Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga YazılımAmiga üzerinde Amstrad CPC Emülatörleri
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga üzerinde Amstrad CPC Emülatörleri  (Okunma Sayısı 518 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« : Aralık 25, 2021, 04:44:23 ÖÖ »

Amiga, piStorm ile birlikte tam bir Workstation olma yolunda. aynı şekilde Amstrad PCW bilgisayarım uIDE16 ve uRTC kurulumları sürerken GOTEK ile birlikte bir Workstation olacak. Amstrad CPC'de satın aldığım ve geliştirilmesi biter bitmez bana ulaşaca RSymbifaceIII ile birlikte bir Workstation olacak.
en büyük sorun Amstrad CPC ve Amstrad PCW üstünde türkçe karakter olmaması ve bu karakter seti olsa bile kullanılan yazılımlara entegrasyonu oldukça zor. PC ve MAC bilgisayarımı boşverdiğimde geriye birtek Amiga kalıyordu ve o piStorm ve Rgb2Hdmi ile zaten bir Workstation. tek sorunum veri transferi için Amstrad CPC ve Amstrad PCW emülatörleriydi. şu anda Amstrad CPC emülatörlerinin Amiga için birden fazla olduğunu keşfettim. en kötü durumda Amstrad PCW'den CPC'ye oradan yine Amiga'ya aktarım yaparak 3 Workstation arasında veri transferi yapabilirim. Seri portu olan Amstrad NC 100 ile zaten PC'ye transfer yapıyorum. yakın zamanda Amstrad CPC'ye de seri port devresini değerli bir fransız dostumun yardımıyla yapıyor olacağım. NC100 ile CPC'ye ve PCW'ye transfer mümkün. tahmin ediyorumki Amiga'nın seri portundan da putty tarzı bir araçla bu da yapılabilir. bunları yaparken Amiga üstünde Amstrad CPC emülatörü çok işime yarayacak. listesini buraya bırakıyorum...

A-CPC
Ami-CPC
Arnold
CPE
Emu-CPC
SDLMESS

hepsinin linkini ve indirme adreslerini şuradan bulabilirsiniz: https://www.cpcwiki.eu/index.php/Emulators
Amiga kısmına bakmanız yeterli. ama sanırım SDLMESS Amiga OS4.x için dolayısıyla ben 3.x kullandığım için onu kullanamayacağım. 4 tanesini kontrol ettim gayet uygundu.

Long Live Amstrad CPC/PCW/NC/GX
www.cpcuserclub.com
www.dizzyradio.com
Amstrad CPC: RSF3, V9990, AMSDAP, M4Wifi, ZMEM, MXBoard, DES Mini,GOTEK, USIFACII, DMP Printer, PS2 Mouse
Amstrad PCW 8256: 512K RAM, GOTEK, uIDE8, uRTC8
Amstrad NC 100: Wifi Modem
Amstrad NC 200: Gotek, PCMCIA
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: