Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetBitcoin hakkında güncel bilgi
Sayfa: 1 ... 11 12 [13] 14   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Bitcoin hakkında güncel bilgi  (Okunma Sayısı 80445 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #180 : Nisan 22, 2021, 18:57:52 ÖS »

Ben geçen AmigaEsref'in başını yakacaktım Neyse ki i_r_on bu işin uzmanı diyerek yönlendirdim de kafası karıştı

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #181 : Nisan 22, 2021, 19:15:33 ÖS »

Kahkaha hala karışık abi kafam. Bir şey alamadım Kahkaha Ama durum şu gerçekten o firmanın reklamları sertifikları vs sağlamdı abi. Yapacak birşey yok olmuş artık. Ama gerçekten bu konuda sanırım hepimiz dikkatli olmalıyız.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #182 : Nisan 22, 2021, 19:27:46 ÖS »

Koineks'i ilk zaman kullanmış, Binance'a çok çok az bir miktar transfer ederek, sistemi öğrenmeye çalışmıştım. Geçen zamanda hiç deneyimim olmadı. Ama çok reklam yaptılar Takip ettiğim ekonomi yorumu yapan bir hesabın sponsoruydu ve bu nedenle yanılarak ve eskiden de işlem yaptığım bir yer olduğu için önermiştim Şükürler olsun ki girmedin Kahkaha ne kadar sevindim bilemezsin... Zaten o piyasa çok dalgalı. Ama bu olay Türkiyedeki yatırımcıya büyük darbe indirdi Umarım kayıpları olanların, kayıpları bir şekilde kurtarılır/giderilir. MASAK hesaplarına el koymuş ama ne kurtuldu, ne kayıp var, zamanla belli olacak sanırım

Humphrey
Deneyimli

The right man in the wrong place

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #183 : Nisan 22, 2021, 19:31:18 ÖS »

Bitcoin, Qcoin, Ocoin, dogcoin , aman dikkat derim arkadaşlar, paranızı daha somut şeylere yatırım yapın. az ise dolar , altın , faiz, çok ise gayrımenkul. Borsa bile sıkıntılı, çok aileler söner.,

Bir söz vardır, Bir yerlerde birileri çok para kazanıyor ise , bir yerlerde birileri çok kaybediyordur. aileler ocaklar söner. Kaybeden siz olursunuz yada birilerinin vebali sizde olur.

döviz, Para çalkalanmaları , Borsa burada birileri biliyorum , yükselecek, biliyorum alcalacak diyor olabilir.Bu tarz tahminlerin % 80'i tutmaz.

« Son Düzenleme: Nisan 22, 2021, 19:32:59 ÖS Gönderen: Humphrey » Logged

Amiga 500 Plus+,Aca 500+,3.1
Amiga Cd32
Commodore 64,64C,128
Atari 800XL,130XE
Nintendo wii,Nes,Snes,64,Gamecube,3DS XL,3DS,Dsi,Dslite
Playstation 1,2,3
Xbox 360
Sega Saturn,Dreamcast,Mega Drive,Masterdrive
PSP 1001,2001,3001,PSPGO
Zx Spectrum+
Atari Pong,Philips Videopac,Palladium,Unimax
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #184 : Nisan 22, 2021, 20:55:36 ÖS »

Bir yerlerde birileri çok para kazanıyor ise , bir yerlerde birileri çok kaybediyordur.

Nokta.

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #185 : Nisan 22, 2021, 21:29:42 ÖS »

Abartı değil ne yazık ki...

Najaz
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #186 : Nisan 22, 2021, 21:31:53 ÖS »

Bu olayın trajikomik yanı şu:

Daha düne kadar "Kriptoparalar devletlerden bağımsız. Devletlerin kontrolü olmadığı için sermaye hareketleri kolay ve masrafsız. Devletler para basıyor, paranın değerini düşürüyor, kriptoparada böyle bir tehlike yok. Biz burada yatırım yapmıyoruz, devrim yapıyoruz, geleceği inşaa ediyoruz" diye böbürlenelerin, bir sabah uyandıklarında internet sitesi "404 error" verdiğinde "Nerede bu devlet! Adam nereye kaçtıysa devlet bulup getirsin! Devlet bu kadar paranın döndüğü bir alanı nasıl başıboş bırakır!" diye ağlaşmaları...
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #187 : Nisan 22, 2021, 21:42:08 ÖS »

O konuda bir kafa karışıklığı var. Kripto varlıkları kendi cüzdanlarında saklamak gerekir, borsada değil! siz o varlığı bir borsaya değiş tokuş ya da satış amacıyla koyduğunuzda, borsa hırsızsa ne yazık ki elden bir şey gelmiyor (muş)

appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #188 : Nisan 22, 2021, 22:16:42 ÖS »

Mining ile nanopool üzerinden kazanıp coinbase'deki wallet'ıma transfer ettirdiğim bir miktar crypto var, bunu nasıl TL'ye çevirerek Türkiye'deki hesabıma transfer edebileceğimi ve son çıkan yasanın buna mani olup olmadığı konusunda bilgi verebilecek var mıdır?

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
metaone
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #189 : Nisan 22, 2021, 22:21:33 ÖS »

O konuda bir kafa karışıklığı var. Kripto varlıkları kendi cüzdanlarında saklamak gerekir, borsada değil! siz o varlığı bir borsaya değiş tokuş ya da satış amacıyla koyduğunuzda, borsa hırsızsa ne yazık ki elden bir şey gelmiyor (muş)
Çok haklısınız... Ledger gibi hard wallet yoksa Electrum, Exodus gibi soft wallet'lara çekmek gerekiyor, yoksa dediğiniz gibi gümlemek mümkün...

metaone
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #190 : Nisan 22, 2021, 22:24:20 ÖS »

Mining ile nanopool üzerinden kazanıp coinbase'deki wallet'ıma transfer ettirdiğim bir miktar crypto var, bunu nasıl TL'ye çevirerek Türkiye'deki hesabıma transfer edebileceğimi ve son çıkan yasanın buna mani olup olmadığı konusunda bilgi verebilecek var mıdır?
Benim bir ara kullandığım kadarıyla -örnek olsun diye yazayım- Binance'tan Parapara aracılığı ile hesaba aktarmıştım. Coinbase'te de benzer yöntem varsa kolay olabilir. Yoksa oradan Parapara gibi bir aracı ile çalışan başka bir yere aktarıp alabilirsiniz herhalde. Ama aktarımlarda biliyorsunuz komisyon kesiyorlar.

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #191 : Nisan 22, 2021, 22:44:34 ÖS »

Son çıkan yasa bildiğim kadarıyla ödeme aracı olarak kripto paraların kullanımına yasak getiriyor. Borsalarda alıp satma konusunda bildiğim kadarıyla bir sıkıntı yok. Metaone'ın belirttiği gibi bir türk borsasında hesap açıp, coinbasedeki birikimlerinizi, Türkiyedeki borsaya transfer etmeli, daha sonra da TL'ye bankaya indirmelisiniz. Bir arkadaşım mobil uygulamadan 1-2 hareketle Binance'dan banka hesabına TL transfer etmişti. Çok zor olmasa gerek.

Not: Muhakkak biliyorsunuzdur ama hatırlatayım... ETH, ETH cüzdanına, LTC, LTC cüzdanına yollanabilir. Yani coinbase'de elinizde ne varsa, Türkiyedeki borsada o cinsten bir cüzdanınız olmalı, o cüzdanın adresini girmelisiniz. ETH'nin şu anda transfer ücreti yüksek diyorlar, bu nedenle çoğu kişi LTC'ye döndürüp, LTC ile transfer ediyor sanırım.

Örnek:

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #192 : Nisan 22, 2021, 22:45:40 ÖS »

Parapara kapanacak mı öyle bir haber gördüğümü hatırlıyorum. Ekşide de okumuş olabilirim.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #193 : Nisan 22, 2021, 22:53:00 ÖS »

Papara kapanacak mı bilmiyorum ama Thodex sonrası hepsine güven azalmıştır

Verminaard
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #194 : Nisan 22, 2021, 22:55:07 ÖS »

Parayı Binance global cüzdana transfer edip oradan yüzde 1 komisyonla Papara'ya Papara'dan da tanımlı banka hesabınıza gönderebilirsiniz. Bu işlemi 30 Nisan'dan sonra yapamayacaksınız. Alternatifi de Binance TR'ye hesap açıp oradan hesabınıza yollamak. O zaman komisyon alınmıyor. Ama önce tüm kripto varlığınızı Binance global cüzdanına yollamanız lazım.
Sayfa: 1 ... 11 12 [13] 14   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: