Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga DonanımSD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: SD/MMC Floppy Emulator (Kendi projem)  (Okunma Sayısı 88268 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
tolga abaci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Haziran 09, 2008, 15:30:55 ÖS »

Yoksa TFE = Tolga Floppy Emulator mü?

Evet öyle... Ama isme kafa yormamak için öylesine uydurdum onu...

Peki diger bilgisayarlarin Joystick sinyalleri uyacak mi? Amiga/Msx/Atari/Amstrad, bazilarinin sistemleri farkli bildiginiz gibi.

Doğru ama herhalde en fazla bulunanı standart Atari 2600 tipi 9 pin olanlar. Gerçi bu çok da önemli değil çünkü alt tarafı switch bunlar...

"Finished products are for decadent minds." -- attributed to Hari Seldon, in Isaac Asimov's Second Foundation.
commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #31 : Haziran 09, 2008, 15:52:45 ÖS »

Ben bişi sorcam standart disket sürücü yuvasına sığacak şekilde yapılamaz mı acaba? özellikle a500 için süper olur.

tolga abaci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Haziran 09, 2008, 15:57:23 ÖS »

Pek dikkat etmedim ama sanırım şu anki hali sığabilir/sığdırılabilir disket sürücü yuvasına. Tabii pek çok bağlantısı olduğu için (video, joystick, SD kart slotu) bu çok pratik olmayabilir.

"Finished products are for decadent minds." -- attributed to Hari Seldon, in Isaac Asimov's Second Foundation.
max.damage
Deneyimli

Hell is other people.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #33 : Haziran 09, 2008, 16:35:44 ÖS »

Tebrik ederim.Oncelikli cozulmesi gereken problemlerden biri bu disket suruculer,gayet isabetli olmus.

Bu cici alet ile ipf imajlar,spesifik sektor barindiran,korumali imajlar kullanilabilirmi acaba ? Ayrica atari st alti modeller icin bir umit varmi ? (hani soyle bir 1050 emulasyonu falan)

Bu kadar mi ?
EMREZ
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Haziran 09, 2008, 16:53:15 ÖS »

tolga kardeş istersen projeleri geliştirelim floppy emulasyon için ben 880 kb olayını aşamadım sen onun için bana yardım et bende ses çıkaracak bir zımbırtı yapıp gereken kodları oluşturayım. hem display hemde tv outlu olabilir. hemde usb den pc floppy takıp imajları mmc ye aktarırız ne dersin.

this is amiga speaking.
Alcofribas
Uzman

Who Dares Wins!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Haziran 09, 2008, 19:01:07 ÖS »

@Emrez

Bence sen projene odaklan ve TFE projesinden referans alarak geliştir. Sonuçta herkesin istekleri farklı farklı ve TFE nin bunların hepsini karşılaması mümkün değil. Seninki de ayrı bir tat olur. Özellikle Amiga kullanıcılarına yönelik olarak.Anladığım kadarı ile TFE daha genel kullanımlı bir proje olmayı hedefliyor.

Açıkcası 2 bağımsız proje daha da muhteşem olur. Misal benim hem LCDli hem de Composite çıkışlı sisteme ihtiyacım var. Sonuçta bir hobi projesinin "birlikten kuvvet doğar" mantığına çok da ihtiyacı yok. Ama bilakis çeşitlilik hepimizi mutlu edecek sonuçları getirir.

*** Bir de bu tür teknik konulardaki yardımlaşmaları/yazışmaları özelden değil de forumda yaparsanız herkese katkısı olur. Biz de aynı soruları tekrar tekrar sormayız.

« Son Düzenleme: Haziran 09, 2008, 21:27:33 ÖS Gönderen: Alcofribas » Logged

tolga abaci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Haziran 09, 2008, 19:25:26 ÖS »

@max_damage: Benim oluşturduğum TFE formatı zaten IPF formatına oldukça benzer. Fakat IPF'in kopya koruma açısından en önemli özelliği "variable density" desteği. Bu hardware ile tam olmasa bile kısmi variable density yapmak mümkün, ancak ne dereceye kadar bu işe yarar tartışılır. Bunu deneyip görmem lazım.

1050 desteğine gelince. 1050 desteğini yapmak aslında zor değil, hatta Amiga floppy desteğinden daha kolay belki Fakat aynı zamanda radikal olarak farklı. Aslında 1050 desteğini eklemeyi zamanında 1050 sahibi olmuş biri olarak ben de çok isterim. Ancak burada da yine hardware'e gerekebilecek değişiklikleri göz önünde bulundurmak ve Atmega'nın "program memory" kapasitesini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Önceliğim, burada Amiga/CPC/ST için tam bir destek oluşturmak, daha sonra farklı yönlere ilerlemek, mümkün olursa. Ancak bu alete eklenemese de ileride 1050 için ayrı bir alet yapabilirim.

@EMREZ: Ben de bu konuda Alcofribas gibi düşünüyorum. Zaten bir projenin herkesin isteklerini yerine getirmesi çok zor. Değişik alanlara kanalize olmuş iki ayrı proje çeşitliliği arttırır. Mesela sen LCD'li yaparsın ben TV-out'lu. Ayrıca benim şu anki çalışma tarzım da pek ortak çalışmaya uygun değil maalesef. O yüzden ayrı olarak devam edelim derim ben...

Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #37 : Haziran 10, 2008, 08:56:27 ÖÖ »

Tebrik ederim dostum.
Çok güzel bir çalışma yapıyorsun.
İşallah çalışma en kısa zamanda son şeklini alır da biz de bu çalışmanın nimetlerinden faydalanırız.
Skate
Uzman

A Sinner Scener

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #38 : Haziran 10, 2008, 12:05:07 ÖS »

Bir tebrik de benden Tolga. Uzun zamandır bir türlü kurmadığım Amigamı uzunca bir süre kurulu bıraktıracak bir proje yaptın, helal olsun. Proje senin içine sinen bir şekilde sonlandığı anda en az bir tane almak için hazır beklemedeyim.
aeymur
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #39 : Haziran 10, 2008, 21:04:18 ÖS »

Dilerim yurtiçinde de yurtdışında da çok ilgi gören bir proje olur. Tamamlandığında ben de bir tane edinmeyi çok isterim. Türkiye'den böyle pojeler çıkması çok mutluluk verici.

1,5 ay gibi kısa bir sürede projeyi bu noktaya getirebilmen ayrıca takdir edilmesi gereken bir durum. Sadece boş vakitlerinde çalışarak inanılmaz yol almışsın. Çok tebrik ederim...

C64TPC|Dingoo A-330
tolga abaci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #40 : Haziran 10, 2008, 22:47:54 ÖS »

Tekrar teşekkürler arkadaşlar... Şimdiye kadar oldukça hızlı ilerledi proje ancak bugünlerde Euro 2008 nedeniyle biraz yavaşladı... Ama önümüzdeki günlerde tekrar hızlanacağını düşünüyorum...

nightlord
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #41 : Haziran 11, 2008, 00:46:13 ÖÖ »

Tek kelimeyle super bir proje. Gerek gelistirilmesindeki hiz ve disiplin, gerek ulasilan urun kalitesi olarak bana "Vay anasini" dedirten bir proje oldu Icten tebrikler ve saygilar Tolga Boyle basarili amator projelerin artmasini ve baska projelere ilham vermesini diliyorum.
mybee
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #42 : Haziran 11, 2008, 10:40:15 ÖÖ »

sayın yönetici tekrardan surat istiyorum duy sesimi artık

oha oldum ifade edemiyorum bende öpeyim bari 

tebrikler tolga tamama erince sanırım bir adette bana satmak zorunda kalacaksın

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #43 : Haziran 11, 2008, 14:24:20 ÖS »

Forumun bir özelliğide insanların yaratıcılığı ateşlemesidir Ama bunuda fazla abartmamak lazım Kahkaha

Jeff_HxC2001
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #44 : Haziran 24, 2008, 00:41:47 ÖÖ »

Hi,

I didn't understand all in this forum, but this project seems interesting.
It seems similar to some others floppy emulator project, like the sdiskemul (http://atariamiga.free.fr/installation_sdiskemul_amiga600.php)
or the HxC Floppy Emulator (http://hxc2001.free.fr/floppy_drive_emulator/index.html).

I am the author of the HxC Floppy Emulator and like you i use an custom file format (*.hfe file) generated from floppy image by an software.
ST, MSA, STX, ADF, ADZ, IPF, CPC DSK, CopyQM DSK, Oric DSK, PC IMG and MSX DSK file formats are currently supported.
If you want i can add the *.TFE file format as output file format in the software! This will allows you support some others file format/platform quickly. ;-)

Jeff/HxC2001

« Son Düzenleme: Eylül 27, 2009, 14:43:33 ÖS Gönderen: Jeff_HxC2001 » Logged
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: