Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeSuper Nintendo Region & Görüntü Modlama Fotoğraflı Anlatım ''Retroman''
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Super Nintendo Region & Görüntü Modlama Fotoğraflı Anlatım ''Retroman''  (Okunma Sayısı 5894 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Retroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« : Mart 30, 2015, 17:58:50 ÖS »

Arkadaşlar Bu Konu Altında 3 Aşamalı Olarak Super Nintendo'nuzu Modlamayı Anlatacagım.Bugün En Azından 1.Kolay Mod Aşamasını Anlatacagım.

Edit: İlerleyen Dakikalarda Yazı ve Fotolar Eklenecektir....

Switchli Mod'un Basit Mod'dan Farkı Nedir?

Fark : Pal Oyunların Bir Kısmı 60hz Altında Çalışırken Bir Kısmı ''Ben Sadece SNES 50hz Altında Çalışırım.Bu ise Super Famicom'' diye Uyarı Vermektedir.İşte Switch Burada işe Yarıyor! Basit Mod'da Cihazı 60hz ye Çıkarıyoruz.Bu Tür Oyunlar ile Karşılaştıgımızda Switchli Cihazlarda Switch İndirip 50hz ye Düşürüyoruz ve Oyun Açılıyor.Switch Yok ise Oyunu Oynayamıyorsunuz.

Alacagınız Uyarı Şu :

YARIM EKRAN___________________________________TAM EKRAN

A-)= Basit Mod =
(Kasayı Kırmadan ,Delmeden 4 Adımda Region Free 60Hz+Tam Ekran Yapmak :

Kasayı Açıp Anakartın Üst Kısmını Görene Kadar Üstündeki Parçaları Çıkarıp Bir Kenera Koyuyoruz ve İşlemimiz Başlıyor.

1-) Öncelikle F413 'ün 4.Ayağını Kaldırıyoruz yada Kesip , Kırıyoruz Hiç Önemli Degil amaç Devreden Ayırmak.

Büyük Görsel Foto için Tıklayınız : http://i.hizliresim.com/GvjmaN.jpg

Sonuç : Cihaz Region Yani Bölge Kodu Kalktı.

2-) PPU2 ve PPU1 Arasına Sıgacak Şekilde''Y'' Şeklinde 2 Uçlu Bir Kablo Hazırlıyoruz.

3-) Bu aşamada PPU2 PPU1'e Müdahale Edip Ayaklarını Kaldıracagız.
Mod İşleminde İlk Defa Yapacaklar için En Dikkatli Olunması Gereken Noktadır!

Tavsiyem : İnce Uçlu Havya ve Jilet Gibi Keskin Bir Falçata Uçu ile Ayakları Kaldırmaya Çalışın!

Çünkü Ayaklar Çok Ufak ve Hassas Aşırı Bir Basınç yada Kuvvet ile Ayakların Kopması Muhtemeldir.

Bu İşlem ile Cihaz 60hz+Tam Ekran Olacak!

PPU2'nin 30. Ayağını
PPU1'in 24.Ayağını
Kaldırılır ve Ardından Ayakların Altına Siyah Bant Çekmeniz Tavsiyemdir.

Büyük Görsel Foto için Tıklayınız : http://i.hizliresim.com/zmNj9O.jpg

Çünkü Kabloları Lehimlerken Yanlışlıkla Lehim Damlatmanız Muhtemeldir İlk Defa Deniyor iseniz!

=Ara Uyarı=
Lehim Diğer Ayaklara Bulaşırsa Kısa Devre Olur ve Cihazınız Çalışmaz yada Görüntü Gelmez. Ustalaştıysanız Damlattıgınız Lehimleri Temizleyebilirsiniz Eski Haline Döner Cihaz!

4-)Sol Uç PPU2'nin 30. Ayağına , Sağ Uç PPU1'in 24.Ayağına Lehimlenir.
Mevcut Silikonunuz varsa Lehimden Sonra Silikon ile Sağlamlaştırmanız Tavsiyemdir.

Büyük Görsel Foto için Tıklayınız : http://i.hizliresim.com/ZLl5j0.jpg

Diğer Ucu İse Anakar Üstündeki Parlak Gri Ground Kısımlarından Gözümüze Kestirdigimiz Herhangi Bir Yere Lehimleyip Basit Mod İşlemini Tamamlıyoruz.

« Son Düzenleme: Nisan 01, 2015, 12:48:12 ÖS Gönderen: Retroman » Logged

cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Mart 30, 2015, 23:04:16 ÖS »

Zor olanida bekliyoruz. Gayet acik olmus. Tesekkurler

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Mart 30, 2015, 23:06:03 ÖS »

peki japon sfamicom aynı şekildemi farklı bir tarafı varmı?

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Mart 31, 2015, 00:11:09 ÖÖ »

çok teşekkürler Retroman. Hiç bu işe cesaret edebileceğimi sanmıyorum ama paylaşım ve anlatım çok güzel... sağol

joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mart 31, 2015, 07:43:48 ÖÖ »

Retroman eline sağlık. Nintendo ile hiç ilgim olmamasına rağmen, Snes alıp modlayasım geldi Kahkaha Gayet güzel sade bir anlatım olmuş teşekkürler.
Retroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Nisan 01, 2015, 12:04:34 ÖS »

Zor olanida bekliyoruz. Gayet acik olmus. Tesekkurler

Aslında bundan sonraki zor degil Kahkaha Bu Kırmadan dökmeden yapıldıgı için basit tabirini kullandım.Bundan sonrası sadece daha uzun ugraş ve ufak tefek malzemeler.Mod da en zor kısım ayak kaldırma bence

Bundan sonraki kısım için fotolarımı bulamadım daha ,olmadı tekrar çekip müsait bir günde güncelleme yaparım konuya

peki japon sfamicom aynı şekildemi farklı bir tarafı varmı?

japon cihaz zati 60hz tam ekran orjini öyle cihazın elleşmeye gerek yok bence.Bizim amaç PAL Cihazı yükseltmek

çok teşekkürler Retroman. Hiç bu işe cesaret edebileceğimi sanmıyorum ama paylaşım ve anlatım çok güzel... sağol

Olsun Mesajın ve İlgin için Teşekkür ederim Gökhan abi

Retroman eline sağlık. Nintendo ile hiç ilgim olmamasına rağmen, Snes alıp modlayasım geldi Kahkaha Gayet güzel sade bir anlatım olmuş teşekkürler.

Sagolasın hocam Snes güzel cihazdır denemek lazım Bende karmaşık mı anlattım diye cengize sormuştum sade ise ne mutlu Masum
« Son Düzenleme: Nisan 01, 2015, 12:17:22 ÖS Gönderen: Retroman » Logged

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Nisan 01, 2015, 12:09:34 ÖS »

Retroman: şöyle diyebilirdin "Gökhan abi, senin için yaparım, köpeen olsun "

şaka şaka

Retroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Nisan 01, 2015, 12:15:15 ÖS »

Retroman: şöyle diyebilirdin "Gökhan abi, senin için yaparım, köpeen olsun "

şaka şaka

Kasa gönderirsen istedigin mod olsun yaparım abi Tek mesele garanti veremiyorum bu ayak kaldırma olayına!Yaparsam Paşa Yapamazsam Gazi olarak geri gönderirim Kahkaha Bugune kadar yaptıgım arkadaşların hepsi bu riski kabul ederek emanet ettiler ,tabi şükür hiç birinde sorun çıkmadı ama hala güvenemiyorum kendime çok çıt kırıldım duruyor Kahkaha

Retroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Nisan 01, 2015, 12:29:10 ÖS »

Konu başında ;

Switchli Mod'un Basit Mod'dan Farkı Nedir?

Fark : Pal Oyunların Bir Kısmı 60hz Altında Çalışırken Bir Kısmı Ben Sadece 50hz Altında Çalışırım diye Uyarı Vermektedir.İşte Switch Burada işe Yarıyor! Basit Mod'da Cihazı 60hz ye Çıkarıyoruz.Bu Tür Oyunlar ile Karşılaştıgımızda Switchli Cihazlarda Switch İndirip 50hz ye Düşürüyoruz ve Oyun Açılıyor.Switch Yok ise Oyunu Oynayamıyorsunuz.

Diye Farkı Anlatmıştım.Geçen gün elimdeki modlu fazlalık cihazlardan biri gitti alan arkadaş için foto çekmiştim nasıl bir uyarı olduguna dair onuda güncelleyeyim yukarıya

Alacagınız uyarı Şu

BÜYÜK FOTO : http://i.hizliresim.com/blW4Mb.jpg

bunu gördügünüzde cihazı kapatın switch aşagı indirin.(50hz'ye)

Oyun çalışacak ama yarım ekran!
Ardından cihaz'ı kapatmadan switch kaldırın Tam ekran olarak oynamaya devam edin

Deaththroes
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Mayıs 27, 2015, 18:04:07 ÖS »

Zor mod'u bekliyoruz halen Retroman Reis
Retroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Mayıs 27, 2015, 19:18:20 ÖS »

Zor mod'u bekliyoruz halen Retroman Reis
zor kısmı bu ilk yapan kişiler için ayak kaldırmak çile . yarında switch eklemeyi anlatırım

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: