Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıOyun KonsollarıSoundtracker/Noisetracker/Protracker benzeri MIDI destekli program
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Soundtracker/Noisetracker/Protracker benzeri MIDI destekli program  (Okunma Sayısı 6687 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
мemrah
Uzman

Üyelik Bilgileri
« : Ağustos 31, 2010, 18:22:48 ÖS »

Arkadaslar, benim Amigam varken, arada sirada Protracker ile kendi capimda muzikler yapmaya calisirdim. Benim oyle muzik egitimim filan yok, sadece oyun oynar gibi, kendi kendime bir iki melodi bir araya getirdim. Keyifli de olurdu.
Tabi bunda protracker'in veri giris tarzinin da etkisi var. Minimal bir tracker/sequencer oldugu icin benim gibi muzik bilgisi az kisiler bile rahatca oynayabiliyordu bununla.

Bu gunlerde aklima geldi, bu tazr bir program PC icin de var mi? Yanliz iki sey gerekiyor, birincisi bedava olmasi, ikincisi de ister PC klavyesinden ister de MIDI klavye ile muzik girisine olanak vermesi.
Bu tarz bir program bilen varsa tavsiyelerini rica ediyorum
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ağustos 31, 2010, 19:56:10 ÖS »

Modplug var windows için gayet rahat bir şekilde kullanabilirsin MOD/XM/S3M/IT desteği var programın.

Sid seviyorsan goat tracker var... Goat tracker midi destekliyor mu bilemedim ama modplug destekler.

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ağustos 31, 2010, 20:27:09 ÖS »

http://www.madtracker.org
мemrah
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ağustos 31, 2010, 20:46:00 ÖS »

I_R_on & hakanzade : Tesekkurler arkadaslar. Hemen ModPlug'u da MadTracker'i da indirip inceliyorum
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ağustos 31, 2010, 21:30:38 ÖS »

@memrah
ModPlug Tracker'ı veya 'kralını' kullansan 90'larda A500 ile ProTracker kullanmanın (veya DPaint'te birşeyler çiziktirmenin) verdiği hazzı alamayacaksın ama yine de kurcala. Bu arada ModPlug Player Windows'taki en kaliteli modplayer'lardan biri.
мemrah
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Eylül 01, 2010, 20:05:04 ÖS »

Alıntı
90'larda A500 ile ProTracker kullanmanın (veya DPaint'te birşeyler çiziktirmenin) verdiği hazzı alamayacaksın

O zamanlarin havasindan mi suyundan mi, genclikten mi, artik Amiga kullanmadigim icin mi?  Neden? Nedennnn?
 Ney
savagery
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Eylül 01, 2010, 20:57:14 ÖS »

Selam, windows platformunda Renoise kullanabilirsin. Ücretli. Ama, tracker programları içerisinde en iyi olanıdır.

Atari FALCON 030 |  ATARI 1040 STE 4MB | ATARI 800 XL + 1050 DD + My IDE II | ATARI 130 XE | C64 + Ultimate 2 | AMIGA 500 + Vampire | Amiga 600 + Furia
nightlord
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Eylül 01, 2010, 21:19:19 ÖS »

yalniz bu sayilan programlarin hepsi benim bildigim kadariyla MOD uretir MIDI degil. MIDI icin sequencer kullanman lazim Cakewalk vs gibi
savagery
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Eylül 01, 2010, 21:22:18 ÖS »

Renoise'ta midi de düzenleyebiliyorsun.Çok geliştirdiler bu programı. vsti desteği filan da var.

Atari FALCON 030 |  ATARI 1040 STE 4MB | ATARI 800 XL + 1050 DD + My IDE II | ATARI 130 XE | C64 + Ultimate 2 | AMIGA 500 + Vampire | Amiga 600 + Furia
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Eylül 01, 2010, 23:43:26 ÖS »

@nightlord: modplug'ın midi kaydetme gibi bir opsiyonu da var aslında. bir de arkadaş tracker tarzı bir program aradığı için bence tavsiyeler uygun.

@memrah : bu arada ekleyeyim, nintendo ds'in varsa onun için de nitrotracker isminde güzel bir tracker var. programın wifi üstünden midi, doğrudan ds'in mikrofonundan sample kayıt etme gibi enteresan özellikleri de var.

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: