Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Arcade - KOF 2000 boot sorunu  (Okunma Sayısı 4032 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« : Aralık 09, 2014, 04:25:45 ÖÖ »

KOF 2000 açılmıyor arkadaşlar. Boot olmuyor oyun. Slot sorunsuz. Başka oyunla deneme olanağım belli bir süreliğine yok. Dikkat ettim MVS'nin içinde kablo çekilmiş. Chip'in üzerinden JAMMA'nın 8. ayağına lehimlenmiş ama şu an kopuk vaziyette o. Kartı açıp bant ile yapıştırdım ama lehim gibi olmaz tabi herhalde işe yaramadıki boot sorunu devam ediyor.

Yarın lehim yaparım iş yerinde arkadaştan malzemeleri alıp tabi gerek var mı böyle birşeye emin değilim. Kartı iyice mundar etmek istemiyorum.

Bu konu ile ilgili bir muhabbet dönmüş neo-geo forumunda:

http://www.neo-geo.com/forums/showthread.php?248246-not-working-KOF-2000&s=3fc3d6dd1105106be73cc745851025aa

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Aralık 09, 2014, 09:11:53 ÖÖ »

JAMMA'nın 8. ayağı derken? Tam anlayamadım MVS slot'ta mı problem kartta mı?

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Aralık 09, 2014, 09:12:04 ÖÖ »

Foto?

Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Aralık 09, 2014, 14:32:45 ÖS »

Slot sorunsuzdur sanırım. Küçük slot ile de denedim onda da açılmıyor oyun ama bir ara Candy Cab'de NeoGeo yazısında ses gelmediği gibi devamlı restart attı NeoGeo ekranından sonra tabi yine ses yok. Slotların birinde de Video Ram Error ekranı gördüm hangisi hatırlamıyorum ama gördüm. YouTube'da fix videoları da mevcut lehim falan yapıyorlar. Görüntüyü karışık olarak geliyor bozuk yani siyah ekran kalmıyor cihaz. Bu slotlar çalışıyordu diğerinide @Fasa'dan almıştım durduk yere bozulacağını sanmam ama olur mu olur gerçi linkini verdiğim forumda tüm oyunlar çalışıyor KOF 2000 açılmıyor demiş adam aynı durum ile karşı karşıyayız gibi. Oyunun boardu bu abi:

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Aralık 09, 2014, 14:47:03 ÖS »

haa tamam kablo senin oyunun boardundaymış, ben sen JAMMA diyince slotta zannettim ki slot'u alırken böyle bir kablo yoktu ne alaka dedim

Durum belli zaten SNK yanlış yapmış kartuşu, sonra hatasını düzeltmek için kablo döşemiş. Bu bir tamirat değil, dikkat edersen o pin'e gerçekten giden bir bakır hat yok devre kartı üzerinde. Oluyor bazen böyle son dakika hataları üretim aşamasında bile...

Neyse bi lehime bakar gibi durum... Zaten 161-in-1'ın gelince asarsın duvara bu kartuşu süs niyetine... ihtiyacın kalmayacak zira...

Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Aralık 09, 2014, 14:52:09 ÖS »

KOF 2000 yok 161-in-1 kartuşunda abi. Lehim yapıcam birazdan bakalım çalışırsa ne ala. Üretim hatası ise valla pes diyorum SNK'ye. Kahkaha

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Aralık 09, 2014, 15:04:33 ÖS »

KOF 2000 yok 161-in-1 kartuşunda abi.

Hadi yaa??? O kartuşun oyun listesini hazırlayan çinliye de pes doğrusu...

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Aralık 09, 2014, 15:06:50 ÖS »

Üretim hatası ise valla pes diyorum SNK'ye. Kahkaha

Oluyor böyle şeyler, sadece SNK değil...

Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Aralık 09, 2014, 15:33:50 ÖS »

Bu arada dün taktım Unibios ve multibios'u boardlara. NeoGeo boardu söküp temizledim takmadan önce tertemiz oldu. Sega STV'ler de ses ayar yeri var mı abi göremedim. Ayrıca NeoGeo'da memory olayı sanal mı yoksa ek parça mı gerekiyor ?

dawshan
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Aralık 09, 2014, 16:50:39 ÖS »

Unibios takmanın bir getirisi var mı? AES vs. yapılabiliyormuş ama bana pek bir esprisi yokmuş gibi geldi. Tabi bunları daha henüz ayağa kaldıramadığım MVS slot sahibi olarak söylüyorum. Belki bilmediğim, gözden kaçırdığım bir şey mi var diye sormak istedim.
Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Aralık 09, 2014, 16:56:59 ÖS »

Gizli karakterleri açma özelliği bile başlı başına unibios'a geçme sebebidir (bana göre). Slot açılmıyorsa (Yavuz abinin bir slotu problemliydi) unibios ile bu hatayı by-pass edip slot sorunsuz bir şekilde açılıyor. İstediğin zaman MVS sistemine dönebiliyorsun AES dışında.

Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Aralık 11, 2014, 13:59:29 ÖS »

Yavuz abi sağolsun yolla bakalım dedi ama ayıp olacağından yeni kartuş sipariş geçtim Ebay'den ucuza geldi iyiki. Eski kartı @kirkoryan denen kişiye vericem kendisini tanımam etmem ne hali varsa görsün. Yavuz abi kapını çalacakmış zat-ı muhterem kişi haberin olsun. Kahkaha

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: