Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeApple Ipad First Generation İle Mini Arcade Makinesi
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Apple Ipad First Generation İle Mini Arcade Makinesi  (Okunma Sayısı 837 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
peraspera95
Ziyaretçi
« : Temmuz 06, 2020, 06:45:42 ÖÖ »

Bu sene onuncu yılını dolduran ilk çıkan iPad bence artık Retro sınıfını hak ediyor.Uzun yıllardır güncelleme almasa da eğer elinizde güncel bir iphone varsa ortak hesap açarak ipadinize App Store satın aldıklarım kısmından hepimizin aşina olduğu Sega-Snk-Capcom vb bir sürü baba geliştiricinin Arcade oyunlarının eski sürümlerini indirerek oynayabilirsiniz.Çok yaygın olan iPad-Vga aparatıyla pc monitörlerine görüntü aktararak şuan çok seyrek karşılaştığımız Macintosh bilgisayar hevesimizi giderebiliriz.(Ben öyle yapıyorum)

Başlığın konusuna gelecek olursak bir süre önce Türkiye de yaygın olmasa da (hiç görmedim) Ion firmasının İPad için çıkardığı Icade diye bir aparat var.Ipad in şarj soketine oturan bir mini arcade makinesi.Ipad imizi arcade makinesine çeviriyor.Bu cihazı gören duyan oldu mu?Sahip olan var mı?Böyle bir şeyin muadili ev şartlarında yapılabilir mi?Güncelleme almayan ipadlerimizi daha keyifli hale getirmeye yarayan bir proje yapılabilir mi?Bu hevesimi siz değerli forum üyeleriyle paylaşmak istedim.

Icade İnceleme Videosu
https://youtu.be/am3Vwtuwfyw
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2020, 06:47:14 ÖÖ Gönderen: astalavista » Logged
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Temmuz 06, 2020, 09:46:29 ÖÖ »

Böyle bir kabini evde yapmak için MAME kabinlerde kullandığımız usb joystick encoder'ların bluetooth versiyonunun lazım. Biraz bakındım ama böyle bir ürün bulamadım. Olmadı iOS destekli ucuz bluetooth joystick hacklenerek yapılabilir. iPad'in oturduğu şekilli kısım da 3D printle yapılırsa çok şık olur.

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: