Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

  Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
  Mesajları Göster
Sayfa: [1] 2 3 ... 14
1  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: [Restorasyon] Sega Dreamcast : Mayıs 23, 2021, 20:17:30 ÖS
Elinize sağlık @yavuzg. İlk çıktığından beri GDEMU kullanıyorum. 12V olayı beni hep tereddütte bıraktı, cihaz bırak daha fazla ısınıyor ancak tedirgin edici düzeyde değil gibi, bu yüzden resistor işine hiç girmedim. Siz kesinlikle kullanılmasını önerir misiniz?

Yaptığınız modlara ek olarak, tamamlayıcı bir özellik bence artık kablosuz kolları kullanabilme, Brook Wingman SD'yi öneririm. https://www.brookaccessory.com/detail/25486499/
PS4 arcade stick, DS4 ve switch pro kontroller ile denedim, sorunsuz çalışıyor.
2  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: İYS (İleti Yönetim Sistemi) Hakkında : Mayıs 12, 2021, 22:15:01 ÖS
Yasalar olmasına rağmen deli gibi kişisel veri paylaşılıyor. Güya yasak, devlet mevzuatı oluşturuyor ancak şirketler bir şekilde arka kapı buluyor ve şikayet edilmediği için ceza almıyorlar. Gün aşırı rastgele numaralardan 0212, 0216 internet hattı aboneliği için aranıyorum. Blokladığım numara listesi şişti.
3  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Retro Ürünlerin Fiyatları Hakkında Görüş Fikir Tartışma başlığı : Mayıs 06, 2021, 12:09:36 ÖS
Ülkemizde ebay gibi açık arttırma usülü ile satış sevilmediği için maalesef hiç bir ürünün gerçek fiyatını göremiyoruz.
Bütçesi olan, yeni koleksiyon yapmaya başlayanlar tüm ürünleri fazla fiyata bakmadan topluyorlar. Doğal olarakta fiyatlar yükseliyor.
4  Arcade Sistemler ve Oyun Konsolları / Oyun Konsolları / Ynt: Ps1 : Mart 17, 2021, 14:20:25 ÖS
Modern tv'lere retro konsolları bağlayıp güzel görüntü isterim derseniz  scaler almanız gerekir. Bir çok alternatif var, OSSC, Retrothink, GBS AIO ... gibi
5  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Eskiden buralar böyle değildi... Forum Hakkında... : Mart 12, 2021, 10:46:49 ÖÖ
Assemblergames, shmups11'den bir çok kişinin kaçtığını gördüm yıllar içerisinde. Neogeo forumları da bir garip, insanlar sanki stres atıp birbirlerine girmek için foruma geliyorlar.
Böyle güzel bir ortam kurulmuş, toplantılara da katılmışlığım var. Tanıştığım arkadaşlar gerçekten dünya tatlısı insanlar. Bu güzellik bozulmadan devam eder umarım, forumun kıymetini bilmek lazım.

İşin içine para girince maalesef ikili ilişkiler bozulabiliyor. Hediye etme/alma olayı da bence sadece çok yakın arkadaşlar arasında olmalı. Yoksa yanlış anlaşılmalar olabiliyor.
6  Diğer Nostaljik Bilgisayarlar / IBM Uyumlular / Retro x86 Sistemler / Ynt: Geforce Now Turkcell pahalı mı? : Mart 10, 2021, 12:00:37 ÖS
Varlık fonu ile alakalı bir durum değil, varlık fonu ürün fiyatlandırmasına vs karışacak bir pozisyonda değil. Pazarlama departmanlarında partnerlik vs konularına baka ürün yöneticileri oturup fiyat çalışırlar. Nvidia X TL lisans ücreti baz fiyatı koyar, bunlarda üzerine sunucu maliyeti, destek maliyeti, a maliyeti b maliyeti ekleyince bu fiyatlar çıkar...
7  Diğer Nostaljik Bilgisayarlar / IBM Uyumlular / Retro x86 Sistemler / Ynt: Geforce Now Turkcell pahalı mı? : Mart 09, 2021, 09:39:23 ÖÖ
Eski bir telko çalışanı olarak anlatmaya çalışayım nasıl olduğunu:
- Telekom operatörleri özellikle yeni nesi cloud tabanlı ürünlerden hiç anlamazlar
- Ürünü fiyatlarken, Nvidia için kurulan sunucuların maliyetini en kısa sürede nasıl çıkarırız diye hesap yaparlar.
- Kısa vadede kendini kurtarmarı için de fiyatların yüksek olması gerekiyor.
- Tabi bu ürün satmazsa, sorun yok Türk halkı bu ürünü hazır değilmiş diyip devam ederler işlerine

Bu arada Turkcell seçimi biraz hatalı gibi, altyapını >%90 Türk Telekom. Sadece Superonline altyapısı kullanan müşteri çok yok. Yüksek çözünürlüklerde bu tarz ürünlerde delay'in çok az olması gerekiyor ki altyapılardan hoplaya hoplaya gidince bu pek stabil bir deneyim sağlamayacaktır.
8  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Resident Evil: Infinite Darkness (Dizi) : Şubat 28, 2021, 20:52:01 ÖS
Monster Hunter fena değildi, RE filmi gelse pandemide iyi giderdi.
9  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Bir soru bir sitem : Şubat 06, 2021, 23:22:17 ÖS
Benzer bir durumdan muzdaribim, leş gibi sigara kokan eski bir Lenovo laptop var. Üzerine koku geçsin diye oda kokusu sıkılmış sanırım. Çok acayip kokuyor. Aylardır duruyor geçmedi kokusu.
10  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Retro görünümlü kaliteli bluetooth/wireless gamepadler hangileri? : Şubat 06, 2021, 23:21:04 ÖS
8bitdo'lar oldukça pahalı ama harikalar. Retro görünümlü değil ama 2. el playstation 3 kolu alarak deneyebilirsiniz. Makul bir fiyata gelecektir.
11  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Neden Projelerimiz Tutmuyor? : Ocak 20, 2021, 18:26:19 ÖS
Yapılan indie işlere bakıyorum da, hepsi amatörce ama bir yönden piyasadakilerden iyiler.
Braid: Zamanı geriye alma mekaniği harika
To the moon: Hikaye harika
Meat Boy: Oynanış harika
Dwarf Fortress: Oyun mekaniği harika
Celeste: Zor, bölüm geçmeyi kafaya takıyorsun
The Last Night: Pixel Art + 3D, o renkler ve ışıklar... ne zaman çıkacak belli değil...

Yaptığımız işi diğerlerinden ayıran sadece 1 özelliğinin olması ilgili çekebileceği anlamına geliyor bence.
Bir de baktığımda, yurtdışında community' leri var adamların. Bir araya geliyorlar (online ya da offline), bilgi ve tecrübe paylaşıyorlar. İşin bir kısmına el atıp iyileştiriyorlar vs... Tecrübeden de faydalanmak lazım, herseye tek başına öğrenmek ve yapmak imkansız.
12  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Whatsapp vs Telegram vs Signal vs Bip vs ........ : Ocak 12, 2021, 13:32:10 ÖS
Arkadaşlar aslında durum şöyle, aşağıdaki tweet'te örneği verilen konuyla ilgili, binlerce data toplayan şirket var, data broker' lığı yapan şirketler var. Bunlar, bir çok platformdan (telefon, mobil uygulama, browser, operatörlerin paylaştığı meta datalar ... vs) bilgi topluyorlar. Bu toplanan bilgi ne işe yarar, benim değersiz verilerimi kim ne yapsın derseniz.

https://twitter.com/WolfieChristl/status/1338491372563738625?s=20

1. Sizin verileriniz anam toplanmakla kalmaz, anonim verilerin değer elde etmesi için bir id ile eşleşmesi gerekiyor (gsm no, tc no, ad soyad ... vs gibi)
2. Bu veriler Cambridge Analytica fiyaskosunda olduğu gibi seçimleri manipüle etmek için bile kullanılabilir.
3 Sigorta ve Finans sektörü satınaldığı bu veri seti üzerinden size kredi verip/vermeme, sigorta yapıp/yapmamaya karar verir
4. Yukarıdaki tweette bahsi geçtiği gibi, bu masum veriler kitle takibi (mass surveillance) için kullanılır
5. Sizin verilerinizi alıp, size reklam gösteren ve milyarlarca dolar ciro yapan şirketler size bunun için herhangi bir telif hakkı ödemez.
.....

Yüzlerce/binlerce kullanım alanı ve yönetim olan veri işlemenin aslında dünya da ne kadar büyük ve tehlikeli bir pazar olduğunu basit bir arama ile bulabilirsiniz.

Tüm bu verilerin kullanım/satış/dağıtım hakkı da biz "Kabul et" tuşuna bastığımızda ilgili şirketin oluyor maalesef...
13  Genel Kategori / Genel Sohbet / VGM Konser Kayıtları: Favoriler : Ocak 11, 2021, 18:24:13 ÖS
Bu grubu geç keşfettim, harikalar:

https://www.youtube.com/watch?v=CX4xqDmqstY
14  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Ciddili Konu: Üretim : Aralık 21, 2020, 09:20:03 ÖÖ
Bence bu kadar olumsuz düşünmeye gerek yok, evet iş yapmak isteyenlere birçok engel çıkıyor maalesef. Ama bu insanoğlunun yaşadığı heryerde böyle. Bunu kabullenip bulunulan ortamın şartlarına göre hareket edilmesi gerekebilir.

Türkiye'de bu iş olmaz diyip, yurtdışına çıkıp orada da yapamayan çok kişi tanıdım. Tam tersi vaka da çok fazla.

Biz de bir sürü engelle karşılaşıyoruz, destek olmaya çalışanlar da var. Bence burada çok güzel bir topluluk var, herkes birbirine destek oluyor.

15  Genel Kategori / Genel Sohbet / Ynt: Oyunlar sıktı mı? : Aralık 08, 2020, 19:15:26 ÖS
Oyunlarda sorun yok, biz büyüdük
Sayfa: [1] 2 3 ... 14