Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeFitzgerald'ın Dreamcabinet'i
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Fitzgerald'ın Dreamcabinet'i  (Okunma Sayısı 13676 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Kasım 18, 2015, 15:21:23 ÖS »

Burada var kardeşim
varol
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Kasım 18, 2015, 15:26:05 ÖS »

Dreamcast'de çoğu oyun analog ile çalışır, yarış oyunları platformer'lar
kabinde asıl oynaması zevkli olan dövüş oyunları da dpad ile çalışır,
stick'i kolay olan dpad'e bağladığında dreamcast artık bir dreamcast değil yalnızca kitaplığında olan dövüş oyunlarını çalıştıracak bir makineye dönüşecektir ziyandan başka hiçbirşey değil, raspberry bu günler için var,
evvelki apple ibook kabinet fikri de çok saçmaydı aynı sebepten.

Kabinetin şekli kullanışsız tekrar hazırda tecrübeli insanların yaptıkları planlara göz atmanı öneriyorum, fikir çalmak mübahtır bu tarz işlerde insanlar ne yapmış neden yapmış biraz araştırmak odanın köşesinde tozlanacak ahşap yığınından kurtarabilir seni, zira proje bitip memnun kalmadığında bunu satamazsın da hepten ziyan

Happ buton tercih etmen daha iyi olacaktır mdf kabinde ayrıca.
cinar
Deneyimli

>>>CD32<<<

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Kasım 18, 2015, 15:33:53 ÖS »

Son yazilanla projeyi iptal etmeye karar verdim sanirim. Yine Fitz, yine cocukca yarim kalmis bir proje. Utaniyor gibiyim. Son yazilan gercekten de mantikli geldi. Raspberry Pi cabinetine de donustursem mi bilmiyorum. Raspberry'yi pek de sevmiyorum ne yalan soyliyeyim. Herkesten cok ozur diliyorum bu ziyanim icin, bu actigim son salakca proje olacak. Bir daha hatta bitirmeden yazmayacagim. Konu kilitlenebilir, silinebilirse daha da iyi olur, insanlarin bosu bosuna bitmemis bir proje ile zaman kaybetmesine gerek yok kanimca.

Aradıklarım | Satılıklar
C64C SwinSid IRQHack
IIgs ROM03
A4000 RevB Acill Buster9 16+2RAM
varol
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Kasım 18, 2015, 15:36:40 ÖS »

Yine raspberry kabinlere göz atmadan yazmışsın bunları sanırım,
retropie oldukça güzel sonuç veriyor ve görsel olarak da tam kabin için biçilmiş kaftan şiddetle öneririm bakmanı.
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #34 : Kasım 18, 2015, 15:42:33 ÖS »

ben raspi yada itx ile devam et derim.

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #35 : Kasım 18, 2015, 16:49:36 ÖS »

Moralini bozma, abilerinin sözlerini tek tek dinle. Projelerden vazgeçme, güncelleyerek devam et derim. Selamlar.

16bit_lover
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #36 : Kasım 18, 2015, 18:48:14 ÖS »

Fitz bence sen işe arcade stick yapmakla başla.Hem bütceni bukadar sarsmaz,hemde komple bir kabin yapmaktan daha basit.Tabi onunda kendine göre zorlukları olacaktır,ama kazandıracağı deneyim ileride yapacağın kabin projende malzeme seçimi,tasarım ve işçilik açısından sana çok şey katar.
« Son Düzenleme: Kasım 18, 2015, 18:50:23 ÖS Gönderen: 16bit_lover » Logged

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #37 : Kasım 18, 2015, 19:28:19 ÖS »

Son yazilanla projeyi iptal etmeye karar verdim sanirim. Yine Fitz, yine cocukca yarim kalmis bir proje. Utaniyor gibiyim. Son yazilan gercekten de mantikli geldi. Raspberry Pi cabinetine de donustursem mi bilmiyorum. Raspberry'yi pek de sevmiyorum ne yalan soyliyeyim. Herkesten cok ozur diliyorum bu ziyanim icin, bu actigim son salakca proje olacak. Bir daha hatta bitirmeden yazmayacagim. Konu kilitlenebilir, silinebilirse daha da iyi olur, insanlarin bosu bosuna bitmemis bir proje ile zaman kaybetmesine gerek yok kanimca.

Hayır. Bence yazının silinmesi veya hiç yazılmamış olması kimseye bir şey katmaz. Bence bu yazının yazılması, konunun açılması gayet yerinde olmuş ve bir projenin "fizibilite" çalışması olarak bence oldukça da faydalı bilgiler içeriyor.

Projeyi bitirdikten sonra yazmaya çalışmak ise işin sadece "sergilemek" kısmı bence. Projeyi yaparken paylaşmak ise hem okuyanlardan geri bildirim ve fikir almak açısından hem de yanlış yollara sapıp lüzumsuz masraflardan kaçınılması açısından da avantajlı.

Ben ilk kabin projemi burada değil başka bir sitede paylaşmaya başlamıştım. Bittikten sonra değil yaparken yazmıştım. Ancak yine de planlama aşamasında fikirlerimi paylaşmış olsaydım belki yapmaya hiç niyet etmeyebilirdim

Farklı fikirleri dinle ama kafanda tüm bu fikirleri harmanlayıp kendi kararını alarak kendi hayallerin doğrultusunda ilerle.

Her kabin projesinde "ulan bu işe nereden bulaştım" dediğim anlar yaşadım ancak azmedip bitirdiğinde öyle bir gurur duyacaksın ki kendinle o "başarma" duygusunun faydasını tüm hayatında göreceksin emin ol...
« Son Düzenleme: Kasım 18, 2015, 19:29:52 ÖS Gönderen: yavuzg » Logged

gameretro
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Kasım 18, 2015, 20:48:58 ÖS »

@Fizgerald

Kafandaki proje ne ise onu yap bence fikirler içerisinden de beğendiğin fikirleri sana faydalı olacağını düşündüklerini al beğenmediğin fikirleri yada söylemleri de es geç.Önemli olan yaptığın işten senin ne kadar zevk aldığın. Orjinal sistem ile kullanmak istiyorsan geri kalan bütün fikirler zaten çürüyor.Ne yap et orjinal sistem ile projene devam et.Bir tane oyun için koca sistemler mi kurmadım.Farklı konsollar mı almadım.Anlatsam bana da kimbilir neler söylenir bu iş böyle normal adam işi değil zaten.

Hiç bir şeye takılma tam gaz devam.

Saygılar.
cinar
Deneyimli

>>>CD32<<<

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #39 : Kasım 18, 2015, 22:10:51 ÖS »

Cengiz abi'ye de anlattım, proje boyunca müthiş bir stres sürüyor. Ve ben bunu şimdi kaldıramam, üniversiteye hazırlanmam gerekiyor. Bu sene değil seneye ben de YGS öğrencisi olacağım. Lisenin kalan dersleri de var. Kafayı hep bunlara yordum, hiç ders çalışmadım ve olanlar oldu. Verdiği stres yüzünden herhangi bir projeye başlayamıyorum. Ya bütçe tutmazsa, ya yanlış yapar da malzemeyi mahvedersem, ya tutmazsa planım derken titrer hale geliyorum stresten. Zevkten çok acıya dönüşüyor, ama öbür yandan da sonucu düşündüğüm için zevk alıyorum. İlginç bir duygu, ama şimdilik hayır. Olur da yüksek bir bütçem olursa hiç acımadan tam boy kabinet kurarım. Kahkaha

Aradıklarım | Satılıklar
C64C SwinSid IRQHack
IIgs ROM03
A4000 RevB Acill Buster9 16+2RAM
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: