Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trCommodoreCommodore DonanımCommodore 1561 Disk Sürücü
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Commodore 1561 Disk Sürücü  (Okunma Sayısı 9527 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Şubat 20, 2022, 21:46:24 ÖS »

Ben de ilk defa görüyorum, enteresan ve nadir bir cihazmış. LW3D ne diyecek merak ettim.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Şubat 22, 2022, 18:36:46 ÖS »

Ürün bilinen tek örnek. Prototip olması gerek. Commodore'un belki de en nadir ürünlerinden birisi. Hollandadan geldi ama hayalim olan uzun test ve deneme sürecine sokamadım. Öylece duruyor 1581 ile karşılıklı test etmek, farklarını ortaya koymak güzel olurdu... Fotoğrafını paylaşmakla yetinelim.

* commodore1561.JPG (95.89 KB, 1200x800 - Görüntüleme: 302 kez.)

Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Şubat 22, 2022, 18:37:31 ÖS »

sen yolla abi biz test ederiz

Ürün bilinen tek örnek. Prototip olması gerek. Commodore'un belki de en nadir ürünlerinden birisi. Hollandadan geldi ama hayalim olan uzun test ve deneme sürecine sokamadım. Öylece duruyor 1581 ile karşılıklı test etmek, farklarını ortaya koymak güzel olurdu... Fotoğrafını paylaşmakla yetinelim.

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Şubat 22, 2022, 18:39:15 ÖS »

Çok özel mekan ve ortam gerek Kahkaha kimse o ortamı sağlayamaz Kahkaha
- Böyle test edilecek, dökümante edilecek çok cihaz var aslında... Elbet bir gün diye diye o gün gelmedi:( Hayırlısı diyelim...

Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Şubat 22, 2022, 18:40:43 ÖS »

olsun abi en azından denemiş oldum

Çok özel mekan ve ortam gerek Kahkaha kimse o ortamı sağlayamaz Kahkaha
- Böyle test edilecek, dökümante edilecek çok cihaz var aslında... Elbet bir gün diye diye o gün gelmedi:( Hayırlısı diyelim...

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Şubat 22, 2022, 18:57:53 ÖS »

1561 sürücü gibi, commodore donanımlarıyla ilgili, ilginç bir ürün de PDC Clipper adlı, taşınabilir commodore64. Önceki sayfada yazmışım...
PDC Clipper'ın Belçikada bir ikinci el sitesinde satıldığını görmüştüm. Satıcı sadece elden alınabileceğini yazıyordu. Belçikada tanıdığım olmayınca, şansımı Donanım haber forumuna girip, belçikada yaşayan bir arkadaşı bularak denemek istedim(Emrah). Emrah, sağolsun ürünü almaya gitti ve teslim aldı. Uzun süre Belçikada kendisinde kaldı. Sonra bir ara bağlantımız koptu. Bağlantımız yniden tesis edildiğinde, Türkiyeye yerleştiğini, cihazların arkdaşında emanet olduğunu söyledi... Bunun üzerine pandemi girdi ve 2-3 yıldır cihazlardan haberim yok. Emrah'la da iletişimiz kopuk. Eğer bir gün getirebilirsek, bu üründe çok ilgi çekici ve Commodore camiasında ilgi çekecek bir ürün olacaktır.

Konusu şurada geçmişti...
https://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=5267.0

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Şubat 22, 2022, 20:53:27 ÖS »

hadi ya inşallah devran döner cihazlara kavuşursun abi.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
hakkan
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Şubat 23, 2022, 10:30:27 ÖÖ »

Eğer bir gün getirebilirsek, bu üründe çok ilgi çekici ve Commodore camiasında ilgi çekecek bir ürün olacaktır

Şanssızlık olmuş oysa oralardan eli boş uçakla ya da araçla tatile vb gelen o kadar çok Türk var ki. Ürüne baktım bayağı büyük bir ürün ufak olsa biriyle getirtirdik ama büyük olunca ancak araçla gelen getirebilir ancak.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: