Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıArcade Sistemler (Moderatör: yavuzg)DemonKiss'in Virtual Pinball Projesi
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: DemonKiss'in Virtual Pinball Projesi  (Okunma Sayısı 8997 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Aralık 02, 2014, 16:57:04 ÖS »

Dogru ya almanlarda gayri resmi flipper diyor buna

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Aralık 02, 2014, 17:03:01 ÖS »

Severdim keratayı...

<a href="http://www.youtube.com/v/_UeXsmQGQhU&rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/_UeXsmQGQhU&rel=0</a>
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Aralık 03, 2014, 14:09:28 ÖS »

Benim favorim Bride of Pinbot. Favorim olmasının bizim yazlıktaki tek pinball olması haricinde özel bir sebebi yok. Oyunun içindeki erotik göndermeleri de daha yeni farkediyorum. Gerçi jeton atınca çıkardığı acayip seslerden biraz huylanmıştım ama benim jeton daha yeni düştü. Gelinimizin kafasını alttaki resimde görebilirsiniz.

Ozan "DemonKiss" Ayıtkan
Üye
**

Gel! Eşşek kadarsan ve hala oyun oynuyorsan gel!

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Aralık 03, 2014, 16:44:56 ÖS »

Pinbot benim de saatlerce oynadığım bi masadır. Eski olmasına karşın çok eğlenceli bir masa. Çok kolay görünmesine rağmen sonuna kadar gelip bir türlü geçememek çıldırtır adamı:)
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Aralık 04, 2014, 16:08:52 ÖS »

Acayip bir proje...yani böyle bir şeyin yapılabileceğini düşünmemiştim bile... Tebrikler...

Ozan "DemonKiss" Ayıtkan
Üye
**

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Aralık 04, 2014, 19:03:17 ÖS »

Acayip bir proje...yani böyle bir şeyin yapılabileceğini düşünmemiştim bile... Tebrikler...

Çok teşekkür ederim. Ağır ve emin adımlarla ilerliyorum. Kafamdaki her ayrıntıyla tamamlamam ne kadar sürer inanin ben de bilmiyorum. Hep birlikte göreceğiz
Ozan "DemonKiss" Ayıtkan
Üye
**

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Mart 03, 2016, 13:21:44 ÖS »

Arkadaşlar uzunca bir aradan sonra herkese tekrar merhaba. Virtual Pinball Projesini nihayet sonlandırdım. Geçtiğimiz hafta kullanıcı testlerini de gerçekleştirdim, oynanabiliyor Kahkaha

Son mesajımdan bu yana bir seneyi aşkın bir süre geçmiş. Bu süre zarfında gerek vakitsizliklerim gerekse projede ilerlememi engelleyen taşınma, motivasyon eksikliği, beceriksizlikler sebebi ile bileşenlerin fiziksel zarar görmesi, yurtdışından gelen parçaların beni gereğinden fazla bekletmesi gibi birçok durum sebebi ile arayı bu kadar soğuttum.

Projeyi takip ve merak eden arkadaşlarımı bu kadar uzun süre beklettiğim için özür dilerim.

Bundan sonraki aşamaları hem oldukça karmaşık olması, hem de elimde tüm sistem montajını aşama aşama yansıtacak kadar görsel bulunmaması sebebi ile iki veya üç videodan oluşan bölümlerle güncellemeyi planlıyorum. Sanırım kasa kurulumundan sonraki aşamalar;

1) Kablolama,
2) Elektronik bileşenlerin montajı,
3) Emülatörler, kurulumlar ve dikkat edilmesi gereken püf noktaları,

olmak üzere üç grupta incelenebilir. Videoların çekimlerine henüz başlayamadım. Tamamlandıkça bölüm bölüm yükleyeceğim. Ama bu süre içerisinde, videoları beklemeden merak ettiğiniz konu ve detaylar ile ilgili tüm sorularınızı seve seve yanıtlarım. Kısa süre sonra videolarda yeniden görüşebilmek dileklerimle.
« Son Düzenleme: Mart 03, 2016, 15:13:02 ÖS Gönderen: DemonKiss » Logged
varol
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Mart 03, 2016, 13:50:50 ÖS »

Reddit'te benzer bir cihaz görmüştüm, en ilgimi çeken kısımları makinanın titremesi kıpraşması için içinde birden fazla motor vardı, ve xbox kinect ile head tracking yapıp 3d masaları kafanızın bulunduğu yere göre eğip faux 3D görüntü sağlıyordu ki düşündüğümden çok daha başarılıydı uygulaması.

Siz de düşünüyor musunuz bu tarz şeyler?
Ozan "DemonKiss" Ayıtkan
Üye
**

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Mart 03, 2016, 14:33:09 ÖS »

Reddit'te benzer bir cihaz görmüştüm, en ilgimi çeken kısımları makinanın titremesi kıpraşması için içinde birden fazla motor vardı, ve xbox kinect ile head tracking yapıp 3d masaları kafanızın bulunduğu yere göre eğip faux 3D görüntü sağlıyordu ki düşündüğümden çok daha başarılıydı uygulaması.

Siz de düşünüyor musunuz bu tarz şeyler?

Selamlar varol,

Benim projemde de var bu özellikler. Burada olamadığım süre zarfında hepsi ile haşır neşir oldum

Titreşim motoruma ait detaylar;

Gerçi yapısı sonradan çok değişti. İlk denemelerde ağırlık dengesizliği fazlaca olduğundan, gereksiz ve çok şiddetli bir sallantı yapıyordu. Küçük deneme ve ayarlamalarla üstesinden geldim.

Bu da kinect kafa izleme ve boyut denemelerinden bir video. Biraz sallantılı ama 3D etkiyi görebilmek mümkün. 
https://dl.dropboxusercontent.com/u/38459962/IMG_1810%20(2).avi

Benim masamda bumper ve flipper gibi gerçekte topa yön veren elemanları simüle eden selenoidler de var. Butonlara her bastığınızda yada top bumperlara çarptığında, masa içerisinde sesli ve darbeli bir etki yaratarak gerçeklik hissini arttırmada oldukça etkililer.

Bu gibi bileşenlerin oyun zevkine hem artıları hem de eksileri oluyor. Örneğin kinect ile hareket yakalayarak masayı 3D hale getirme durumu tek gözünüzü kapatarak yaşayabileceğiniz bir ilüzyon Kahkaha Onun yerine 3D özellikli bir televizyon ile Future pinball masalarını üçboyutlu oynamak çok daha verimli bir boyut etkisi yaratmakta ki benim masamda kullandığım televizyonu sırf bunu deneyebilmek için 3D destekli seçtim. Ve malesef yine bu şekilde 3D görüntülenen masalarda da, shutter gözlüğün topun hızına zaman zaman yetişememesi ve topun görselinde deformasyonlar yaratması gibi birtakım küçük sıkıntılar olmakta. Tüm bu detaylardan videolarda bahsetmek niyetindeyim.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Mart 03, 2016, 14:34:04 ÖS »

Çok güzel görünüyor. Gerçekten tebrikler!

Göndereceğiniz yazılarda malzemeleri getirttiğiniz yerler hakkında bilgi de olursa süper olur

Ozan "DemonKiss" Ayıtkan
Üye
**

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Mart 03, 2016, 14:47:36 ÖS »

Çok güzel görünüyor. Gerçekten tebrikler!

Göndereceğiniz yazılarda malzemeleri getirttiğiniz yerler hakkında bilgi de olursa süper olur

Çok çok teşekkürler sevgili yavuzg. Tabiki onlardan bahsetmemek olmaz. Hatta onlara ulaşma yolları ve aşamaları bile başlı başına incelenmesi, anlatılması gereken bir konu başlığı bence Türkiye'ye  gelmeyen, rica minnet birilerinden yardım alarak edindiğim ve 2-3 ay sabırla yollarını gözlediğim parçalar var. Malesef bu gibi olanaksızlıklar insanı vazgeçme noktasına getirebiliyor.
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Mart 03, 2016, 14:48:29 ÖS »

Çok güzel görünüyor ellerine sağlıkta,şimdi kabin mabin derken bu işede bulaştıracaksın galiba bizi sen Kahkaha Kahkaha evden atılmamız an meselesi
Ozan "DemonKiss" Ayıtkan
Üye
**

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #27 : Mart 03, 2016, 14:55:11 ÖS »

Çok güzel görünüyor ellerine sağlıkta,şimdi kabin mabin derken bu işede bulaştıracaksın galiba bizi sen Kahkaha Kahkaha evden atılmamız an meselesi

Hehehehe çok teşekkürler. Küçüğünü yaparız o zaman. 21" monitör falan kullanırız ne bileyim bilemedim Kahkaha
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Mart 03, 2016, 15:13:50 ÖS »

Hehehehe çok teşekkürler. Küçüğünü yaparız o zaman. 21" monitör falan kullanırız ne bileyim bilemedim Kahkaha
Süper olmuş ellerine sağlık güle güle kullan
Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Mart 03, 2016, 20:28:33 ÖS »

Tam bir sanat eseri...

Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: