Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: BYTE 15. Anniversary Summit  (Okunma Sayısı 3253 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« : Mayıs 29, 2017, 03:29:13 ÖÖ »

https://ia902707.us.archive.org/21/items/byte-magazine-1990-09/1990_09_BYTE_15-09_15th_Anniversary_Summit.pdf

562 sayfa, the creation of ibm pc ve 63 bilgisayar ünlüsünün gelecek tahminleri var: jay miner, chuck peddle, dennis ritchie... Reklamlar şok edici, açtığımdan beri reklamları inceliyorum. Çok dolu bir dergiymiş, paylaşayım dedim

Use the brute force, Luke
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mayıs 29, 2017, 16:17:29 ÖS »

Byte dergisini eskiden takip ederdim. Paylaştığın link'ten yola çıktım, Jerry Pournelle'in yazıları da güzel olurdu diye web'de turlarken bir şekilde daha önce hiç okumadığım InfoWorld dergisine ulaştım. InfoWorld dergisi PC ağırlıklı olsa da gerçekten de keyifli bir dergi imiş. Birçok haber analizler eşliğinde sunulduğu için gayet doyurucu. Derginin 1985, Ağustos sayısının kapağında Jay Miner ve içerikte de Amiga ile ilgili yazılar yer alıyor. Haftalık yayınlanmış, Kanada menşeili bu derginin diğer sayılarına da göz atmanızı tavsiye ederim...

https://books.google.com.tr/books?id=AC8EAAAAMBAJ&printsec=frontcover&hl=tr&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false

* InfoWorld.jpg (236.18 KB, 685x928 - Görüntüleme: 1197 kez.)
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mayıs 29, 2017, 21:58:38 ÖS »

Byte iyi bir dergi. Zamanında türkçesindeki pournelle'in chaos manor yazılarını kaçırmazdım.  Bulabildiğim sayıları indirdim, offline şekilde elimin altında tutmak işime geliyor. InfoWorld'u da biliyorum biryerlerden ama çıkaramadım. Onunla da ilgileneyim,iyi oldu teşekkürler.
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2017, 22:05:01 ÖS Gönderen: Levent (Lvnt) » Logged

Use the brute force, Luke
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Mayıs 30, 2017, 04:21:10 ÖÖ »

BYTE güzel dergiydi... BYTE yurtdışında kapandıktan sonra, Jerry Pournelle'nin Türk okuyucusuna özel yazdığını biliyormuydunuz?

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: