Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: RETRON 3 - SNES+NES+GENESIS (Fotoğraflar)  (Okunma Sayısı 6926 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ocak 28, 2014, 10:59:12 ÖÖ »

Retron 3 oyun konsoluyla ilgili daha önce forumda yazışmıştık. Çoğu arkadaşımız cihazın içini merak etmişti. Sonunda zaman bulup, bir iki fotoğraf çekebildim.

İçinde pek bir şey yok gibi geldi...3 Konsol oyununu çalıştıran, 3 konsolun joypadlerini kullanan, Infrared kablosuz kumandası olan bir cihazda ben daha çok şey olacağını düşünürdüm... Teknik arkadaşlar sanırım daha iyi yorum yapabilirler...

Cihazın çalışmasıyla ilgili 7DX'den kısa bir video.

ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ocak 28, 2014, 11:20:53 ÖÖ »

http://www.amazon.com/Hyperkin-Retron-System-GENESIS-Nintendo-Entertainment/dp/B003O3EFY2
50$ fena bir ücret değil ama... yine de ben istemem

tolga abaci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 28, 2014, 11:52:05 ÖÖ »

Esasında bayağı birşey var kartta, 4 tane QFP chip, çeşitli RAM ya da Flash entegreler de var. Bugünkü teknolojide bunların tamamını tek chip'te dahi yapabilmek mümkün. Chiplerin üzerindeki numaralar vs. okunmuyor, belki daha detaylı yorum yapabilirdik eğer net görebilseydik.

"Finished products are for decadent minds." -- attributed to Hari Seldon, in Isaac Asimov's Second Foundation.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ocak 28, 2014, 12:36:16 ÖS »

@tolga: peki mantık nedir? 4 tane QFP çipinden her biri mesela bir konsolun herşeyini emule edebilir mi? Ses çipini, görüntüsünü vs? Mesela SNES'in çok iyi ses çipi vardı hatırladığım (Sony), Genesis'te fena değildir. Bunların her biri konsola özel olarak mı programlanmıştır? Yoksa bir ses ünitesi, her konsolun ses ihtiyacını karşılayacak şekilde mi çalışır? (ne demek istediğimi anlatabildim umarım)

tolga abaci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ocak 28, 2014, 13:27:23 ÖS »

@LW3D: Hepsi olabilir . Açıkçası tam olarak ne yaptıklarını bilemiyoruz. Benim tahminim şöyle ama: 4 chip'ten birisi Nes-on-a-chip, bir diğeri Genesis-on-a-chip, diğer ikisi de SNES(on-two-chips ). Tabi alt taraflarda görmediğimiz bir chip var mı bilmiyorum (örneğin NES kartuş portunun olduğu tarafın altında falan olabilir). NES ve Genesis'in tek chip'lik çakmalarının olduğunu biliyoruz, SNES biraz daha karmaşık, FC Twin'de falan da 3 entegre vardı galiba. Aslında bu Retron 3 FC Twin'e çok benziyor, aynı entegreler kullanılmışsa şaşırmam.

Bu klonların genel sorunu uyumluluk, örneğin FC Twin'in wikipedia sayfasına baktığımızda pek çok oyunla uyumluluk sorunlarının olduğunu görüyoruz, ayrıca ses ve renk kalitesi vs. de tam tutmayabiliyormuş. Az yer kaplaması açısından güzel ama böyle dezavantajları da yok değil.

"Finished products are for decadent minds." -- attributed to Hari Seldon, in Isaac Asimov's Second Foundation.
shadow of the beast
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ocak 28, 2014, 17:27:44 ÖS »

nedir bu retron 3 sevgisi anlayamadım.sneste nes ve snes oyunlarını zate oynuyoruz.ilavetten segada oynayabilirsiniz.yazıyoruz boşuna yazıyoruz.ama önemlisi segada snes oynayamıyorsunuz.sega mark3 oyunları genesis sega mastersytem ve game gear oyunlarını oynuyabilirsiniz. 1 aletle 6 oyun buda espirisi olsun.
32 x oyunlarını da unuttum.sega cd de dahil cd olmadan hadi bakalım
kolay gelsin.bırakın bu retron3leri gelsin 5 ler ...
SrKn3e
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Eylül 26, 2014, 21:21:36 ÖS »

Kablosuz joystickler çok zor algılıyor diye duymuştum. Normal konsollar kadar kaliteli mi acaba bu karma sistem?

8 Bit Aradıklarım:
Captain America
Super Lion King
Bugs Bunny Brithday
Mortal Kombat Special
Spider-Man
Super Mario 14-16

Ve acil olmayan

Street Fighter 2 Pro
Street Fighter 3
Street Blaster VI 28
Street Fighter X 40 Turbo
SiDtune
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Eylül 27, 2014, 17:43:15 ÖS »

Berbat değil ama bazen oyunda hatalar oluyor. Youtube'da izlemiştim, Super Contra 3'te ilk bossu yenerken alt taraf beyazdı Retron'dan kaynaklı. Yine de iyi oynatıyor denebilir.
xeon83
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Eylül 27, 2014, 18:12:26 ÖS »

Elimde kutusundabozuk bir retron3 var. Parçalarına ihtiyacı olan varsa haberi olsun.
perpetual_007
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Aralık 16, 2016, 02:51:58 ÖÖ »

Bu sistemi denemiş olanlar varsa orjinal konsollarla karşılaştırabilir mi ? Ne gibi dezavantajları var, eğer var ise ?
varol
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Aralık 16, 2016, 03:06:21 ÖÖ »

Retrobit super retro trio sistemine de göz atın,

Genelde retron 3'e nazaran daha keyifli yorumlar almışlığı var.
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2016, 04:38:51 ÖÖ Gönderen: varol » Logged
perpetual_007
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Aralık 16, 2016, 18:15:44 ÖS »

Güzel ülkemde bunları satan yok mu peki ? Varsa nerede satılır bilen var mıdır ? Oyuncakçıda mı Kahkaha ?
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: