Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıOyun KonsollarıLakka oyun paketleri konusunda yardım rica ediyorum
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Lakka oyun paketleri konusunda yardım rica ediyorum  (Okunma Sayısı 1821 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
burcincerci
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Mayıs 15, 2015, 16:37:18 ÖS »

forumda arattım fakat lakka ile açılmış konu bulamadım. tek bir konu içerisinde tavsiye edilmiş.

programı kurup kullanmak çocuk oyuncağı herkes yapar diye tahmin ediyorum. benim sıkıntım lakka içerisinde bulunan konsollara uygun oyun romlarını internetten bulmak. aslında buluyorum fakat full paket aynı oyundan onlarca var. haliyle lakka menulerinde aradığınız oyuna gelmek yarım saat alıyor. ayıklanmış oyun romlarını nereden bulabilirim? yardımcı olacak arkadaş varsa sevinirim.

lakka adım adım kurulum resimli anlatım şeklinde alttadır.

http://www.lakka.tv/get/

benimle aynı derde sahip bir kişi daha.

http://joomla.maximusarcade.com/phpbb/viewtopic.php?f=33&t=1281
« Son Düzenleme: Mayıs 15, 2015, 17:36:05 ÖS Gönderen: burcincerci » Logged

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Mayıs 15, 2015, 17:00:13 ÖS »

Lakka nedir? Yeni bir emulatör mü? Sitesine baktım ama ne olduğunu yazma zahmetinde bulunmamışlar. Tek anladığım çeşitli open hardware sistemlerinde çalışıyor, Ps3 ve XBOX kontrolcülerini tanıyor.

burcincerci
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mayıs 15, 2015, 17:07:01 ÖS »

hemen hemen bilinen tüm kontrolcüleri tanıyor (diye biliyorum). aynı psp menusüne benzer bir menusu var. open-elec üzerinde çalışıyor. eski işimize yaramayan bir pc'nizi kullanabilir yada raspberry gibi küçük platformlarda da çalıştırabilirsiniz. içerisinde 22'den fazla sayıda emulator barındırıyor. kurulum bittikten sonra ağ'da lakka olarak görünür oluyor, ve rom paylaşımı altına attığınız romlar otomatik tarayıp listeye ekliyor.
« Son Düzenleme: Mayıs 15, 2015, 17:12:32 ÖS Gönderen: burcincerci » Logged

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: