Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: [MOD] Nintendo Entertainment System - NESRGB  (Okunma Sayısı 22079 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Ocak 14, 2017, 00:44:19 ÖÖ »

İşim daha bitmedi tabii, bir kaç küçük detay daha var

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Ocak 14, 2017, 00:54:52 ÖÖ »

Şimdi sırada Everdrive ve Expansion Audio performansını test etmeye geldi Kahkaha

NES-Remote-Reset devremi takıp, Everdrive N8'i yerleştirdim konsola. Konsolu yine birkaç defa resetleyerek Everdrive'ın daha önceki testlerimde PAL moduna ayarlanmış olan sahte CIC çipini yeniden NTSC moduna aldım.

sonra açtım "Akumajou Densetsu" yu ve daha önce bahsettiğim hüsranla karşılaştım. Neyse o işi de halletmek için konsolu yeniden sök tak yaptım

Konsol her türlü testten geçtikten sonra artık umarım bir daha açmam diyerek son defa kapattım.

Sonra aklımdaki diğer minik detayı yapmaya koyuldum

Konsol hernekadar arcade kabinin içine gömülecek olsa da arkasındaki yeni soket ve switch'lerin altına konsolun orijinal soketlerinin altındaki gibi birer sticker yapma işini de  aradan çıkarttım

Konsolun görüntü ve ses performansından o kadar memnun kaldım ki bu etiketlerle ödüllendireyim dedim Kahkaha

Tabi renkleri 100% tutturamadım ama fena da olmadı gibi
« Son Düzenleme: Ekim 26, 2017, 12:12:38 ÖS Gönderen: yavuzg » Logged

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Ocak 14, 2017, 01:06:29 ÖÖ »

Ve geldik projenin o en son aşamasına...

NES ile arcade kabini buluşturmaya. Görevini tamamlamış olan Fransız NES'imi buruk dugular eşliğinde kabinden söküp taze NESRGB modlanmış konsolu NES2JAMMA devreme bağladım...

verdim powerı!

Bu anın şerefine açılışı klasik "MARIO BROS" ile yaptım

ve kabini yerine geri yerleştirdim...

Bir kaç CRT ekran görüntüsü paylaşayım

Ve sonunda aylar süren çalışmalarımın ürününü (NES2JAMMA, NES-Remote-Reset, NESRGB) biraz uzaktan seyredeyim diyerek son bir foto çekmeden duramadım :p

Sonuç olarak NESRGB'nin performansından son derece memnun kaldım. Çok güzel bir ürün herkese tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: Ekim 26, 2017, 12:12:55 ÖS Gönderen: yavuzg » Logged

i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #33 : Ocak 14, 2017, 01:46:10 ÖÖ »

Yeşilden hariç görüntü bu sefer sanki fazla keskin (sharp)

Evet haklısın. Ancak bu görüntü çalışma masamdaki LCD monitör/TV'den olduğundan zaten beklediğim de buydu. Bu haliyle RGB o kadar mükemmel ki (benim haz etmediğim kadar) neredeyse emulasyon ekranına bakıyorum zannediyor insan... LCD TV'de Nintendo'nun alıştığımız o scanline'larının olmamasından kaynaklanıyor tabii ki bu suret gibi görüntü.

Sonuçta bu konsolu arcade kabinimdeki CRT arcade monitörde (veya oyun odasındaki CRT TV) de kullanacağım için LCD TV performansı ile hiç ilgilenmiyorum. Ancak mod'u LCD TV'de kullanmak isteyenleri için bu görüntüler referans olsun...

Aha, bu gözler CRT ile başlamışken CRT ile devam ediyorsun yanılgısına düştü (Hakikaten görüntünün etrafına hiç dikkat etmemişim)

Niye LCD'ye geçtik sorusu geliyor tabii doğal olarak aklıma. CRT kullanırken de çıktı scart değil miydi?

Nihai arcade monitörü kastetmiyorum pek tabii.

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Ocak 14, 2017, 02:09:24 ÖÖ »

yok projeler birbirine girdi, karışıklık doğaldır

bu projede LCD ile başladık zira diğer çalışma masamda LCD var. nes2jamma öbür çalışma madamdaki crt de başladı crt arcade monitörde bitti.

bu proje de sonunda crt sine kavuştu

bende monitör, çalışma öasası ve arcade kabin/monitör bolluğu var da :p (söylemesi ayıp)

Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Ocak 14, 2017, 10:24:53 ÖÖ »

Yavuzg görüntuler scanlinealar bir harika gözüküyor yakindan cekimde ellerine sağlık
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Ocak 14, 2017, 11:09:50 ÖÖ »

Üstad bende bu projeyi, diğeri sanarak ortadan daldım. Proje bitişi konuşmaları okumaya başladım. Yahu dedim bi farklılık var sanki.
Başlığı iyice okudum baktım farklı projeymiş.

Hemen ilk sayfayı açtım. Başladım okumaya Kahkaha

Yine süper iş çıkartmışsın, eline sağlık. 

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #37 : Ocak 14, 2017, 13:39:37 ÖS »

Üstad bende bu projeyi, diğeri sanarak ortadan daldım. Proje bitişi konuşmaları okumaya başladım. Yahu dedim bi farklılık var sanki.
Başlığı iyice okudum baktım farklı projeymiş.

Hemen ilk sayfayı açtım. Başladım okumaya Kahkaha

Yine süper iş çıkartmışsın, eline sağlık.&nbsp;

Evet abi karıştırdı konular ben de farkındayım...

Özetle asıl amacım NES oyun konsolunu JAMMA arcade kabine tak-çalıştır şeklinde koyabilmekti, bunun için;

- Önce NES2JAMMA projesini yaptım

- Sonra bunu yaparken kabindeki NES'in üzerinde çalışan Everdrive N8 de kabini açmadan oyun değiştirebilmem için NES'e uzaktan reset atmaya yarayan NES Remote Reset projesini yaptım.

- Son olarak da arcade monitörlerin sadece RGB video girişini desteklemesinden ötürü elimdeki NTSC NES'i "NESRGB" mod kiti ile modladım (Bu proje)

Biraz zahmetli oldu, hepsini ardarda ayrı ayrı projeler olarak yazınca da karıştı biraz ortalık

bilir_kisi_07
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Ocak 16, 2017, 20:46:13 ÖS »

her satırını okumaktan büyük zevk aldım. dünya çapında iş çıkartmışsınız gene tebrik ederim
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #39 : Ekim 26, 2017, 12:21:20 ÖS »

Güncellendi

Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #40 : Ekim 26, 2017, 16:20:34 ÖS »

Tüm konu güncellemeleriniz için teşekkürler üstad. Chrome eklentisi falan kolayını bulmuşsun galiba ama yine de zaman ayırmak kolay olmasa gerek.

Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: