Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga DonanımSD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 6   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)  (Okunma Sayısı 72793 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kuzgun
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Haziran 09, 2008, 10:34:18 ÖÖ »

Kolay gelsin, güzel bir proje başlangıcı, umarım her şey yolunda gider. İşlevsel, pratik ve esnek bir yapıya sahip olması cihaz için çok önemli. İlgiyle takip ediyorum.
Başarılar.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Haziran 09, 2008, 10:42:27 ÖÖ »

Tebrikler tolga...Çok kısa bir sürede sıfırdan böyle bir ürünü ortaya çıkartman takdire şayan... Ne kadar övünsek, gurur duysak azdır. Artık Türk Retro severlerinde geliştirilmiş bir donanımı var. Hem de sanırım tamamıyla çalışan ilk ürün. Eğer kısa sürede ticari hale getirebilirsen, yurt dışından da büyük ilgi görecektir... Tekrar tekrar tebrikler.

dejavu  Sustum Kahkaha

EMREZ
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Haziran 09, 2008, 10:47:58 ÖÖ »

Selam Tolga tebrikler. bende bir kaç devre yaptım data aktarımı kısmında sorun yaşıyorum adf yi önce 512 bayt lık kısımlara böldürüp tüm işlemleri 512 byte üzerinden okutup yazdırıyorum. ben hem usb den amiga floppy okutup yazacak devre yapıyorum hemde sd kart içindeki dosyaları amigaya okutmak için bir floppy emulasyonu yapacak bir devre yapıyorum. senin bulduğun farklı formata çevirme sanırım benim için sorunun çözümü olacaktır. devre biraz büyük oldu ve masraflı benimkinde display var yaptıklarını 4 bit lik iletişim ile ekranda gösteriyor. SD yi SPI arayüzü ile çalıştırıyorum. floppy i usb den okutup 880 kb post için 8 bit register ile yapıyorum ama kopya korumalı disklerde veri bozuluyor.bitince çok büyük bir devre ve maliyeti yüksek 2 veya 3 tane yapacağım bakalım tamamlayabilecekmiyim. yardımına ihtiyacım olabilir.

this is amiga speaking.
kuzgun
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Haziran 09, 2008, 10:53:36 ÖÖ »

Bir elin nesi, iki elin sesi var. Arkadaşlar bence görüşler birleşip çok daha süper bir ürün geliştirilebilir. Bence bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.
tolga abaci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Haziran 09, 2008, 10:54:41 ÖÖ »

EMREZ, yaptığın devreyi görmek isterim. Hem başka merak eden arkadaşlar da olabilir, bununla ilgili bir konu açtığını hatırlıyorum daha evvel, fotoğrafı falan varsa oraya gönderirsen hem merakımızı gidermiş olursun...

"Finished products are for decadent minds." -- attributed to Hari Seldon, in Isaac Asimov's Second Foundation.
MeG
Deneyimli

Super Kahraman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Haziran 09, 2008, 11:00:30 ÖÖ »

ne desek boştur..

yürüyün aslanlar... CGTR sizinlen gurur duyuyo... Kahkaha

bu tarz işleri yapmak zordur.. emek / zaman / efor ister.. tamamlaması yapmasından daha da zordur.. belki senin için bir hobi ama bu bizler için devrimsel sevindirici bi olay... kesinlikle peşini bırakmamalı.. tolgayı motive etmeli (gerekirse kendisine masaj yapmalı, üzüm yedirmeli, yelpaze yapmalı, güzel arkadaşlarla tanıştırmalı faln Kahkaha) ve nihayete erdirtmeliyiz..

eline emeğine bileğine aklına zihinene sağlık tolga...
tolga abaci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Haziran 09, 2008, 11:07:44 ÖÖ »

Sağol MeG. Motivasyon olayı da hoşuma gitti doğrusu

Tamamlanmaya yakın olduğunu düşünüyorum projenin, sanırım video'dan da bu anlaşılıyor... Zaten öyle olduğunu düşünmesem açıklamazdım. Yine de her türlü problem çıkabilir, Murphy devreye girebilir vs., o yüzden söz veremiyorum hiç bir şeye...

"Finished products are for decadent minds." -- attributed to Hari Seldon, in Isaac Asimov's Second Foundation.
Alp Yener
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Haziran 09, 2008, 11:08:22 ÖÖ »

Gerçekten çok güzel bir proje. Tebrik ederim Tolga. Umarım kısa sürede tamamlama fırsatın olur ve biz de bir an önce satın alma imkanına kavuşuruz. (İlk parti cihazlardan biri için şimdiden sıraya gireyim bu arada  )
Cihazın "Floppy sesi emulasyonu" özelliği olursa eğlenceli olur aslında. Tabii bu sesten hoşlanmayan Arda gibi zevksiz () arkadaşlarımız için bir on/off butonu da olması daha faydalı olacaktır. Fantezileri bir yana bırakırsak, cihazın bir an önce tamamlanması en büyük dileğim 
tolga abaci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Haziran 09, 2008, 11:13:05 ÖÖ »

Floppy sesi emulasyonunu yapmak istiyorum teknik imkanlar dahilinde. Özellikle emulator'ün testlerini yaparken de farkettim ki drive sesine bayağı alışmışız ve bize yükleme konusunda pek çok ipucu veriyor. Eksikliği hissediliyor yani...

EMREZ
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Haziran 09, 2008, 11:21:03 ÖÖ »

Resmini yarın eklemeye çalışırım arkadaşlar. benim proje önümüzdeki hafta izine ayrılınca çok yok kat edecek. floppy sesi emulasyonuda olabilir Masum) bu benim aklımdaydı. ses için ucuz bir eprom ve 2 tane 4040 ile microchip bir ayağını kullanırım. aslı gibi olmaz ama güzel olur.

this is amiga speaking.
Zen
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Haziran 09, 2008, 13:26:54 ÖS »

Gerçekten böyle güzel bir projeye imza attığınız için sizi tebrik ediyorum. Projenin bitmesini sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu arada floppy ses emeulasyonuda güzel bir fikir.

SD/MMC Emulatorunun görüntü çıktısını ve menü kontrolünü, Action Replay tarzı bir donanım veya yazılım ile amiga donanımları üzerinden yapabilirmiyiz
« Son Düzenleme: Haziran 09, 2008, 13:29:53 ÖS Gönderen: Zen » Logged
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Haziran 09, 2008, 13:33:02 ÖS »

Elinize sağlık, güzel bir proje.

Umarız en kısa zamanda ADF formatı ve mini bir LCD ekranı desteği gelir.
ozkano
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #27 : Haziran 09, 2008, 13:43:32 ÖS »

hatta ses tanıma sistemi koy tolga, mesela "kaus encin" deyince direk o disketi koyar nasıl fikir kara şimşek gibi olur

A500,A500+,A600,A1000,A1200,A2000,A3000,A4000,CDTV,CD32,A1,MacMini,R2HV,C64,48K,Ps,Ps2,Ps3
Xbox,Xbox360,Nes,Snes,N64,N64Ique,Gamecube,Wii,PcEngine,PcEngineGT,PcEngineDUO,TurboGrafx,NeoGeoAES
NeogeoCD,NeoGeoMVS,NeoGeoPocket,MegaDrive,SegaCD,MultiMega,Saturn,Dreamcast,Jaguar,Lynx,Cps1
Cps2,System11
tolga abaci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Haziran 09, 2008, 13:46:34 ÖS »

SD/MMC Emulatorunun görüntü çıktısını ve menü kontrolünü, Action Replay tarzı bir donanım veya yazılım ile amiga donanımları üzerinden yapabilirmiyiz

Teorik olarak mümkün ancak dediğim gibi Amiga spesifik bir hale gelmesini istemiyorum, ayrıca projeyi karmaşıklaştıracağını düşünüyorum. O yüzden şu an için bu tarz bir uygulama beni pek çekmiyor.

Umarız en kısa zamanda ADF formatı ve mini bir LCD ekranı desteği gelir.

ADF formatının olması güzel olur gerçekten, yapmak istiyorum ancak düşününce çok da şart değil. ADF'den TFE'ye çevirim işlemi farkedilebilecek bir süre almıyor, sadece iki katına çıkıyor dosya büyüklüğü. Ama bu bile gerçekten sorun değil çünkü 1GB'lık bir SD card (10-15YTL civarına alınabilir) içine 500'den fazla TFE dosyası sığar. Emulator'un bir sayfada 20 dosya ismi gösterebildiğini düşünürsek, bu 25 sayfa demektir ki, zaten bu noktadan itibaren dosya seçimi vs. pratikliğini kaybetmeye başlıyor aslında bence.

Mini LCD desteğini de benzer sebeplerden dolayı düşünmüyorum, çünkü bir LCD ekran gösterebileceği bilgi miktarı açısından küçük kalacaktır, dolayısı ile dosya seçimi için TV ya da monitor kadar pratik olmayacaktır. Ayrıca LCD maliyeti de arttıracaktır tabii, bu da bir dezavantaj.

Bu konularla ilgili düşüncelerim bunlar. Tabii atladığım noktalar olabilir, bu konuda değişik görüşleri duymak isterim.

Leon
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #29 : Haziran 09, 2008, 15:21:53 ÖS »

Yoksa TFE = Tolga Floppy Emulator mü?

Floppy click sesi icinse bir jumper düsünülebilir, Arda Jumper'i Off yapar.

Peki diger bilgisayarlarin Joystick sinyalleri uyacak mi? Amiga/Msx/Atari/Amstrad, bazilarinin sistemleri farkli bildiginiz gibi.

Efika | Amiga CD32 | 3 x C64, 2 x 1530, 1 x 1531 | Amstrad CPC64 | Amstrad CPC6128 | C64-DTV | Atari 2600 | Atari 2600 Jr. | Atari 800XL | Atari Paddle | Vestel MSX  | Sony Hitbit MSX | A500 | A500 Plus | A590 | A1200 Blizzard 1230-IV | CASIO VL-1 TONE | CASIO VL-10 | Mac Mini G4 @1,42Ggz
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 6   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: