Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeProje Alım/Satım (Moderatörler: wizofwor, i_r_on, yavuzg, simon, Metallic, eins)Haydi Snark Barker yapalım - PCB Siparişi
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Haydi Snark Barker yapalım - PCB Siparişi  (Okunma Sayısı 2663 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« : Ekim 27, 2020, 17:04:27 ÖS »

Konuyu nereye açacağımı bilemedim, ama sanırım en uygun yer burası.

İlk Snark Barker'ımı bitirdikten sonra elimde yaklaşık bir tane daha yapacak kadar komponent kaldı.  Ancak PCB'm yok.  JCLPCB'den 5 tane daha Snark Barker PCB'si sipariş edeceğim, hobi amaçlı benimle birlikte bir tane (daha) Snark Barker yapmak isteyen varsa ortak olabilir.

5 PCB'nin maliyeti gümrük hariç 50 dolar olacak gibi duruyor, gümrüğü de ekleyince PCB başına 12 dolar (100 TL) gibi bir fiyatla ortak olmak isteyen lütfen buraya yazsın, eğer birkaç kişi çıkarsa sipariş vereceğim.

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ekim 27, 2020, 18:16:48 ÖS »

Hadi yapalim o halde. Ben varim. Adlib den sonra eminim  yapmasi da kullanmasi da zevkli olacak.

Peki Pcb nin uzerine direkt Sound Blaster yazsak olmuyor mu
« Son Düzenleme: Ekim 27, 2020, 18:18:20 ÖS Gönderen: Voltron » Logged

Metal grupları çok bağırıyor. haklıyken haksız duruma düşüyorlar...
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ekim 27, 2020, 18:47:32 ÖS »

Komponent işleri nasıl olacak? Aslında adlib kart da olabilirdi ama her iki kart için de komponent bulup almaya üşeniyorum

Use the brute force, Luke
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ekim 27, 2020, 18:50:29 ÖS »

Hadi yapalim o halde. Ben varim. Adlib den sonra eminim  yapmasi da kullanmasi da zevkli olacak.

Peki Pcb nin uzerine direkt Sound Blaster yazsak olmuyor mu

Bunun için kicad vb.'den anlayan birinin gerber dosyalarını elden geçirmesi gerekir sanırım, beni aşar..

Komponent işleri nasıl olacak? Aslında adlib kart da olabilirdi ama her iki kart için de komponent bulup almaya üşeniyorum

Adlib projesinde herkese komponenti ben tedarik edip göndermiştim ama bu sefer sadece Atmel Cmos ları topluca order edip DSP 2.01 olarak programlamaya söz verebilirim.  Kalanını herkes kendisi tedarik eder veya başkası organize eder
« Son Düzenleme: Ekim 27, 2020, 19:51:01 ÖS Gönderen: appiah4 » Logged

Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ekim 27, 2020, 21:19:04 ÖS »

@appiah4: Sıkıntı yok. Ama bir ayarlama olacak olursa bu iki projeye de (adlib ve sb1) ben de katılabilirim.

appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ekim 29, 2020, 10:06:31 ÖÖ »

İki destekçiye ulaştık,iki kişi daha ilgilenirse 5 ile minimum sipariş tutarını yakalamış olacağız..

appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ekim 30, 2020, 14:23:31 ÖS »

Yok mu ilgilenen iki kişi daha?  Bakın bitirdiğim ilk Snark Barker'ımın fotoğrafını koyayım buraya sizi de heyecanlandırmak için

* TubeTime Snark Barker 07.jpg (640.81 KB, 1600x1200 - Görüntüleme: 225 kez.)
« Son Düzenleme: Ekim 30, 2020, 14:26:32 ÖS Gönderen: appiah4 » Logged

Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ekim 30, 2020, 14:32:24 ÖS »

@Voltron: kart üzerinde görmek istediğiniz logoyu gönderin de bakalım yapabiliyormuyum. Benim kicad eski yanlız. Offline kullanmak durumunda olduğum için (eski işletim sistemi) yenisi internetten component çekiyor diye kurmuyorum

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: