Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetBu bartop arcade kabin hakkındaki düşünceleriniz ?
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Bu bartop arcade kabin hakkındaki düşünceleriniz ?  (Okunma Sayısı 15369 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Semih Yener
Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Eylül 25, 2017, 17:02:58 ÖS »

Çevrimiçi oynayabiliyor musun?

Windows 7 kurusu kabinde. Net bağlantısı yapabiliyorum ethernet üzerinden. Wireless aparatına ihtiyaç duymadım. GGPO tabanlı sistemler veya benzeri sistemler ile online dövüş denedim. Olabilmekte. Videosunu çeker yollarım uygun bir zamanımda.
Semih Yener
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Eylül 25, 2017, 17:11:16 ÖS »

Hyperspin diye bir arayüz varmış. MAME sistemini bununla oynamayı düşünüyorum artık.

http://www.theisozone.com/downloads/misc/full-rom-sets/mame-hyperspin---part-1/
onuryıldız
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Eylül 25, 2017, 17:34:20 ÖS »

Evet video paylaşırsan detaylı bizim için de ilham kaynağı olabilir.
Semih Yener
Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Eylül 26, 2017, 17:02:26 ÖS »

Akşama hyperspin denemesi yapacağım. Dosyalar iniyor.
Selim7
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Eylül 26, 2017, 22:04:08 ÖS »

Arayüzü merak ettim, bekliyoruz. : )
Bu aletin ekran oranları tam olarak nedir acaba? Biraz geniş gibi duruyor? Tam kare değil sanırım?..

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Eylül 26, 2017, 23:15:08 ÖS »

PC değil de eski oyun severler için Pandora vb'li sürümünü daha uygun fiyata hazırlayabilirler mi acaba?
joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Eylül 27, 2017, 07:54:04 ÖÖ »

Bence kendiniz yapın. Hem güzel bir proje olur, hem istediğiniz sistemi kurarsınız, hemde daha ucuza mal edersiniz. Yapması çok da zor değil. Projenin cnc için gereken çizimleri vs.. burada mevcut

Hatta 1 plaka mdf'den muhtemelen, 3 kabin çıkar. 3 kişi birleşip cnc'de kestirilirse çok çok daha ucuza gelecektir Garaj, atölye gibi yeri olan biri varsa orada hep birlikte toplarız Kahkaha
« Son Düzenleme: Eylül 27, 2017, 07:58:55 ÖÖ Gönderen: joker_ » Logged
Semih Yener
Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Eylül 27, 2017, 18:41:57 ÖS »

Hyperspin iniyordu. PC kendi kendine restart atmış dosyalar bozulmuş yeniden indiriyorum işin yoksa bekle şimdi.
Selim7
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Eylül 27, 2017, 19:48:28 ÖS »

Bence kendiniz yapın. Hem güzel bir proje olur, hem istediğiniz sistemi kurarsınız, hemde daha ucuza mal edersiniz. Yapması çok da zor değil. Projenin cnc için gereken çizimleri vs.. burada mevcut

Hatta 1 plaka mdf'den muhtemelen, 3 kabin çıkar. 3 kişi birleşip cnc'de kestirilirse çok çok daha ucuza gelecektir Garaj, atölye gibi yeri olan biri varsa orada hep birlikte toplarız Kahkaha

Abi harikasın!.. Bu yorumun için sana özellikle teşekkür ediyorum.
Eğer bu hayal bir gün gerçekleşirse 1 plâka mdf'ye girenler arasında bende olmak isterim.

Kemal abi hernekadar bu senin bir temennin bile olsa bence hiç de fena fikir değil. : )

Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Eylül 27, 2017, 20:22:15 ÖS »

Abi harikasın!.. Bu yorumun için sana özellikle teşekkür ediyorum.
Eğer bu hayal bir gün gerçekleşirse 1 plâka mdf'ye girenler arasında bende olmak isterim.

Kemal abi hernekadar bu senin bir temennin bile olsa bence hiç de fena fikir değil. : )

2, de ben olayim  super olur joker iyi düşünmüş
joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Eylül 27, 2017, 22:19:03 ÖS »

Abi benim bartop yapmak gibi düşüncem yok. Fakat kabin yaparken gerekecek alet edavatı almıştım. Bu yüzden yeri müsait olan ve bu tarz bir proje yapmak isteyen olursa yardımcı olurum.

Hem muhabbet ederiz hemde bartopları birlikte toplarız
Semih Yener
Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Eylül 28, 2017, 22:13:21 ÖS »

Hyperspin'i kurdum fakat kabindeki tuşları daha doğrusu butonları ne yaptımsa aktif edemedim. Oyuna girebildim ama oyundan ne çıkabildim ne jeton atabildim vs....
joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Eylül 29, 2017, 07:39:57 ÖÖ »

Hyperspin'i kurdum fakat kabindeki tuşları daha doğrusu butonları ne yaptımsa aktif edemedim. Oyuna girebildim ama oyundan ne çıkabildim ne jeton atabildim vs....

Muhtemelen denemişsindir fakat HyperHQ ile atanıyor diye biliyorum. Birde RocketLauncher ile yapılıyordu fakat RocketLauncher bana hep karmaşık geldiğinden, HyperHQ ile idare ediyordum
Semih Yener
Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Eylül 29, 2017, 10:56:57 ÖÖ »

Denedim onu ama yapamadım. Rocket Launcher ilede denerim bugün veya yarın. Akvaryum gelecek bugün onunla uğraşıcam.
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Eylül 29, 2017, 11:09:17 ÖÖ »

Maximus arcade' yi oneririm hic uzmez seni...basit anlaşılır arayüze sahip
karar senin
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: