Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Win xp sorusu  (Okunma Sayısı 15613 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Levent
Üye

4'294'967'296

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Mayıs 25, 2014, 21:48:53 ÖS »

Cydonian;
Tamamen aynı fikirdeyiz.

█ Commodore 64C + MPS1230 █ Commodore 128D █ 2x Naked Amiga500 █ Apple eMac-700 █ WinXp PC █ Win11 PC █
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Mayıs 25, 2014, 21:53:11 ÖS »

windows vista kullan win7 ye yüz üzerinden yüz verirsin
uygulama kısıtlamaları olmasa millet win95 ten yukarı çıkmaz

Ben açıkçası windows 7 yi gayet başarılı buluyorum. Windows 8 de kesinlikle çuvalladılar bence. Dokunmatik cihazlar için geliştirildiği her halinden belli bir windows sürümünü masaüstüne taşımaya çalışma gayreti olarak görüyorum. Metro arayüzü sadece dokunmatikte olmalı. PC de kullanışlı birşey değil (benim düşüncem tabii ki)

izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Mayıs 25, 2014, 21:53:34 ÖS »

»»» +1

Cydonian;
Tamamen aynı fikirdeyiz.

izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Mayıs 25, 2014, 22:03:25 ÖS »

nasıl bir düzen anlamıyorum
yazılım 2000nt/xp de sorunsuz çalışıyor ama sql 2008 windows vista 7 istiyor
laptopta ve ana makinada win 7 lisans var ama home premium
yok pro veya ultimate olacakmış starter home versiyon olmayacakmış

birde tekrardan para verip lisans aldım windows 7 pro ve ultimate
tamamen tüketime yönelik hamleler bunlar

i5 makinada bütün özellikleri kıstım
oldu görüntü 2000nt

« Son Düzenleme: Mayıs 25, 2014, 22:08:34 ÖS Gönderen: izmirmaster » Logged

atlantis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Mayıs 25, 2014, 22:42:50 ÖS »

Xp servis paketleri kurulduktan sonra dağıtıyor. Bazı programların kurulması içinde servis paketleri mecbur kuruluyor Örneğin Office 2010.
Windows 7 baya iyi ama eksiği çok. W7'den sonra w8 gibi salak bir sistemi nasıl çıkardılar anlamıyorum.
İşim gereği her gün windows sistemler kullanıyorum ama evde özgür yazılım Kahkaha

Truva Linux
http://www.truvalinux.org.tr
http://retromiga.blogspot.com
--------------------------------
Banana ARM Türkiye Destek Sitesi
https://www.bananapi.gen.tr
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Mayıs 25, 2014, 22:48:40 ÖS »

gün gelirde microsoft batarda sonra bugünlerimizide ararmıyız acaba Ney commodore misali ?
atlantis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Mayıs 25, 2014, 22:59:45 ÖS »

Nerde o günler Kahkaha
Linux varken düşünmem çok fazla.

Truva Linux
http://www.truvalinux.org.tr
http://retromiga.blogspot.com
--------------------------------
Banana ARM Türkiye Destek Sitesi
https://www.bananapi.gen.tr
Atacan
Deneyimli

Msx

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Mayıs 25, 2014, 23:09:58 ÖS »

gün gelirde microsoft batarda sonra bugünlerimizide ararmıyız acaba Ney commodore misali ?

Sizi bilmemde ben ararım. İyi ki varsın MS.

Saygılar....

'80 Doğumlu İzmir'li
Gökçe Bozkurt
Genel Yönetici

Nigripinis

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Mayıs 25, 2014, 23:34:30 ÖS »

Ben dos'a bile  rağzıyım.

A4000|FastlaneZ3|RetinaZ3|Tandem Ide|CF
A2000|G-Force 040/33|Cybervision64-3D|
A2000|Mobo|GVP HX-2000-II|Supra 8Mb
A2000|Mobo|8Up!6Mb
A1200|PPC 040/25/200|Mediator Sx|Vodoo4500|256Mb
A1200|Hawk 8Mb|CF
A1200|Mobo|Elbox 4Mb
A600|ACA030|Indivision ECS|A604|CF
A600|Mobo|A
RetroLover
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Mayıs 26, 2014, 00:03:06 ÖÖ »

Microsoft gün gelirde batacak duruma gelip bağış toplamaya başlasa Türkiye'de ilk  bağış yapanlardan biri olurdum. Bütün sistemleri kullandım Mac OS olsun Linux olsun(Fedora,Ubuntu,OpenSuse,Pardus,Mint,Arch,ve daha hatırlayamadıklarım) en iyisi en kullanışlısı en zengin uygulama çeşidi olan Windows. MacOsX iyidir ama bi Windows değil ama linux benim için masaüstünde diğerlerine rakip bile değil. Ama mobil cihazlarda Android ile linux birinci. İyi ki var iyi ki benim bilgisayarımda yüklü Bunlar nacizane benim görüşüm tabi.

2xA500/3xC64,C64DTV/2x154I/Atari2600j,800XL/Sega MS,MS2,MD,MD2,Saturn,Dreamcast,GameGear/ZX Spectrum,+2/QuickShot Python, 2xMaverick/Supercom/NES/SNES/N64,N64 Pikachu E./GameCube/Wii/Nintendo 3xDMG01,GBP,GBC,GBA,GBASP,DS,DSL/PS 1,2,3/PSP2001/Watara/2xNeoGeoPocketColor/VestelMSX/Panasonic3DO
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Mayıs 26, 2014, 00:14:47 ÖÖ »

microsoftun MAC lunix gibi rakipleri olmasaydı şuan emin ol internet explorer 'ı 95$ alıyordun
microsoft office 799$  dan  50$-300$ aralığına düşmezdi
işletim sistemi fiyatın saymıyorum
bağış değil seve seve verirdin

ms kopya korumasını aktif yapsaydı şuan çoğumuz linux kullanıyorduk
ms yayılma politikası çok iyi yeni sistem çıkartıyorlar
hop crack hemen yayında

Microsoft gün gelirde batacak duruma gelip bağış toplamaya başlasa Türkiye'de ilk  bağış yapanlardan biri olurdum. Bütün sistemleri kullandım Mac OS olsun Linux olsun(Fedora,Ubuntu,OpenSuse,Pardus,Mint,Arch,ve daha hatırlayamadıklarım) en iyisi en kullanışlısı en zengin uygulama çeşidi olan Windows. MacOsX iyidir ama bi Windows değil ama linux benim için masaüstünde diğerlerine rakip bile değil. Ama mobil cihazlarda Android ile linux birinci. İyi ki var iyi ki benim bilgisayarımda yüklü Bunlar nacizane benim görüşüm tabi.

« Son Düzenleme: Mayıs 26, 2014, 00:20:03 ÖÖ Gönderen: izmirmaster » Logged

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #26 : Mayıs 26, 2014, 00:36:01 ÖÖ »

Winxp için min konfigürason 64 mb ram ve 300 mhz mmx cpu

2 gb ram ve 3 Ghz cpu kullanıca, yukarıdaki konfigürasyone göre sistemin uçması lazım.

Ama alelade bir sistem oluyor.

Sebep win xip nin çok şişmesi mi ?

XP kernelinin yetenekleri belli. mmx işlemcilerin kapasitesi göz önünde bulundurularak optimize edilmiş bir kernel. Yeni donanımların tüm özelliklerini verimli kullanılamaması normal. Özellikle çok çekirdekli işlemcilerde görev dağıtımında çok başarılı değil. Birbirine bağımlı sistem dosyalarının spagettiye döndüğünü farkettikten sonra windows'dan itibaren kernel'i yeniden yazmaya başladılar. Şu anda Windows 8'nin kullandığı MinWin kernel'i yapı olarak XP'den çok farklı ve çok daha başarılı bir kernel. Grafik arabirimden arındırılmış versiyonu geliştirme aşamasında demo olarak sunulmuştu ve çok düşük özellikleteki sistemlerde bile acayip hızlıydı. Ancak ticari olarak bu haliyle satılmadı. Windows XP'de bahsettiğim spagetti durumundan ötürü grafik arabirimi iptal edilemiyordu.

Fiyat politikalarına gelince herkesin kendine göre bir yolu var. Apple Maverics'i ücretsiz dağıttı. Çünkü parayı donanımdan kazanıyor. Eski donanımları desteklemek konusunda da her türlü adiliği yapan bir firma. Microsoft sadece yazılım sattığına göre fiyatlarının biraz tuzlu olması normal. Başka türlü bu değirmeninin suyu nasıl dönecek.

RetroLover
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Mayıs 26, 2014, 00:53:52 ÖÖ »

microsoftun MAC lunix gibi rakipleri olmasaydı şuan emin ol internet explorer 'ı 95$ alıyordun

hop crack hemen yayında

Yanlış anladınız sanırım ben şu anda hiçbir bilgisayarımda kopya windows kullanmıyorum. Çok önceden bunun gereksiz olduğunu düşünüp korsan kullanırdım ve o dönem özgür yazılım bedava yazılım düşüncelerini benimseyip alternatif bütün sistemleri denedim. Hatta bu öyle 3-5 aylık bir süre değildi. Yaklaşık 3 sene civarı bütün alternatifleri denedim. Ve sonunda tekrar windows' a geri döndüğümde bütün bilgisayarlarıma lisans aldım. Bir şirket verdiği hizmetin bedelini istediğinde lütfen hırsız muamelesi yapmayın. Tabii ki serbest piyasada herkes daha fazla kar etmek ister ve rekabet ortamında da bu kar marjı düşer. Kimse hayrına çalışmıyor günümüzün dünyasında. Bu söylediğim sadece işletim sistemi olarak geçerlidir. Yoksa bende tarayıcı olarak firefox ve chrome kullanıyorum. Video oynatıcı olarak VLC kullanıyorum. Ama mesela eğer VLC bugünden itibaren paralı olsa en başta tabii ki ücretsiz alternatiflerine bakardım. Ama bulamayıp geri döndüğümde kesinlikle korsan kullanmam parası neyse verir alırım. Bu da benim prensibim. Yiğidi öldür hakkını yeme demiş atalarımız. Bende böyle düşünüyorum

2xA500/3xC64,C64DTV/2x154I/Atari2600j,800XL/Sega MS,MS2,MD,MD2,Saturn,Dreamcast,GameGear/ZX Spectrum,+2/QuickShot Python, 2xMaverick/Supercom/NES/SNES/N64,N64 Pikachu E./GameCube/Wii/Nintendo 3xDMG01,GBP,GBC,GBA,GBASP,DS,DSL/PS 1,2,3/PSP2001/Watara/2xNeoGeoPocketColor/VestelMSX/Panasonic3DO
xeon83
Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Mayıs 26, 2014, 01:06:32 ÖÖ »

Commodore komple bir standarttı. Microsoft sadece OS.
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #29 : Mayıs 26, 2014, 01:31:37 ÖÖ »

Mertcan ben seni yanlış anlamadım;  lakin sen beni yanlış anlayıp konuyu komple kopartmışsın

olay senin benim kopya kullandığım muhabetti değil
lisansa herkez para veriyor

dediğim olay özeti;sen son paragrafta vermişsin

yani microsoft tekel olsa fiyatlar şişerdi
işi sıkı tutup kopyayı engelleseydi hepimiz linux veya başka bir sisteme alışmıştık genel düşün kendine endeksleme olaydan kopya kullanıyorsun imajını nasıl çıkardın

adam linux kuruyor sürücüyü drive kurmayı beceremedi hemen windowsa geri dönüş
paralı olsa emin ol sürücüyü drive 'nı baştan yazardı

global firma genel bazılarıyla bizde çalışıyoruz yeterki para kaynağı oluşsun onun adına hırsızlık değil sıkışan müşteriye para karşılığı yardımcı olmak deniyor

hop crack hemen yayında

Yanlış anladınız sanırım ben şu anda hiçbir bilgisayarımda kopya windows kullanmıyorum. Çok önceden bunun gereksiz olduğunu düşünüp korsan kullanırdım ve o dönem özgür yazılım bedava yazılım düşüncelerini benimseyip alternatif bütün sistemleri denedim. Hatta bu öyle 3-5 aylık bir süre değildi. Yaklaşık 3 sene civarı bütün alternatifleri denedim. Ve sonunda tekrar windows' a geri döndüğümde bütün bilgisayarlarıma lisans aldım. Bir şirket verdiği hizmetin bedelini istediğinde lütfen hırsız muamelesi yapmayın. Tabii ki serbest piyasada herkes daha fazla kar etmek ister ve rekabet ortamında da bu kar marjı düşer. Kimse hayrına çalışmıyor günümüzün dünyasında. Bu söylediğim sadece işletim sistemi olarak geçerlidir. Yoksa bende tarayıcı olarak firefox ve chrome kullanıyorum. Video oynatıcı olarak VLC kullanıyorum. Ama mesela eğer VLC bugünden itibaren paralı olsa en başta tabii ki ücretsiz alternatiflerine bakardım. Ama bulamayıp geri döndüğümde kesinlikle korsan kullanmam parası neyse verir alırım. Bu da benim prensibim. Yiğidi öldür hakkını yeme demiş atalarımız. Bende böyle düşünüyorum

Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: