Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeAmiga Disketleri İçin Etiket Projesi
Sayfa: 1 ... 30 31 [32]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga Disketleri İçin Etiket Projesi  (Okunma Sayısı 140960 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #465 : Ocak 01, 2021, 20:33:26 ÖS »

SSI Gold Box oyunlarının bende apayrı bir yeri vardır. Daha önce Krynn serisi için etiket hazırlamıştım ama Pool of Radiance serisi eksik kalmıştı.

Bu özel oyunlar için bu sefer biraz daha farklı bir çalışma yapmak istedim ve varyant kapak çalıştım İlk set kapaklarda oyunların kendi orijinal kutularını kullandım ve görsellerin etrafındaki o 'altın kutu' rengini korudum. Ancak bu kutularda kullanılan görseller açıkçası çok kaliteli sayılmaz, yine de orijinalliği korumak için bir seti bu şekilde hazırlamak istedim.

İkinci sette ise Clyde Caldwell, Larry Elmore ve Keith Parkinson'un bu oyunların kapaklarında kullanılan orijinal çizimlerini kullandım. Bu harika çizimler, bazılarında bir iki ufak değişiklik yapılarak oyunlarda kullanılmış. En bariz olanı Parkinson'un Queen of the Spiders tablosu. Orijinal çizimdeki drow'ların (biri de tanrıça Lolth) yanında devler ve bir de Illithid varken, Pools of Darkness'ın kapağında sadece üç drow'a yer verilmiş.

Bu görselleri kullandığım kapaklarda, oyunların orijinal kapaklarında kullanılan font ile hazırladığım logolar da var. Kapakların isimsiz kalmasını istemedim.

Tüm etiketler için: Google Drive

Bu başlık kesinlikle çok güzel ama bu son paylaşımın bende ayrı bir yeri var. Çok severek oynadığım bir seri ve ara ara halen oynarım . Teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: Ocak 01, 2021, 21:32:14 ÖS Gönderen: phoenix » Logged
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #466 : Ocak 01, 2021, 21:22:49 ÖS »

Eline Sağlık Kahkaha

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
AmigaIreland
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #467 : Ocak 02, 2021, 15:40:06 ÖS »

Maşallah. It was a good idea to have a theme for all of them. I wish I'd thought of that when I did mine 

( Google Translate: Maşallah. Hepsi için bir temaya sahip olmak iyi bir fikirdi. Keşke benimkini yaptığımda bunu düşünseydim )

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #468 : Ocak 02, 2021, 15:58:01 ÖS »

Maşallah. It was a good idea to have a theme for all of them. I wish I'd thought of that when I did mine 

( Google Translate: Maşallah. Hepsi için bir temaya sahip olmak iyi bir fikirdi. Keşke benimkini yaptığımda bunu düşünseydim )

Your work is very good. We share our drive accounts as much as we can. If you have it, we will be glad if you share it.

Çalışmalarınız çok güzelmiş. Biz elimizden geldiğince drive hesaplarımızdan paylaşımda bulunuyoruz. Sizinde var ise paylaşırsanız seviniriz.

My Link: https://drive.google.com/drive/folders/0B8QCB4nN2rsISElCSGYwenBCQU0?usp=sharing

'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
AmigaIreland
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #469 : Ocak 02, 2021, 16:12:42 ÖS »

Teshekur ederim. I'm happy to share https://www.dropbox.com/s/uumvhqn8ec9glex/Floppy%20Templates.zip?dl=0

I'll leave those in my Dropbox until you've had time to transfer them to your Google Drive.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #470 : Ocak 02, 2021, 17:05:58 ÖS »

Thank you so much for sharing with us. I added it to my Drive. It will be live as long as you have permission.

Bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederiz. Drive'ıma ekledim. İzniniz olduğu sürece yayında kalacak.

https://drive.google.com/drive/folders/1OZPmuW2N2Eiq1NU7XKGzD6gnGzROLVx1?usp=sharing

AmigaIreland
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #471 : Ocak 02, 2021, 17:10:17 ÖS »

You're very kind. Keep them

I have no time to make more. But if that ever changes, I will share them here.

(Çok kibarsın. Onları saklayın

Daha fazlasını yapacak vaktim yok. Ama bu değişirse, onları burada paylaşacağım.)
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #472 : Ocak 02, 2021, 17:41:26 ÖS »

Thank you for all.

ekenciz
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #473 : Nisan 03, 2021, 12:07:32 ÖS »

Belki fikir verir diye tecrübelerimi paylaşayım.

Ben de NES kartuş etiketlerini Tanex marka kağıda basıyorum. Yanlız bastıktan sonra 42 micron kalınlığında laminasyon filmi ile kaplıyorum etiketleri. Bu sayede hem orijinal NES etiketleri gibi parlıyor hem de sanırım laminasyon makinesinin ısısından olabilir bilmiyorum, iyi yapışıyor ve 2 sene oldu bir tane bile etiketim atma yapmadı. Kartuşlarının kenar kısımları bile...

Bir de Tanex'in A4 tam boy etiket kağıdını kullanıyorum.

Ben de bu markayı kullandım ama laminasyon olmayınca etiketler kalkabiliyor.  Sizin yöntem sanırım yapışma gücünü artırıyor hem de baskının renklerini koruyor.
Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #474 : Mayıs 29, 2021, 22:09:24 ÖS »

https://retrocomputerverzamelaar.nl/c64-disk-labels/

Çeşitli C64 etiketleri yer alıyor.
Görsellikten çok detaya önem vermişler

AmigaBinİkiYüz
AmigaBeşYüz
SiDiTİVi
KomodorAltmışDörtCe
AtariBinKırkSeTeE
AtariFalkonSıfırOtuz
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #475 : Mayıs 29, 2021, 22:11:18 ÖS »

Baya detaylı bir arşivmiş abi paylaşım için teşekkürler

Decypher
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #476 : Mayıs 29, 2021, 22:39:04 ÖS »

https://retrocomputerverzamelaar.nl/c64-disk-labels/

Çeşitli C64 etiketleri yer alıyor.
Görsellikten çok detaya önem vermişler

Bu sana örneklerini gönderdiğim arşiv işte, orijinal diskte ne etiket varsa o. Eskiden görsellik yokmuş pek, adamlar stüdyolarının adresini basıyorlarmış etiketin üstüne
Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #477 : Mayıs 29, 2021, 22:41:19 ÖS »

Ya belki bana şablon yollamayı anımsarsın diye attım ama sen başka yere odaklandın 😂

AmigaBinİkiYüz
AmigaBeşYüz
SiDiTİVi
KomodorAltmışDörtCe
AtariBinKırkSeTeE
AtariFalkonSıfırOtuz
Decypher
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #478 : Mayıs 29, 2021, 23:01:38 ÖS »

Ya belki bana şablon yollamayı anımsarsın diye attım ama sen başka yere odaklandın 😂

Ya sorma, kesin o arada bir şeyler oldu ki arada kaynadı. İçime mi sinmemişti, ne olmuştu. Yarın halledelim o işi Kahkaha (Halledemediler)
AmigAmigA
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #479 : Mayıs 30, 2021, 08:48:15 ÖÖ »

Bunları görünce aklıma geldi,acaba günümüzde disket üreten varmı,yada disket üretimi daha küçük şirketler artık yapabilirmi?Ne de olsa teknoloji çok gelişti,olabilirmi bu?

Commodore'suz kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Amiga ölmez,vatan bölünmez.
Sayfa: 1 ... 30 31 [32]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: