Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeBoyama projelerimi tamamlayabilmek için aradığım malzemeler
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Boyama projelerimi tamamlayabilmek için aradığım malzemeler  (Okunma Sayısı 7890 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« : Kasım 28, 2014, 12:09:33 ÖS »

Merhaba dostlar,
Yakın zamanda detaylı konsol boyama ve restorasyon projelerimi paylaşacağım. Ancak projelerimi tamamlamadan yarım yamalak paylaşmak istemiyorum.
Şimdi öncelikle arayıp da bulamadığım iki çeşit malzeme var.

1- Inkjet yazıcılar için decal/waterslide/sulu transfer baskı kağıdı.
2- RAL 3004 sprey boya.

İnternette bulamadım(yurtiçi). Bulunduğum şehirde de zaten kısıtlı hemen her şey.

Bu iki malzemeyi bulabilecek ve sonrasında bana kargolayabilecek yardımseverler bekliyorum.

skonac
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Kasım 28, 2014, 15:44:46 ÖS »

Selamlar,
Yakın zamanda boya almaya gidecektim. bakar haber veriririm RAL 3004 bulursam.
Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Kasım 28, 2014, 15:57:05 ÖS »

Selamlar,
Yakın zamanda boya almaya gidecektim. bakar haber veriririm RAL 3004 bulursam.

Çok memnun olurum hocam. Sağolun.
Mâlum famicom kırmızısı bu renk. Famicom projem için kullanacağım.

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Kasım 28, 2014, 22:27:11 ÖS »

Hobbytime.com.tr Stokta yok gözüküyor ancak telefonla arayıp bi sormakta fayda var... Burada ankara'da dükkanları...

Böyle bir şey mi yapmayı planlıyorsun?

Yanlız testors decal bonder sprey de alman lazım (inkjet baskının suda eriyip gitmemesi için)

« Son Düzenleme: Ocak 28, 2019, 22:09:59 ÖS Gönderen: yavuzg » Logged

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Kasım 28, 2014, 22:35:38 ÖS »

Ayrıca buradan da bulabilirsin water slide kağıdını:

http://www.ardaserigrafi.com.tr/?mod=3&KATID=10&ALT=1&URUNKOD=14

Ben hobbytime'dan almıştım...

Edit: Gerçi bu laser içinmiş...
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2014, 22:39:11 ÖS Gönderen: yavuzg » Logged

skonac
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Kasım 28, 2014, 23:10:41 ÖS »

Yapılmışı varmış.   Valla senin yaptığın onarımları görünce insanın hevesi kaçıyor, senin kadar uğraşmak için sabır, bilgi, yetenek, vakit vs. bi dolu şey lazım.

« Son Düzenleme: Kasım 28, 2014, 23:14:26 ÖS Gönderen: skonac » Logged
Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Kasım 28, 2014, 23:17:03 ÖS »

Hobbytime.com.tr Stokta yok gözüküyor ancak telefonla arayıp bi sormakta fayda var... Burada ankara'da dükkanları...

Kahkaha ULAN! Kahkaha Kahkaha Aynen Yavuz hocam. Bunun SNES olanını yapacağım. Boyaması çok iyi durdu ama yazısız eksik oluyor.

Yalnız inkjet ibaresi göremedim. Tam olarak hangisi acaba?

Neyse yarın bir telefon edeyim şuraya

Çok teşekkürler.

Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Kasım 28, 2014, 23:20:34 ÖS »

Yapılmışı varmış.   Valla senin yaptığın onarımları görünce insanın hevesi kaçıyor, senin kadar uğraşmak için sabır, bilgi, yetenek, vakit vs. bi dolu şey lazım.

Valla benim hevesim hiç kaçmadı. Daha da heveslendim. Dekali hallettik gibi bir şey. Bir de sizin sayenizde boyayı da hallettik miydi tamamdır.

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Kasım 28, 2014, 23:59:39 ÖS »

Yalnız inkjet ibaresi göremedim. Tam olarak hangisi acaba?

Neyse yarın bir telefon edeyim şuraya

Çok teşekkürler.

Telefonda sorarsınız. Ben aldığımda her iki tür (laser/inkjet) için hem beyaz zemin hem şeffaf zeminli vardı (Yazın yapmıştım bu işi çok zaman geçti tabii)

Ben inkjet için ve şeffaf zeminli olanından almıştım. Uyguladıktan sonra mat (veya projenize göre parlak da olabilir) akrilik sprey vernikle de 2-3 kat üzerinden geçmeyi tavsiye ederim, koruma amaçlı...

Normalde kargoyla gönderiyorlar ancak mırın kırın ederlerse söyleyin ben alıp gönderirim, burada ankarada adamların yeri...

Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Kasım 29, 2014, 10:57:25 ÖÖ »

Telefonda sorarsınız. Ben aldığımda her iki tür (laser/inkjet) için hem beyaz zemin hem şeffaf zeminli vardı (Yazın yapmıştım bu işi çok zaman geçti tabii)

Ben inkjet için ve şeffaf zeminli olanından almıştım. Uyguladıktan sonra mat (veya projenize göre parlak da olabilir) akrilik sprey vernikle de 2-3 kat üzerinden geçmeyi tavsiye ederim, koruma amaçlı...

Normalde kargoyla gönderiyorlar ancak mırın kırın ederlerse söyleyin ben alıp gönderirim, burada ankarada adamların yeri...

Aradım az önce, yakın zamanda dekal baskı kağıdı gelmez dedi

Neyse artık en son laser olanlarına dışarıda bastırtıp evde uygulayacağım. Yapacak bir şey yok.

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Kasım 29, 2014, 11:56:45 ÖÖ »

Tüh üzüldüm. Konsol kasası restorasyon/modlama projeleri için çok gerekli bir malzemeydi...

Yurtdışından bakındınız mı? Yani sonuçta yükte hafif bir malzeme. Hobbytime da çok da ucuza satmıyordu bunu. Tabii sabitleme spreyi (testors) de almak lazım.

Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Kasım 29, 2014, 12:22:09 ÖS »

Tüh üzüldüm. Konsol kasası restorasyon/modlama projeleri için çok gerekli bir malzemeydi...

Yurtdışından bakındınız mı? Yani sonuçta yükte hafif bir malzeme. Hobbytime da çok da ucuza satmıyordu bunu. Tabii sabitleme spreyi (testors) de almak lazım.

Yurtdışından rahat bulunuyor. Belki öyle alırım, belki de şimdilik sadece dediğim gibi dışarda laser olanlara bastırtırım laser olanlar her yerde var. Ya da en iyisi ısmarlayayım ben kenarda bulunsun. Hiç yurtdışı alışverişi yapmadım. Bu ilki olacak galiba.

gergozen
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Kasım 30, 2014, 14:47:26 ÖS »

Modelcilere bakın, mutlaka vardır. Modellerin üzerine yapıştırılan hazır decaller olurdu kutularının içinde. Bu işi proferyonelce yapanlarda vardır diye tahmin ediyorum. Ankara Balgat'ta Ogan Bey'in dükkanı var. Türkiyede sayılı modelcilerdendir. Belki yardımcı olabilir.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: