Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetTeknoloji artık para tuzağı oldu
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Teknoloji artık para tuzağı oldu  (Okunma Sayısı 1173 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Remzi
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Temmuz 27, 2022, 17:49:41 ÖS »

Amerika ve Ingiltere'de bu sekilde satisa cikaracaklarmis.
Tek mantikli aciklamasi,fabrikasyonu kolaylastirmak olabilir.
Klimali-klimasiz,isitmali-isitmasiz falan farkli olmayacak,tum arabalari tam donanimli uretecekler.Satarken ekstralar ya pesin satin alinacak ya da kiralanacak.
Verminaard
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Temmuz 27, 2022, 18:14:01 ÖS »

Sonra yazılımı hack'lenip her şey açılacak
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Temmuz 28, 2022, 00:58:51 ÖÖ »

Bir ara Intel satış sonrası ödenecek para karşılığında CPU core'larının aktiflenebileceği bir satış stratejisine geçecekti ama eleştiriler nedeniyle vazgeçti. AMD'de ise bazı CPU'larda BIOS üzerinden core unlock etmek mümkündü. Sorun, aynı üretim maliyetindeki CPU'ların farklı fiyatlara satılması idi.
mrmojorisin
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Temmuz 28, 2022, 08:49:39 ÖÖ »

Bir ara Intel satış sonrası ödenecek para karşılığında CPU core'larının aktiflenebileceği bir satış stratejisine geçecekti ama eleştiriler nedeniyle vazgeçti. AMD'de ise bazı CPU'larda BIOS üzerinden core unlock etmek mümkündü. Sorun, aynı üretim maliyetindeki CPU'ların farklı fiyatlara satılması idi.
Zamanında AMD Phenom II X3 720 black edition alıp 4. çekirdeği aktif yaptığımda şansıma çalışmıştı Ufak bi overclock'la 3 Ghz 4 çekirdek olarak halaa çalışıyor.
rolex
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Temmuz 28, 2022, 13:59:21 ÖS »

Bataryalar zamanla aşınır, heleki cep telefonu gibi 24 saat çalışan aletlerde. güncellemelerle hız düşürüldüğü doğdudur lakin ana sebebi bataryanın korunması içindir. Bu bir gerçektir.

Eğer batarya değiştirdikden sonrada hız geçmiş hızından yavaşsa bu durumda ya yeni sürüm yazım optimize edilmedi yada art niyet var.

Büyük şirketler art niyetlidir buda bir gerçektir.

Elektirikli araçlardaysa durum daha kötü, bataryalar daha fabrikadan çıkmadan aşınmaya başlar düşünsenize eskiden içten yanmalı araç aldığınızda 0 kkm yada 5kmde olması sizin için ne kadar değerliydi dimi. Şimdi 2022 model araca 2021 üretimi batarya konuyor, bana nerden biliyorsun sen diye sorarsanız ben Daimlerde batarya paketi geliştiriyorum.

Özetle araçlar,yazımlımları ve şarj istasyonları üçgeninde bir ekosistem oluşturuldu, bu ekosisteme girdiğinizde artık köle olucaksınız.

Yakın zamanda şirketler karbon ayak izinize göre sizi işe alacaklar, evinizde kullandıgınız elektirikden,yediğiniz yemekten ve kullandgınız araçdan size karbon ayak izi puanı verilicek.

Bunu unutmayın "karbon ayak izi" önümüzdeki bir kaç yılın moda sözcüğü olucak.

Ben 45 yaşındayım ve çocuklarım için üzülüyorum, oysaki Dünya kapalı ekosistemi kendini çok rahat yenileyebilir ama bunun için eğitim şartken şimdi biz dikte yöntemiyle köle yaratarak Dünyayı yenilemeye çalışıyoruz.

modelist
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Temmuz 30, 2022, 20:29:48 ÖS »

Alıntı
Yaklasik 4 sene once yeni ciktiginda Samsung Galaxy J4 almistim.Ahim sahim bir telefon degil ama tum ihtiyaclarimi karsiliyordu.
Son bir haftadir telefonda asiri yavaslama farkettim.Arka planda calisan programlara,RAM kullanimina filan baktim her sey ayni.Herhangi bir degisiklik te yapmamistim.
Guncellemelere bakinca gordum ki tam bir hafta once yeni guncelleme gelmis.
Son zamanlardaki ekonomik krizden Samsung epey bir etkilenmis olsa gerek.Uzaktan erisim teknolojisini kullanarak kazigin sivri yerini malum yerimize monte ediyor.

Son cikan telefon,bilgisayar ozellikle elektrikli araba almayin abi.
Gun gelecek cam silecegi suyunu bile kendimiz dolduramayacagiz.Bizi soyup sogana cevirecekler,yirtik ic donumuza kadar alacaklar.

Komik gelebilir ama bir sure eski Nokia N95 imi kullanmayi dusunuyorum.Facebook cart curt kullanmayi zaten coktan birakmistim.Haritasi ve e-postasi calissa yeter.Whatsapp in koy g...e

Windows 10'u da silip Linux'a gececegim.Antimalware diye bir arka plan servisi var.Registry'den bile kapatamadim.Artik kontrol bizde degil.Onlar ne isterse onu kullaniyoruz.Kukla ettiler bizi.
düşüncelerime tercüman olmuşsun
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: