Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: dikkat arkadaşlar :)  (Okunma Sayısı 8888 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
MagicAmiga
Deneyimli

O n L y A m i g A

Üyelik Bilgileri WWW
« : Aralık 27, 2006, 02:09:10 ÖÖ »

bazı arkadaşlar bu joistick için 45 ytl istiyorlar...bunların amiga yla filan alakası yok arkadaşlar böyle şahıslar sırf bizi kırpmak için burda..zaten gercek amigacı kendini belli ediyor...ama kazalara dikkat...

A 500 HD8+ GVP
DevilisH
Uzman

aLWaYs AmigA

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Aralık 27, 2006, 02:33:14 ÖÖ »

Doğu kardeşim, lafımı yanlış anlama sakın ama yanılmıyorsam GittiGidiyor'da bir arkadaşın sattığı bir ürün bu.
Bu satıcı arkadaş;

1) Arkadaş ürünü 22 YTL 'den asgari fiyat olmadan satışa sundu.45 YTL Hemen Al fiyatı sadece.Kaldı ki hemen hemen her zaman Hemen Al fiyatı yüksek tutulur istisnalar dışında.
2) Nedeni bilmiyorum ama satışı iptal etti.
3) Bu tip Arcade joysticklerin AmigA modelleri vardır.Hele hele QuickShot marka olunca biraz önyargılı olmadan yaklaşmak gerekir.
4) Satıcı arkadaş yanılmıyorsam AmigA konusunda pek bilgili değil.Hatta kendiside Amiga alıp nostalji yaşamak isteyen bir ÖĞRETMEN...

Son olarak kimse 22 YTL için insanları kırpmak istemez heralde.Hele Hele bir öğretmen.insanoğlu çiğ süt emmiş tabi ama bir yargıya varmak için aceleci olmamak en doğrusu diye düşünüyorum.

Doğu kardeşim amacım seni bozmak değil beni sakın yanlış anlama.Sadece biraz ekleme ya da düzeltme yapmak istedim.Eğer joysticki satan GittiGidiyorda ki arkadaş ise...

Hoşça kalasın

A500 Desktop Tower=A500+,Kickstart 2.0 & 3.1,MTec A520+Fpu,Avideo24 3MB,MultiVision500,Gold Chip(68000,Denise,Paula),Cpu-Ide,Df1 Booter,6MB Ram,..

A1200 Power Tower=PPC,MediatorSx,256MB Ram,Voodoo5,SpiderII,FastAtaIII,WLan,LifeVievTV,Terratec512i,.

AmigaONE XE 800MHZ,128MB AtiRadeon,512MB Ram,
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Aralık 27, 2006, 13:38:48 ÖS »

Ben herkesin istediği fiyattan alıp satabileceği kanaatindeyim. Satıcı istediği fiyatı verir. Alıcıda beğenir ya da beğenmez. Bu iki tarafı pis değnek gibi. Uygun fiyat olduğuna kanaat getiren insanlar elindekileri sattıkları için bir zaman sonra mal bollaşabiliyor. Satıcı-Alıcı anlaştıktan sonra bence bir sorun yok.

Arda
Uzman

I'm *the* guy from Argleton

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Aralık 27, 2006, 15:34:50 ÖS »

Aslında gitti gidiyor fiyatları çok yüksek değil. Örneğin elimdeki döküntü spectrumlara 50 milyon verseler yetmez. Ama 30 milyona rahatlıkla satılıyor bu aletler GG'da. Fiyat algısı değişiyor. Belki aramızda bir Quickshot meraklısı vardır, kolleksiyonunun kaçmaz bir parçasıdır bu, ozaman onun değeri bu kişi için 45 değil 100 olabilir. 45 heman al'ı görünce de atlar anında. Öyle değil mi ama?

Bakkada
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Aralık 27, 2006, 16:14:52 ÖS »

Ticarette serbesti vardir arkadaslar.Istediginiz urunu size ait oldugu surece istediginiz fiyata satabilirsiniz.Alicisi olur mu olmazmi,insanlar arkanizdan kazikci mi der bilinmez.
Ama onemli olan sudur bu urun sifirsa ve eski bilgisayarci,hurdaci dolasmak istemiyen varsa,urun evime gelsin ben rahat adamim konumundaysa urunu de ozellikle ariyorsa alir.
Internet ortaminda yapilan satisin kirpilma oldugunu dusunmuyorum ben acikcasi,herkes herseye rahatlikla ulasabiliyor.Elbet bu joyun ne kadar edip etmeyecegini bilen vardir ama ben arastiramam o kadar emek ve aman harciyamam bastiririm parayi alirim diyen insan da kirpilmis sayilmaz.Bu paraya bu urunu satan arkadas da kirpmis sayilmaz.
Benim elimde de var bazi urunler.100 liralik urune 300 lira veren olsa hoplaya ziplaya satarim neden satmiyayim?
kaplan135
Deneyimli

üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Aralık 28, 2006, 21:22:57 ÖS »

bazı arkadaşlar bu joistick için 45 ytl istiyorlar...bunların amiga yla filan alakası yok arkadaşlar böyle şahıslar sırf bizi kırpmak için burda..zaten gercek amigacı kendini belli ediyor...ama kazalara dikkat...

BEN BİŞEY YAZMIYORUM AYNI JOİSTİĞİ İSTEYEN 100 İSTEMEYEN ALMAZ
PRENSİP MESELESİ GEREKSİZ TARTIŞARAK KONUYU BAŞKA YERLERE ÇEKMEYELİM..
İSTEYEN İSTEDİĞİNİ İSTEDİĞİ FİYATA SATAR VEYA ALIR  ALAMAYANLAR İSTEDİĞİNİ YAZARLAR....

AMİGA COMMODORE ATARİ PS PANG SİNCLAİR NİTENDO SEGA MSX  VECTRECX
DevilisH
Uzman

aLWaYs AmigA

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Aralık 28, 2006, 22:06:38 ÖS »

Tamam yav Gitmeyin Doğu Kardeşimin üzerine :)O da kötü niyetli değildi sonuçta.

Olur böyle vakalar ...

Hoşça kalın

A500 Desktop Tower=A500+,Kickstart 2.0 & 3.1,MTec A520+Fpu,Avideo24 3MB,MultiVision500,Gold Chip(68000,Denise,Paula),Cpu-Ide,Df1 Booter,6MB Ram,..

A1200 Power Tower=PPC,MediatorSx,256MB Ram,Voodoo5,SpiderII,FastAtaIII,WLan,LifeVievTV,Terratec512i,.

AmigaONE XE 800MHZ,128MB AtiRadeon,512MB Ram,
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Aralık 29, 2006, 10:59:17 ÖÖ »

Doğunun üzerine giden yok canım.. Nerden çıkardın.. O da haklı, satıcılarda... evet sende haklısın

zombi
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Aralık 29, 2006, 13:32:54 ÖS »

Bu tip ürünlerin piyasa muadili bulunmadığı için çok değişik fiyatlar telaffuz ediliyor. Bu joydan elimde iki adet var ama satmaya kıyamam. Çok kaliteli ve zevkli bir joystick.

45YTL yüksek bir fiyat ama cihaz sağlamsa eder diyorum.

Yıllardır ikinci el fiyatları üzerine çok fazla tartışma yaşandı. Bence gereksiz. Pahalı satarsan mal elinde kalır o kadar.
juda
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Aralık 29, 2006, 15:38:13 ÖS »

BEN BİŞEY YAZMIYORUM AYNI JOİSTİĞİ İSTEYEN 100 İSTEMEYEN ALMAZ
PRENSİP MESELESİ GEREKSİZ TARTIŞARAK KONUYU BAŞKA YERLERE ÇEKMEYELİM..
İSTEYEN İSTEDİĞİNİ İSTEDİĞİ FİYATA SATAR VEYA ALIR  ALAMAYANLAR İSTEDİĞİNİ YAZARLAR....
[/quote]

arkadaş sinirlenip yazmış ama biraz tekerleme gibi olmuş sanki Kahkaha

ticarette serbesti var evet, alıcılar da yorumlarını beyan etmekte özgürler bir diğer yandan... dilin de kemiği olmayınca böyle şeyler haliyle yaşanıyor. doğal karşılamak lazım

Cuore Sportivo
AmigaOne XE G3 - Amiga 4000/060 - Amiga 3000 - Amiga 1200 - Amiga500+ - Amiga 500 Vampire
Next Color Cube - SGI O2 - Sun Ultra Enterprise 1
SX64 - C128 - C64 - C64C - C64G - C16 - C Plus4 - 1540 - 1541 - 1541C -1541-II - 1551 - 1571 - 1581 - 1530 - 1531
Atari 1040 STE Amstrad CPC4
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: