commodore.gen.tr

Amiga => Amiga Donanım => Konuyu başlatan: tolga abaci üzerinde Haziran 08, 2008, 21:34:10 ÖSKonu Başlığı: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tolga abaci üzerinde Haziran 08, 2008, 21:34:10 ÖS
Yaklaşık 1,5 aydır üzerinde çalışmakta olduğum, sıfırdan tamamiyle kendi dizaynım ve üretimim olan SD/MMC kart üzerinden Amiga ve diğer bilgisayarlar için floppy emulator projesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir iki nadir istisna dışında hep yurtdışında yapılmış projeleri konuşuyoruz forumda, biraz da Türkiye'de yapılan bir projeyi konuşalım istedim :)

Aletin prototipinin Amiga üzerindeki çalışmasını şuradaki video'dan görebilirsiniz: http://s288.photobucket.com/albums/ll185/tabaci/?action=view&current=tfegoodsmall.flv (http://s288.photobucket.com/albums/ll185/tabaci/?action=view&current=tfegoodsmall.flv). Biraz açıklayayım:

Aletin üzerinde menülerini göstermek (karttan istenen disk imajını seçebilmek için) kendi composite video çıkışı var. Ayrıca menüleri kontrol edebilmek için standart 9-pin joystick girişi de mevcut. Video'da Amiga'nın video çıkışı ve emulator'ün video çıkışı bir scart switch'e bağlı, emulator menüsünü görmek istediğimde switch'ten değiştiriyorum.

Emulator'ün Amiga'ya bağlantısı için 15-pin'lik bir portu var. Şu anda bu porttan Amiga'nın external disk drive portuna bir ara kablo vasıtası ile bağlanıyor. Uygun kablo yapılırsa internal drive portuna da takılabilir. Şu an booter'lı A500'de DF0 olarak veya A600'de DF1 olarak kullanmaktayım.

Şu an ADF dosyaları SD karta yüklenmeden önce yazdığım bir utility ile ufak bir işlemden geçirilip TFE formatına çevriliyor. Emulator bu TFE dosyalarını kullanıyor, bu format benim emulator için tasarladığım bir format. Bu çevirim işleminin tek dezavantajı dosya boyutunun yaklaşık iki katına çıkması. Ancak bu sayede daha düşük kapasiteli (daha ucuz) parçalar (microcontroller) kullanarak projeyi gerçekleştirmek mümkün oldu. İleride belki daha yüksek kapasiteli microcontroller kullanılarak direk ADF yüklettirmek mümkün olabilir.

Şu ana kadar yaptığım testlerde uyumluluk oldukça iyi çıktı, test ettiğim tüm oyun ve demolar çalışıyor (toplamda yaklaşık 50 kadar).  Ancak daha çok test gerekiyor ve emulator'ün başka sorun ve eksikleri var, bunların tamamlanması için üzerinde daha çalışmam gerekiyor, daha bitmedi proje yani :)

Şimdilik sadece Amiga desteği var ancak CPC ve ATARI ST için de destek eklemeyi planlıyorum.

Ayrıca daha kimse sormadan ben söyleyeyim: Projenin ne zaman biteceği, ticari bir ürüne dönüşüp dönüşmeyeceği, dönüşürse bunun ne zaman olacağı, fiyatının ne olacağı gibi soruların cevaplarını ben de daha bilmiyorum. Şu an için tahminde bulunmaktan da kaçınıyorum çünkü bu benim hobi olarak boş vakitlerimde uğraştığım bir proje.

Projenin gerçekleşmesinde manevi olarak ve fikir bazında katkıları bulunan LW3D, Alcofribas, coze, Arda ve nightlord'a teşekkürü bir borç biliyorum. Video'daki yakışıklı A600 için mybee'ye de ayrıca teşekkürler...


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: ozkano üzerinde Haziran 08, 2008, 22:05:42 ÖS
tebrikler


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tabu üzerinde Haziran 08, 2008, 22:18:31 ÖS
güzel iş sorunsuz olarak çalışırsa floppy derdine son demektir bu. Forumun yarısı alır hemen hemen hatta ebayde bile satarsın.soru 1- O ünlü stand bay tıklaması emüle oluyomu ? soru 2-Trackload oyunlarda sorun olacakmı ?....


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tolga abaci üzerinde Haziran 08, 2008, 22:36:48 ÖS
Standby tıklaması derken? Sesi kastediyorsan şu anda ses çıkarmıyor alet ama bu konuda aklımda bazı fikirler var :). Amiga'nın otomatik olarak disket değişimini algılayıp algılamadığını soruyorsan algılıyor. Trackload olayına gelince, şu ana kadar denediğim oyun ve demolarda sorun olmadı. Örneğin, Spaceballz-State of the Art çalışıyor mesela.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: yusufy üzerinde Haziran 08, 2008, 22:38:01 ÖS
güzel olmuş ellerine sağlık. gördüğüm kadarıyla atmel mcu kullanmışsın. mega serisi mi yoksa 8051 tabanlı atmellerden mi ?


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tolga abaci üzerinde Haziran 08, 2008, 22:42:25 ÖS
Teşekkürler yusufy. ATMEGA32 kullandım.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: commander64 üzerinde Haziran 08, 2008, 22:53:28 ÖS
Süper bi çalışma, tebrikler...


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: Arda üzerinde Haziran 09, 2008, 00:34:06 ÖÖ
Standby tıklaması derken? Sesi kastediyorsan şu anda ses çıkarmıyor alet ama bu konuda aklımda bazı fikirler var :)

sesi kastediyor ama hangi sesi: amiga floppy'si boşken amiganın yaklaşık 2 saniyede bir floppy'i dürterek "tık", "trık", "tzuk" ve "twak" şeklinde ciyaklamalar çıkarmasını sağlayanını. Sanırım o fikirlerin sonucunda herkesin kurtulmak için can attığı sesler geri gelecek :) eh, napalım, realizm için dişimizi kırarız gerekirse, aminet'ten tıklama gideren programları geri yükleyeceğiz :) Uae'yi de ses emülasyonuyla kullanınca tat alıyorum sadece...

bidakka, bu floppy boş kalabiliyor değil mi? :)


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: DevilisH üzerinde Haziran 09, 2008, 02:26:20 ÖÖ
tolga abaci, umarım projeni en kısa zamanda bitirirsin.İzlerken bile çok hoş.Kullanması nasıl olur tahmin bile edemiyorum :D

Canı gönülden tebrik ederim ;)


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: Leon üzerinde Haziran 09, 2008, 08:01:31 ÖÖ
Tebrikler, umarim bir nihai mamule (son ürün :)) dönüsür en kisa sürede... Araba teyplerine disaridan CD baglamak icin kaset seklinde bir aparati kaset yuvasina yerlestirirsin ya, bu projede de floppy disk seklinde bir arabirimi DF0: a yerlestirmek mümkün olsa :-;


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tolga abaci üzerinde Haziran 09, 2008, 08:32:24 ÖÖ
Tekrar teşekkürler arkadaşlar...

Arda, hangi sesi kastettiğini anladım. Şu anki halde alet menüleri gösterirken boş kalmış oluyor (ATMEGA'nın gücü yetmediğinden aynı anda hem floppy emulasyonu yapılıp hem de video output verilemiyor maalesef). Dolayısı ile drive boşkenki tıklamayı duyamayacağız galiba ama belki bir trick yapabiliriz bunun için. Tabii önce ses duyabilmemiz için alete buzzer gibi bir şey eklemem lazım :)

Leon, fikrin hiç fena değil aslında :) Ama teknik açıdan bakınca, yapılabilirlik olarak galiba çok zor, belki de imkansız. Gerçi bu projenin bir amacı da floppy'lerin güvenilmezliğinden kurtulmak olduğu için belki de böylesi daha iyi...


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: ozkano üzerinde Haziran 09, 2008, 09:46:12 ÖÖ
tolga devrenin üzerine floopy pass through yapsan amgia ile floopy kablosunun arasına bu devreyi taksak, SD yi Df0: orjinal floopy de df1 görse,

sd menu den oyun seçmemiz için joistik portu koymuşsun bunu klavye uzerinden yapmak mümkün mü :)

çok fazla oldu sanırım


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tolga abaci üzerinde Haziran 09, 2008, 10:04:41 ÖÖ
Ozkano, floppy pass through ile tam ne kastettiğini anlamadım ama A500'ün external floppy portuna DF0 olarak takacaksan aleti booter modu yapman şart çünkü DF0'in select line'i (SEL0 - 8520'nin 13. pin'i galiba) external drive portuna bağlı değil. İçeriye takacaksan zaten uygun kablo ile iş çözülür.

Joystick portu yerine Amiga'nın klavyesini kullanmaksa amaç... Belki Amiga'nın içine takılırsa alet bu olabilir. Ama ben external olarak da kullanılabilen bir şey olsun istiyorum, ayrıca başka bilgisayarlarla da kullanılabilmesi lazım bunu da unutmamak gerekiyor. O yüzden bu tür bir değişikliğe sıcak bakmıyorum.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: ozkano üzerinde Haziran 09, 2008, 10:31:04 ÖÖ
ben cihazı sadece amiga için düşündüğüm için dediğinde haklısın, ben amigada internal düşünmüştüm, anakarttan gelen floopy kablosunu devreye girilecek yine kart uzerinde floopy soketi olacak, o soketede orjinal floopy i takacapız,

df0: SD olacak
df1: internal floopy olacakKonu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tolga abaci üzerinde Haziran 09, 2008, 10:33:46 ÖÖ
Ozkano, bu dediğin için aletin üzerinde ek soket olmasına gerek yok. PC'lerde kullanılan çiftli floppy kabloları gibi bir kablo ve ufak bir dönüştürücü (34-pin'den DSub15'e) ile bu olay çözülür.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: kuzgun üzerinde Haziran 09, 2008, 10:34:18 ÖÖ
Kolay gelsin, güzel bir proje başlangıcı, umarım her şey yolunda gider. İşlevsel, pratik ve esnek bir yapıya sahip olması cihaz için çok önemli. İlgiyle takip ediyorum.
Başarılar.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: LW3D üzerinde Haziran 09, 2008, 10:42:27 ÖÖ
Tebrikler tolga...Çok kısa bir sürede sıfırdan böyle bir ürünü ortaya çıkartman takdire şayan... Ne kadar övünsek, gurur duysak azdır. Artık Türk Retro severlerinde geliştirilmiş bir donanımı var. Hem de sanırım tamamıyla çalışan ilk ürün. Eğer kısa sürede ticari hale getirebilirsen, yurt dışından da büyük ilgi görecektir... Tekrar tekrar tebrikler.

dejavu  ;D :-X :D


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: EMREZ üzerinde Haziran 09, 2008, 10:47:58 ÖÖ
Selam Tolga tebrikler. bende bir kaç devre yaptım data aktarımı kısmında sorun yaşıyorum adf yi önce 512 bayt lık kısımlara böldürüp tüm işlemleri 512 byte üzerinden okutup yazdırıyorum. ben hem usb den amiga floppy okutup yazacak devre yapıyorum hemde sd kart içindeki dosyaları amigaya okutmak için bir floppy emulasyonu yapacak bir devre yapıyorum. senin bulduğun farklı formata çevirme sanırım benim için sorunun çözümü olacaktır. devre biraz büyük oldu ve masraflı benimkinde display var yaptıklarını 4 bit lik iletişim ile ekranda gösteriyor. SD yi SPI arayüzü ile çalıştırıyorum. floppy i usb den okutup 880 kb post için 8 bit register ile yapıyorum ama kopya korumalı disklerde veri bozuluyor.bitince çok büyük bir devre ve maliyeti yüksek 2 veya 3 tane yapacağım bakalım tamamlayabilecekmiyim. yardımına ihtiyacım olabilir.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: kuzgun üzerinde Haziran 09, 2008, 10:53:36 ÖÖ
Bir elin nesi, iki elin sesi var. Arkadaşlar bence görüşler birleşip çok daha süper bir ürün geliştirilebilir. Bence bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tolga abaci üzerinde Haziran 09, 2008, 10:54:41 ÖÖ
EMREZ, yaptığın devreyi görmek isterim. Hem başka merak eden arkadaşlar da olabilir, bununla ilgili bir konu açtığını hatırlıyorum daha evvel, fotoğrafı falan varsa oraya gönderirsen hem merakımızı gidermiş olursun...


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: MeG üzerinde Haziran 09, 2008, 11:00:30 ÖÖ
ne desek boştur..

yürüyün aslanlar... CGTR sizinlen gurur duyuyo... :D

bu tarz işleri yapmak zordur.. emek / zaman / efor ister.. tamamlaması yapmasından daha da zordur.. belki senin için bir hobi ama bu bizler için devrimsel sevindirici bi olay... kesinlikle peşini bırakmamalı.. tolgayı motive etmeli (gerekirse kendisine masaj yapmalı, üzüm yedirmeli, yelpaze yapmalı, güzel arkadaşlarla tanıştırmalı faln :D) ve nihayete erdirtmeliyiz..

eline emeğine bileğine aklına zihinene sağlık tolga...


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tolga abaci üzerinde Haziran 09, 2008, 11:07:44 ÖÖ
Sağol MeG. Motivasyon olayı da hoşuma gitti doğrusu ;D :P

Tamamlanmaya yakın olduğunu düşünüyorum projenin, sanırım video'dan da bu anlaşılıyor... Zaten öyle olduğunu düşünmesem açıklamazdım. Yine de her türlü problem çıkabilir, Murphy devreye girebilir vs., o yüzden söz veremiyorum hiç bir şeye... :)


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: Alp Yener üzerinde Haziran 09, 2008, 11:08:22 ÖÖ
Gerçekten çok güzel bir proje. Tebrik ederim Tolga. Umarım kısa sürede tamamlama fırsatın olur ve biz de bir an önce satın alma imkanına kavuşuruz. (İlk parti cihazlardan biri için şimdiden sıraya gireyim bu arada  :))
Cihazın "Floppy sesi emulasyonu" özelliği olursa eğlenceli olur aslında. Tabii bu sesten hoşlanmayan Arda gibi zevksiz (:P) arkadaşlarımız için bir on/off butonu da olması daha faydalı olacaktır. Fantezileri bir yana bırakırsak, cihazın bir an önce tamamlanması en büyük dileğim  ;)


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tolga abaci üzerinde Haziran 09, 2008, 11:13:05 ÖÖ
Floppy sesi emulasyonunu yapmak istiyorum teknik imkanlar dahilinde. Özellikle emulator'ün testlerini yaparken de farkettim ki drive sesine bayağı alışmışız ve bize yükleme konusunda pek çok ipucu veriyor. Eksikliği hissediliyor yani...


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: EMREZ üzerinde Haziran 09, 2008, 11:21:03 ÖÖ
Resmini yarın eklemeye çalışırım arkadaşlar. benim proje önümüzdeki hafta izine ayrılınca çok yok kat edecek. floppy sesi emulasyonuda olabilir ::)) bu benim aklımdaydı. ses için ucuz bir eprom ve 2 tane 4040 ile microchip bir ayağını kullanırım. aslı gibi olmaz ama güzel olur.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: Zen üzerinde Haziran 09, 2008, 13:26:54 ÖS
Gerçekten böyle güzel bir projeye imza attığınız için sizi tebrik ediyorum. Projenin bitmesini sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu arada floppy ses emeulasyonuda güzel bir fikir.

SD/MMC Emulatorunun görüntü çıktısını ve menü kontrolünü, Action Replay (http://en.wikipedia.org/wiki/Action_Replay) tarzı bir donanım veya yazılım ile amiga donanımları üzerinden yapabilirmiyiz


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: witchdoktor üzerinde Haziran 09, 2008, 13:33:02 ÖS
Elinize sağlık, güzel bir proje.

Umarız en kısa zamanda ADF formatı ve mini bir LCD ekranı desteği gelir.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: ozkano üzerinde Haziran 09, 2008, 13:43:32 ÖS
hatta ses tanıma sistemi koy tolga, mesela "kaus encin" deyince direk o disketi koyar nasıl fikir :) kara şimşek gibi olur


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tolga abaci üzerinde Haziran 09, 2008, 13:46:34 ÖS
SD/MMC Emulatorunun görüntü çıktısını ve menü kontrolünü, Action Replay (http://en.wikipedia.org/wiki/Action_Replay) tarzı bir donanım veya yazılım ile amiga donanımları üzerinden yapabilirmiyiz

Teorik olarak mümkün ancak dediğim gibi Amiga spesifik bir hale gelmesini istemiyorum, ayrıca projeyi karmaşıklaştıracağını düşünüyorum. O yüzden şu an için bu tarz bir uygulama beni pek çekmiyor.

Umarız en kısa zamanda ADF formatı ve mini bir LCD ekranı desteği gelir.

ADF formatının olması güzel olur gerçekten, yapmak istiyorum ancak düşününce çok da şart değil. ADF'den TFE'ye çevirim işlemi farkedilebilecek bir süre almıyor, sadece iki katına çıkıyor dosya büyüklüğü. Ama bu bile gerçekten sorun değil çünkü 1GB'lık bir SD card (10-15YTL civarına alınabilir) içine 500'den fazla TFE dosyası sığar. Emulator'un bir sayfada 20 dosya ismi gösterebildiğini düşünürsek, bu 25 sayfa demektir ki, zaten bu noktadan itibaren dosya seçimi vs. pratikliğini kaybetmeye başlıyor aslında bence.

Mini LCD desteğini de benzer sebeplerden dolayı düşünmüyorum, çünkü bir LCD ekran gösterebileceği bilgi miktarı açısından küçük kalacaktır, dolayısı ile dosya seçimi için TV ya da monitor kadar pratik olmayacaktır. Ayrıca LCD maliyeti de arttıracaktır tabii, bu da bir dezavantaj.

Bu konularla ilgili düşüncelerim bunlar. Tabii atladığım noktalar olabilir, bu konuda değişik görüşleri duymak isterim.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: Leon üzerinde Haziran 09, 2008, 15:21:53 ÖS
Yoksa TFE = Tolga Floppy Emulator mü?

Floppy click sesi icinse bir jumper düsünülebilir, Arda Jumper'i Off yapar.

Peki diger bilgisayarlarin Joystick sinyalleri uyacak mi? Amiga/Msx/Atari/Amstrad, bazilarinin sistemleri farkli bildiginiz gibi.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tolga abaci üzerinde Haziran 09, 2008, 15:30:55 ÖS
Yoksa TFE = Tolga Floppy Emulator mü?

Evet öyle... Ama isme kafa yormamak için öylesine uydurdum onu...

Peki diger bilgisayarlarin Joystick sinyalleri uyacak mi? Amiga/Msx/Atari/Amstrad, bazilarinin sistemleri farkli bildiginiz gibi.

Doğru ama herhalde en fazla bulunanı standart Atari 2600 tipi 9 pin olanlar. Gerçi bu çok da önemli değil çünkü alt tarafı switch bunlar...


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: commander64 üzerinde Haziran 09, 2008, 15:52:45 ÖS
Ben bişi sorcam standart disket sürücü yuvasına sığacak şekilde yapılamaz mı acaba? özellikle a500 için süper olur.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tolga abaci üzerinde Haziran 09, 2008, 15:57:23 ÖS
Pek dikkat etmedim ama sanırım şu anki hali sığabilir/sığdırılabilir disket sürücü yuvasına. Tabii pek çok bağlantısı olduğu için (video, joystick, SD kart slotu) bu çok pratik olmayabilir.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: max.damage üzerinde Haziran 09, 2008, 16:35:44 ÖS
 Tebrik ederim.Oncelikli cozulmesi gereken problemlerden biri bu disket suruculer,gayet isabetli olmus.

 Bu cici alet ile ipf imajlar,spesifik sektor barindiran,korumali imajlar kullanilabilirmi acaba ? Ayrica atari st alti modeller icin bir umit varmi ? (hani soyle bir 1050 emulasyonu falan)

 


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: EMREZ üzerinde Haziran 09, 2008, 16:53:15 ÖS
tolga kardeş istersen projeleri geliştirelim floppy emulasyon için ben 880 kb olayını aşamadım sen onun için bana yardım et bende ses çıkaracak bir zımbırtı yapıp gereken kodları oluşturayım. hem display hemde tv outlu olabilir. hemde usb den pc floppy takıp imajları mmc ye aktarırız ne dersin.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: Alcofribas üzerinde Haziran 09, 2008, 19:01:07 ÖS
@Emrez

Bence sen projene odaklan ve TFE projesinden referans alarak geliştir. Sonuçta herkesin istekleri farklı farklı ve TFE nin bunların hepsini karşılaması mümkün değil. Seninki de ayrı bir tat olur. Özellikle Amiga kullanıcılarına yönelik olarak.Anladığım kadarı ile TFE daha genel kullanımlı bir proje olmayı hedefliyor.

Açıkcası 2 bağımsız proje daha da muhteşem olur. Misal benim hem LCDli hem de Composite çıkışlı sisteme ihtiyacım var. Sonuçta bir hobi projesinin "birlikten kuvvet doğar" mantığına çok da ihtiyacı yok. Ama bilakis çeşitlilik hepimizi mutlu edecek sonuçları getirir.

*** Bir de bu tür teknik konulardaki yardımlaşmaları/yazışmaları özelden değil de forumda yaparsanız herkese katkısı olur. Biz de aynı soruları tekrar tekrar sormayız.

Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tolga abaci üzerinde Haziran 09, 2008, 19:25:26 ÖS
@max_damage: Benim oluşturduğum TFE formatı zaten IPF formatına oldukça benzer. Fakat IPF'in kopya koruma açısından en önemli özelliği "variable density" desteği. Bu hardware ile tam olmasa bile kısmi variable density yapmak mümkün, ancak ne dereceye kadar bu işe yarar tartışılır. Bunu deneyip görmem lazım.

1050 desteğine gelince. 1050 desteğini yapmak aslında zor değil, hatta Amiga floppy desteğinden daha kolay belki :) Fakat aynı zamanda radikal olarak farklı. Aslında 1050 desteğini eklemeyi zamanında 1050 sahibi olmuş biri olarak ben de çok isterim. Ancak burada da yine hardware'e gerekebilecek değişiklikleri göz önünde bulundurmak ve Atmega'nın "program memory" kapasitesini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Önceliğim, burada Amiga/CPC/ST için tam bir destek oluşturmak, daha sonra farklı yönlere ilerlemek, mümkün olursa. Ancak bu alete eklenemese de ileride 1050 için ayrı bir alet yapabilirim.

@EMREZ: Ben de bu konuda Alcofribas gibi düşünüyorum. Zaten bir projenin herkesin isteklerini yerine getirmesi çok zor. Değişik alanlara kanalize olmuş iki ayrı proje çeşitliliği arttırır. Mesela sen LCD'li yaparsın ben TV-out'lu. Ayrıca benim şu anki çalışma tarzım da pek ortak çalışmaya uygun değil maalesef. O yüzden ayrı olarak devam edelim derim ben...


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: Gokhan Ozkan üzerinde Haziran 10, 2008, 08:56:27 ÖÖ
Tebrik ederim dostum.
Çok güzel bir çalışma yapıyorsun.
İşallah çalışma en kısa zamanda son şeklini alır da biz de bu çalışmanın nimetlerinden faydalanırız.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: Skate üzerinde Haziran 10, 2008, 12:05:07 ÖS
Bir tebrik de benden Tolga. Uzun zamandır bir türlü kurmadığım Amigamı uzunca bir süre kurulu bıraktıracak bir proje yaptın, helal olsun. Proje senin içine sinen bir şekilde sonlandığı anda en az bir tane almak için hazır beklemedeyim.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: aeymur üzerinde Haziran 10, 2008, 21:04:18 ÖS
Dilerim yurtiçinde de yurtdışında da çok ilgi gören bir proje olur. Tamamlandığında ben de bir tane edinmeyi çok isterim. Türkiye'den böyle pojeler çıkması çok mutluluk verici.

1,5 ay gibi kısa bir sürede projeyi bu noktaya getirebilmen ayrıca takdir edilmesi gereken bir durum. Sadece boş vakitlerinde çalışarak inanılmaz yol almışsın. Çok tebrik ederim...


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tolga abaci üzerinde Haziran 10, 2008, 22:47:54 ÖS
Tekrar teşekkürler arkadaşlar... Şimdiye kadar oldukça hızlı ilerledi proje ancak bugünlerde Euro 2008 nedeniyle biraz yavaşladı... :) Ama önümüzdeki günlerde tekrar hızlanacağını düşünüyorum...


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: nightlord üzerinde Haziran 11, 2008, 00:46:13 ÖÖ
Tek kelimeyle super bir proje. Gerek gelistirilmesindeki hiz ve disiplin, gerek ulasilan urun kalitesi olarak bana "Vay anasini" dedirten bir proje oldu :) Icten tebrikler ve saygilar Tolga :) Boyle basarili amator projelerin artmasini ve baska projelere ilham vermesini diliyorum.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: mybee üzerinde Haziran 11, 2008, 10:40:15 ÖÖ
sayın yönetici tekrardan surat istiyorum duy sesimi artık

oha oldum ifade edemiyorum bende öpeyim bari  :-*

tebrikler tolga tamama erince sanırım bir adette bana satmak zorunda kalacaksın


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: LW3D üzerinde Haziran 11, 2008, 14:24:20 ÖS
:) Forumun bir özelliğide insanların yaratıcılığı ateşlemesidir :P Ama bunuda fazla abartmamak lazım :D


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: Jeff_HxC2001 üzerinde Haziran 24, 2008, 00:41:47 ÖÖ
Hi,

I didn't understand all in this forum, but this project seems interesting.
It seems similar to some others floppy emulator project, like the sdiskemul (http://atariamiga.free.fr/installation_sdiskemul_amiga600.php (http://atariamiga.free.fr/installation_sdiskemul_amiga600.php))
or the HxC Floppy Emulator (http://hxc2001.free.fr/floppy_drive_emulator/index.html (http://hxc2001.free.fr/floppy_drive_emulator/index.html)).

I am the author of the HxC Floppy Emulator and like you i use an custom file format (*.hfe file) generated from floppy image by an software.
ST, MSA, STX, ADF, ADZ, IPF, CPC DSK, CopyQM DSK, Oric DSK, PC IMG and MSX DSK file formats are currently supported.
If you want i can add the *.TFE file format as output file format in the software! This will allows you support some others file format/platform quickly. ;-)

Jeff/HxC2001Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: Gökçe Bozkurt üzerinde Haziran 24, 2008, 05:15:30 ÖÖ
Çok güzel!
İşte proje ses getirmeye başladı.
Tebrikler dostum.

Yurtdışından bir arkadaşın bile forumumuza yazması zaten gurur verici bir olay.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: Diabolic_Wizard üzerinde Haziran 24, 2008, 06:55:09 ÖÖ
Oh oh forum kendini aştı. Bilen birisi cevap versin bari adamcağıza.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tolga abaci üzerinde Haziran 24, 2008, 09:00:47 ÖÖ
Hi Jeff,

As you may have seen from the first post, I'm the guy who developed this device :)

I thoroughly examined your HxC floppy emulator before I started working on this project. It seems quite nice. And I did pick up a few nice tips from your design ;) I think it would be fair to call this project a blend between your HxC and SDiskEmul in terms of features.

I really appreciate your offer to support the .tfe format in your software. The thing is, the .tfe format isn't really finalized yet. Right now, it's basically raw MFM, but without the long gap that occurs every 11 sectors. So it's somewhat Amiga specific, which isn't what I want exactly.

One thing that might also make sense is perhaps if I add .hfe file format support in my emulator's firmware. I think I'll have a look at your firmware sources to understand the format better when I have the time.

There were a couple of main reasons why I started this project: First, I wanted to make an emulator that had a set of features that better suited my needs. And second, I had taken a break from electronics for a while and I needed a project to get me started again which was at just the right difficulty level. I think you may be interested in having a look at another one of my previous projects here: http://tolgaretro.blogspot.com/ (http://tolgaretro.blogspot.com/)

And I'd also like to say it's really nice to have you here. In case you wondered, the messages posted before me express satisfaction in a foreigner posting in the forums :)


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: mybee üzerinde Haziran 24, 2008, 15:45:01 ÖS
ben size diyorum artık kendi içine kapanık bir forum sitesi olabilmek gibi bir şansımız yok küreklere sağlam asılmalıyız

o kadar


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: Diabolic_Wizard üzerinde Haziran 24, 2008, 16:18:45 ÖS
Demek içerik Türkçe değil İngilizce olsa, baya büyük sitelerle aşık atacak site. Vay be.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: LW3D üzerinde Haziran 24, 2008, 16:51:14 ÖS
Yok canım...sağolsun, Tolga'nın proje sayesinde geliyor arkadaşlar... Birde HXc'nin olsun, diğer projelerin olsun konuşulduğu ve direkt link verilen bir forum olduğundan, linkleri geri kontrol ederek geliyorlar.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: Alcofribas üzerinde Haziran 24, 2008, 18:01:37 ÖS
ben size diyorum artık kendi içine kapanık bir forum sitesi olabilmek gibi bir şansımız yok küreklere sağlam asılmalıyız

o kadar

UP UP ve For Sale den sonra şunları bekliyoruz:

my dear colleagues, i remember my childhood...approx. 500 just before jesus.

Still For Sale...

Please help me...very urgent...i am looking forward to find myself...

For Sale! no picture....no info....big price...dont be suprised, god willing working...

nice to see you again...let me introduce my collection...you know... i've a huge collection of snes, bread boat, but just one A1200...about more than 400 cart...kaplan135

cu round... keep me roasted.. respeckt.. tiger135

have a nice weekends my dear friends....

Is there any news for heat sink 128???
Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: mybee üzerinde Haziran 24, 2008, 22:28:21 ÖS
ben size diyorum artık kendi içine kapanık bir forum sitesi olabilmek gibi bir şansımız yok küreklere sağlam asılmalıyız

o kadar

UP UP ve For Sale den sonra şunları bekliyoruz:

my dear colleagues, i remember my childhood...approx. 500 just before jesus.

Still For Sale...

Please help me...very urgent...i am looking forward to find myself...

For Sale! no picture....no info....big price...dont be suprised, god willing working...

nice to see you again...let me introduce my collection...you know... i've a huge collection of snes, bread boat, but just one A1200...about more than 400 cart...kaplan135

cu round... keep me roasted.. respeckt.. tiger135

have a nice weekends my dear friends....

Is there any news for heat sink 128???
hıı


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: EMREZ üzerinde Haziran 24, 2008, 23:21:17 ÖS
tolga kardeş video için kullandığın kodları bana yollayabilirmisin. pic ile video sinyalini bindirmeyi nasıl yapabildin, n1881 işi görüyormu n1881 i kurclarken amigayı lcd ye takıverdim. sen bilirsin zaten bu çip bu iş için ideal. ben ise şimdilik fisk2fdi ve winuae kodlarını kullanıp birşeyşer yaptım devrem tamam sayılır,pc de arayüz ile adf yi mfm ye uzantıyı kendim yapacam özel birşey olsun 2 mb oldu ama alette oldu::))


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tolga abaci üzerinde Haziran 24, 2008, 23:45:01 ÖS
EMREZ, video kodlarını şu anda firmware'in geri kalanından ayırmak biraz zor, çünkü kod biraz karışık. Firmware'in source kodunun tümünü de şu an için açmayı düşünmüyorum. Belki daha ileride.

Ama ATMEGA'yı kullanarak video output yapan pek çok örnek bulabilirsin net'te. Mesela burada güzel bir örnek var: http://www.serasidis.gr/circuits/AVR_VGA/avr_vga.htm (http://www.serasidis.gr/circuits/AVR_VGA/avr_vga.htm)

Ben extra chip kullanmadım, sadece birkaç pasif komponent yeterli, verdiğim linkteki örnekte de olduğu gibi.

Kolay gelsin.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: Leon üzerinde Haziran 25, 2008, 00:00:24 ÖÖ
Alcofribas cok yasa emi, "bread boat"... Koptum ya :)


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: ozkano üzerinde Haziran 25, 2008, 00:37:03 ÖÖ
nice to see you again...let me introduce my collection...you know... i've a huge collection of snes, bread boat, but just one A1200...about more than 400 cart...kaplan135

cu round... keep me roasted.. respeckt.. tiger135


bende bunu koptum respect


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: Alcofribas üzerinde Haziran 25, 2008, 01:08:17 ÖÖ
cu round... keep me roasted.. respeckt.. tiger135

Bunun telifi başka bir arkadaşa ait. Ama foruma yazdıktan sonra public oldu artık :)


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: Jeff_HxC2001 üzerinde Haziran 25, 2008, 01:18:49 ÖÖ
[...]
I really appreciate your offer to support the .tfe format in your software. The thing is, the .tfe format isn't really finalized yet. Right now, it's basically raw MFM, but without the long gap that occurs every 11 sectors. So it's somewhat Amiga specific, which isn't what I want exactly.

One thing that might also make sense is perhaps if I add .hfe file format support in my emulator's firmware. I think I'll have a look at your firmware sources to understand the format better when I have the time.
[...]

in fact the .hfe format isn't really finalized too. ;-). But if you want it can be an starting point. When you are ready, send me an email and i will give you details about the format.
(note: The software will become open source soon. :-) )

There were a couple of main reasons why I started this project: First, I wanted to make an emulator that had a set of features that better suited my needs. And second, I had taken a break from electronics for a while and I needed a project to get me started again which was at just the right difficulty level. I think you may be interested in having a look at another one of my previous projects here: http://tolgaretro.blogspot.com/ (http://tolgaretro.blogspot.com/)

Cool project the FPGA-Atari 2600 :-) !

Jeff/HxC2001


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: EMREZ üzerinde Haziran 25, 2008, 08:34:19 ÖÖ
teşekkürler tolga, senden ricam elfmanuel diye bir ndos disketini TFE convert edip deneme imkanın varmı. 2 disketlik bir oyun.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tolga abaci üzerinde Haziran 25, 2008, 09:07:42 ÖÖ
@Jeff: Sure. I still have a few issues that I need to take care of in the firmware. Once, they're done, I'll have a look into .hfe support.

@EMREZ: Denerim tabii, yalnız ADF'leri falan var mı bu dediğin disketin, tam senin dediğini denediğimden emin olmamız lazım.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: EMREZ üzerinde Haziran 25, 2008, 10:48:16 ÖÖ
sağol kardeş ben adf leri sana yollarım. ben dosyayı convert edip deniyorum olmuyor. belki senin yaptığın TFE formatına çevirince sorunsuz çalışır.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: gezgin23 üzerinde Haziran 28, 2008, 14:48:00 ÖS
inşaat sektörüne yeni ivmeler kazandıracak yeni buluşlarım var ilgilenen arkadaşlara ve iş adamlarına duyrulur


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: gezgin23 üzerinde Haziran 28, 2008, 14:49:06 ÖS
günümüz inşaat sektöründe bende varım diyen iş adamları tekliflere açığım


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: coze üzerinde Haziran 28, 2008, 14:51:38 ÖS
bu ne yaa puhahaha amcam projeden arayıp gelmiş heralde :)


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: gezgin23 üzerinde Haziran 28, 2008, 16:40:30 ÖS
bn bilgisayar oparatörüyüm ayrıca bu sektörde birçok firma ile bağlantım var ayrıca artık inşaat projelerinin bsayar oratamında ve similasyonlarla belirtilmesi konusunda yetkim ve bilgim olduğu için bu aşamada sponsor aruyorum boş bilgiler için değil saygılar


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: Alcofribas üzerinde Haziran 28, 2008, 17:00:06 ÖS
inşaat sektörüne yeni ivmeler kazandıracak yeni buluşlarım var ilgilenen arkadaşlara ve iş adamlarına duyrulur

günümüz inşaat sektöründe bende varım diyen iş adamları tekliflere açığım

bn bilgisayar oparatörüyüm ayrıca bu sektörde birçok firma ile bağlantım var ayrıca artık inşaat projelerinin bsayar oratamında ve similasyonlarla belirtilmesi konusunda yetkim ve bilgim olduğu için bu aşamada sponsor aruyorum boş bilgiler için değil saygılar


SD= Sabitleme Demiri
MMC= Mesir Macunlu Çimento(a.k.a. Mesir Macunlu Curuf çimentosu-letiye)
Floppy Emulator= Sızdırmazlık amaçlı bir tür yalıtkan malzeme

gibi geldiyse de sana, inan ki öyle değil...

saygılarKonu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: Arda üzerinde Haziran 28, 2008, 17:26:16 ÖS
günümüz inşaat sektöründe bende varım diyen iş adamları tekliflere açığım

ne kadar ilginç bişey ya. Sinirlendim şimdi.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: coze üzerinde Haziran 28, 2008, 17:37:59 ÖS
bn bilgisayar oparatörüyüm ayrıca bu sektörde birçok firma ile bağlantım var ayrıca artık inşaat projelerinin bsayar oratamında ve similasyonlarla belirtilmesi konusunda yetkim ve bilgim olduğu için bu aşamada sponsor aruyorum boş bilgiler için değil saygılar


öff be. gezgin kardeş ortamları yemiş bitirmiş ama ne yazıkki postundan göründüğü kadarıyla hala iki kelimeyi yan yana koymayı öğrenememiş. ha gayret gezgin kardeş şu postundaki hataları düzelt, ilk okul iki heceleme kitabımı hediye edicem sana :)


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: commander64 üzerinde Haziran 28, 2008, 19:50:00 ÖS
gezgin23 bu yöntemle işin zor, patentleri al önce ondan sonra sponsor ara bunu üretmek için, sonra patenti sponsorlar alır sende avucunu yalarsın, ayrıca sponsor arama yöntemininde yanlış olduğunu düşünüyorum, başarılar...


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: uzunarif üzerinde Eylül 01, 2008, 21:11:55 ÖS
tolga abaci üstad yaptığın işten dolayı seni kutluyorum.merak ettiğim bir konu var bu yapmış olduğunuz floppy emulatörü.sadece commodore,amstrad,amiga gibi oyun konsollarındamı kullanılıyor yoksa eski model floppyli sistemlerdede kullanılıyormu.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tabu üzerinde Eylül 01, 2008, 22:34:45 ÖS
Bu ziyaretçi girişini iptal etmek lazım aslında, baksanıza forumu nasıl oyalamış herif...


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: peandoas üzerinde Eylül 04, 2008, 18:05:18 ÖS
Önceleri foruma sık giremediğimden bu post'u görememiştim. Tebrikler tolga abaci, çok hoşuma gitti, bilhassa multiplatform olması benim için güzel bir özellik. Mümkün olduğu takdirde bende bir adet edinmek isterim.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: darkjedi üzerinde Eylül 08, 2008, 00:30:18 ÖÖ
çok güzel, tebrikler diyorum bende


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: LW3D üzerinde Şubat 23, 2010, 17:14:13 ÖS
Tolga TFE projesini biraz geliştirmiş ve görünen o ki bayağ yeni özelliklerde katmış. TFE+'la ilgili son gelişmeler aşağıdaki sayfada yer alıyor.

http://retromaster.wordpress.com/2010/02/22/tfe-video-overlay-final/ (http://retromaster.wordpress.com/2010/02/22/tfe-video-overlay-final/)


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tolga abaci üzerinde Şubat 23, 2010, 19:37:07 ÖS
LW3D, TFE+ ile ilgili gelişmelerden burada bahsettiğin için teşekkürler. Yalnız, yanlış anlaşılma olmaması için ufak bir ekleme yapayım: Daha ortada tamamlanmış birşey yok, blog'da önceki postlarda planlarımı anlatmıştım, oradaki son fotoğraflardan da görüldüğü üzere yavaş yavaş üzerinde uğraştıkça birşeyler çıkıyor. Yeni gelişmeler oldukça da blog'dan takip edebilirsiniz.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: EMREZ üzerinde Şubat 25, 2010, 11:57:44 ÖÖ
başarılarının devamını dilerim Tolga.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: tolga abaci üzerinde Şubat 25, 2010, 12:14:18 ÖS
Teşekkürler, Emre.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: LW3D üzerinde Mayıs 17, 2010, 18:25:18 ÖS
Bu projedeki son gelişmeler oldukça heycan verici... Yazma özelliği dışında, direkt ADF desteği (ADF'yi kendi dönüştürüyor) heycan verici özellikler...Tolga'yı tebrik ederim...Çok iyi iş çıkartmış...Ama artık sona gelmeli...

http://retromaster.wordpress.com/2010/05/17/ufe-write-access-working/ (http://retromaster.wordpress.com/2010/05/17/ufe-write-access-working/)
http://retromaster.wordpress.com/2010/05/10/ufe-adf-read-emulation-working/ (http://retromaster.wordpress.com/2010/05/10/ufe-adf-read-emulation-working/)


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: EMREZ üzerinde Mayıs 18, 2010, 12:38:41 ÖS
Tolga tekrar tebrikler, ayrıntıları ve satın alacağımız bir emulatörü sabırsızlıkla bekliyoruz.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: ozgur106 üzerinde Mayıs 18, 2010, 15:25:46 ÖS
tpc64 aldım bugun sıra buna geldı emrez


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: EMREZ üzerinde Mayıs 18, 2010, 15:32:30 ÖS
Hayırlı olsun, tcp64 nasıl bir cihaz merak ettim doğrusu ?


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: ozgur106 üzerinde Mayıs 18, 2010, 17:22:41 ÖS
kargoyu beklıyorum kullanıyım yazarım sırda senın cıhaz var


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: EMREZ üzerinde Mayıs 18, 2010, 17:28:16 ÖS
bu Tolganın projesi, mükemmel bir proje, ev fiyatlarına bakıyorumda yine piyasa yükselmiş Allah kirada olanlara yardım etsin. kredilerde yükseldi.


Konu Başlığı: Ynt: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Gönderen: guru68 üzerinde Mayıs 24, 2011, 15:34:20 ÖS
HORT!

noldu bu proje? satışa sunuldumu? @tolga bana en azından eski bi 486/pentium1 e floppy yerine takabileceğim zımbırtı ayarlıyabilirmisin?