ÖS »

@phantom
Onları iyi sakla. Aslında 7dx vb partilerde bu disketler üzerinden iyi nostalji yapılabilir. Bu disketler en az cihazlar kadar değerli bence...
phantom
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Nisan 07, 2014, 22:56:24 ÖS »

evet sırf bunun için saklıyorum. hepsini kutuladım, karanlık, nispeten nemsiz bir ortamda saklamaya çalışıyorum. yaklaşık üç yıldır elimi süremedim. umarım bozulmazlar.
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #26 : Nisan 07, 2014, 23:46:16 ÖS »

elimde bir adet harici amiga için 5.25 disket sürücü var satabilirim ancak durumunu bilmiyorum bir adet sağlam 5.25 disket olsa denerdim örneğin 100 tl den satabilirim alıcı olursanız istanbul içi deneyerek işyerimden gelip alabilirsiniz.

phantom
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Nisan 08, 2014, 00:32:42 ÖÖ »

teşekkür ederim aslında benim için iyi olabilir. değerlendirelim
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: