Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: ZX Spectrum oyunlarinin modern versiyonlari  (Okunma Sayısı 2955 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
мemrah
Uzman

Üyelik Bilgileri
« : Mart 04, 2014, 21:47:56 ÖS »

Arkadaslar cogunuz biliyorsunuzdur ama, bir zamanlar ZX Spectrum'da cok sevilmis oyunlarin modern remake'lerini yapan bir grup insanin bir araya gelerek katkida buludugu bir site var: RETROSPEC. Buradan bir zamanlarin favori Sinclair ZX Spectrum oyunlarinin gunumuz donanimlari icin yazilmis, yeni efektler ve teknikler ile gelistirilmis ama aslina da sadik kalinmis versiyonlarini indirip oynayabilirsiniz. Site zaman zaman guncelleniyor ve yeni oyunlar da ekleniyor.

Adresi soyle: http://retrospec.sgn.net/

Oyunlarin cogu sadece ZX Spectrum icin degil zamaninda tum 8 bitler icin cikmis oyunlar. O yuzden Amstrad, C64 vs kullanicilarinin da ilgisini cekebilir.

joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mart 04, 2014, 22:07:44 ÖS »

atic atac çok iyi olmuş.
мemrah
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mart 04, 2014, 22:13:32 ÖS »

Evet. Oyunun aslina da cok sadik kalinmis, ilk oynayista bitirdim Yanliz orijinal oyunda var olmayan bir iki bonus sey var. Birisi objeler arasindaki minik bir ZX Spectrum. Alinca neye yariyor onu kesfedemedim. Gerci orijinal oyunda da neye yaradigini hala bilmedigim objeler var.
AmonR
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mart 05, 2014, 15:07:30 ÖS »

Ah evet, ben de bu siteyi daha önce görmüş ve Atic Atac başta olmak üzere birkaç remake indirip yüklemiştim.

Aslında gerçekten de oynanış olarak aslına olabildiğince sadık kalınmış fakat bence görseller (ve sesler) biraz fazla "cilalanmış" geldi.

O yüzden ben şahsen orijinal oyunu emülatörden oynamayı tercih ederim.

Yine de yeni nesile ve bizim çocuklara daha fazla hitap edeceklerdir ve bu sayede yeni nesil de bu oyunlarla tanışmış olacaklardır diye düşünüyorum. 

Sinclair: ZX Spectrum +2
Sega: Saturn, Dreamcast
Microsoft: XBOX
Sony: PS1, PSP ve sonunda PS2
Nintendo: GBA, DS Lite ve sonunda Wii
Handhelds: GP2X, Dingoo A320, Samsung Galaxy S Wi-Fi 5" mini android tablet
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: