Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga EmülasyonWHDPacker - Katılımsız WHDLoad Paketi Hazırlama Scripti
Sayfa: 1 ... 3 4 [5] 6   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: WHDPacker - Katılımsız WHDLoad Paketi Hazırlama Scripti  (Okunma Sayısı 67748 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #60 : Temmuz 10, 2020, 12:07:47 ÖS »

Bilmediğimiz daha neler var acaba forumda emeğine sağlık abi.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #61 : Temmuz 10, 2020, 13:03:18 ÖS »

Full ekran çözünürlüğünü 1920x1080 yaparsanız scanlines seçeneğini de 25x4 yaparsanız. Gayet düzgün oluyor.

Bu kodları emulator.rar içerisinde bulunan WHDLoad.uae dosyasının içerisine ekleyebilirsiniz.

Kod:
gfx_filter_mask=Scanlines25x4.png
gfx_width_fullscreen=1920
gfx_height_fullscreen=1080

Teşekkürler. Çok işime yaradı. İstediğin oyuna çift tıkla açılsın. Ekran ayarlarında scanline bölümünü tıklayınca çizgiler çok yoğun oluyor. Bunu azaltmanın bir yolu ya da Full HD monitör için en uygun ekran ayarı tavsiyeniz var mı?

konu biraz eski ama scanline ile ilgileniyorum bende dediğin ayarları bulamadım acab bir resim atman hatta kulandığın winuea vs ayarlı bir şekilde bana mail atabilirmisin ?
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #62 : Temmuz 10, 2020, 15:41:11 ÖS »

Burda hazır paketlenmiş oyunların linki mevcut.
Yalnız hepsi 800x600 olarak ayarlı.
https://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=16183.msg207078#msg207078

Dolayısıyla yüksek çözünürlüklü monitörde scanlines çizgi aralıkları çok yüksek oluyor.

Oyun açıldıktan sonra F12 ye basıp Display ayarlarından 800x600 yerine 1920x1080 seçerseniz scanlines çizgileri daha düzgün oluyor.

Kendim paketleme yaparım derseniz; 1920x1080 ve scanlines ayarlı Emulator.rar dosyası burda.
Diğer dosyanın yerine bunu kullanırsınız.
http://www.mediafire.com/?foshtk0a6ugp4xo

Paketleme sisteminde oyunlarda snapshoot alırsanız/joystick mouse vb. ayarlar yaparsanız;
oyunu kapatıp yeniden açtığınızda, save dosyalarınız/ayarlarınız yok olacaktır.

Böyle bir dezavantajı var bilginiz olsun.

Eğer 1920x1080 haricinde başka çözünürlük ayarlamak isterseniz.

Emulator.rar dosyasının içersindeki WHDLoad.uae dosyasını çıkartın.
Not defteri ile açın

Satırlarını istediğiniz çözünürlüğe göre ayarlayın. Kaydedin.
Emulator.rar daki eski dosyayı silip yerisine yenisini ekleyin.

Bir sorun çıkarsa yardımcı olmaya çalışırım.

Kolay gelsin

konu biraz eski ama scanline ile ilgileniyorum bende dediğin ayarları bulamadım acab bir resim atman hatta kulandığın winuea vs ayarlı bir şekilde bana mail atabilirmisin ?
« Son Düzenleme: Temmuz 10, 2020, 15:51:34 ÖS Gönderen: cdemir » Logged

ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #63 : Temmuz 10, 2020, 15:54:48 ÖS »

Burda hazır paketlenmiş oyunların linki mevcut.
Yalnız hepsi 800x600 olarak ayarlı.
https://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=16183.msg207078#msg207078

Dolayısıyla yüksek çözünürlüklü monitörde scanlines çizgi aralıkları çok yüksek oluyor.

Oyun açıldıktan sonra F12 ye basıp Display ayarlarından 800x600 yerine 1920x1080 seçerseniz scanlines çizgileri daha düzgün oluyor.

Kendim paketleme yaparım derseniz; 1920x1080 ve scanlines ayarlı Emulator.rar dosyası burda.
Diğer dosyanın yerine bunu kullanırsınız.
http://www.mediafire.com/?foshtk0a6ugp4xo

Paketleme sisteminde oyunlarda snapshoot alırsanız/joystick mouse vb. ayarlar yaparsanız;
oyunu kapatıp yeniden açtığınızda, save dosyalarınız/ayarlarınız yok olacaktır.

Böyle bir dezavantajı var bilginiz olsun.

Eğer 1920x1080 haricinde başka çözünürlük ayarlamak isterseniz.

Emulator.rar dosyasının içersindeki WHDLoad.uae dosyasını çıkartın.
Not defteri ile açın

Satırlarını istediğiniz çözünürlüğe göre ayarlayın. Kaydedin.
Emulator.rar daki eski dosyayı silip yerisine yenisini ekleyin.

Bir sorun çıkarsa yardımcı olmaya çalışırım.

Kolay gelsin

teşekkür ederim oldun bile
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #64 : Temmuz 10, 2020, 20:40:47 ÖS »

teşekkür ederim oldun bile

Rica ederim

Simon (Özay Turay)
Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #65 : Temmuz 11, 2020, 00:27:20 ÖÖ »

Kayıt sorununu çözdüm sanırım ama birilerinin denemesi gerek. Kayıt yapmamız gereken bir oyun gelmedi aklıma. Kahkaha

EXE dosya çalıştırıldığında artık %TEMP% klasöründe WinRar'ın belirlediği rastgele bir alt klasöre  değil %APPDATA%\WHDPacker\OyunAdı klasörüne açılıyor ve mevcut dosya varsa üzerine yazılmıyor. Karizmatik

Hazır el atmışken Classic ve Scanline olmak üzere faklı batch dosyaları da oluşturdum. Oyunu çalıştıracağınız ekrana ve bilgisayara göre uygun olanı kullanırsınız.

İlk mesajdaki zip dosyası güncel.

Edit: Ayrıca WHDLoad sürümü de 18.5.5948'e güncellendi, WinUAE'nin mevcut sürümü gayet güzel çalıştığından paket boyutunu büyütmemek adına güncellenmedi.
« Son Düzenleme: Temmuz 11, 2020, 00:29:11 ÖÖ Gönderen: Simon (Özay Turay) » Logged

https://retrodergi.com - https://e-turay.com - https://karizmawow.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PS Vita, Nintendo 3DS, Nintendo 2DS
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #66 : Temmuz 11, 2020, 10:16:58 ÖÖ »

Kayıt sorununu çözdüm sanırım ama birilerinin denemesi gerek. Kayıt yapmamız gereken bir oyun gelmedi aklıma. Kahkaha

EXE dosya çalıştırıldığında artık %TEMP% klasöründe WinRar'ın belirlediği rastgele bir alt klasöre  değil %APPDATA%\WHDPacker\OyunAdı klasörüne açılıyor ve mevcut dosya varsa üzerine yazılmıyor. Karizmatik

Hazır el atmışken Classic ve Scanline olmak üzere faklı batch dosyaları da oluşturdum. Oyunu çalıştıracağınız ekrana ve bilgisayara göre uygun olanı kullanırsınız.

İlk mesajdaki zip dosyası güncel.

Edit: Ayrıca WHDLoad sürümü de 18.5.5948'e güncellendi, WinUAE'nin mevcut sürümü gayet güzel çalıştığından paket boyutunu büyütmemek adına güncellenmedi.

kayıt sorununu joistic ayarı yaparak yada ekran ayarı yaparak kayıt edip etmediğine bakarak deniyebilirsin.
winuea ayarlarını kayıt ediyorsa çok güzel.
snapshoot alıp kayıt etme varmı bilmiyorum ama oda olsa harika olurdu sanırım. çok şart değil.
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #67 : Temmuz 11, 2020, 11:09:39 ÖÖ »

v2 *.exe nerede download linkini göremedim ?
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #68 : Temmuz 11, 2020, 11:12:51 ÖÖ »

@Sensei eline sağlık. Sistem çalışıyor.

Yalnız ayarları yaptıktan sonra; Winuae ayar menüsünden çıkmadan önce,
Configuration ve sonra WHDLoad(WHDPacker) seçip kayıt etmek gerekiyor.

--------------------------------------------------

@ibo1973 Snapshoot için input/configuration#1/Klavyeyi seçip
Atama yapmak istediğiniz tuşun, input target ayarından quick save ve restore seçebilirsiniz.
Not: Bende birden fazla klavye gösterdi. Mini joypadi görüyor olabilir.
Birden fazla çıkarsa, test edip bulursun.
Ayrıca ayarları yaptıktan sonra Cofinguration'dan config dosyasını kaydetmeyi unutmayın.

« Son Düzenleme: Temmuz 11, 2020, 11:23:29 ÖÖ Gönderen: cdemir » Logged

Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #69 : Temmuz 11, 2020, 11:13:38 ÖÖ »

Ana sayfada. Tek link var zaten en son olan
v2 *.exe nerede download linkini göremedim ?

-------------------------------------------------
Ek: Farklı efektler için filter Settings'den masks'ı seçip, gözünüze hoş gelen bir tane seçebilirsiniz.
« Son Düzenleme: Temmuz 11, 2020, 11:22:37 ÖÖ Gönderen: cdemir » Logged

ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #70 : Temmuz 11, 2020, 13:03:11 ÖS »

özay acaba şöyle yapılma imkanı varmı whd exe packerın

şuanda gördüğüm kadarı ile her oyuna ayrı bir ayar yapılabiliyor peki bide tüm oyunların ayarını tek bir yerden alması mümkünmü yani bir oyuna ayar yapalım tüm oyunlarda o ayar geçerli olacak. Snap shoot hariç o her oyuna özel olması lazım. yani böylece herkes kendi makin-asına göre donanımına göre ayar yapar o ayarla tüm oyunları kullanır . her oyuna tek tek ayar yapmaya uğraşmak gerekmez .
« Son Düzenleme: Temmuz 11, 2020, 13:05:23 ÖS Gönderen: ibo1973 » Logged
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #71 : Temmuz 11, 2020, 14:11:42 ÖS »

Bildiğim kadarı ile winuae yapısı gereği her oyunun config dosyası ayrı.
İsterseniz bir oyunda tüm ayarlarınızı yaptıktan sonra; o oyunun .uae dosyasını whdpacket deki .uae dosyasıyla değiştirip diğer oyunları paketlerken o ayarlarla paket yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Tabi @ozay başka bir yöntemle ayar yapabilir mi bilemiyorum.

şuanda gördüğüm kadarı ile her oyuna ayrı bir ayar yapılabiliyor peki bide tüm oyunların ayarını tek bir yerden alması mümkünmü yani bir oyuna ayar yapalım tüm oyunlarda o ayar geçerli olacak. Snap shoot hariç o her oyuna özel olması lazım. yani böylece herkes kendi makin-asına göre donanımına göre ayar yapar o ayarla tüm oyunları kullanır . her oyuna tek tek ayar yapmaya uğraşmak gerekmez .

ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #72 : Temmuz 11, 2020, 14:23:35 ÖS »

Bildiğim kadarı ile winuae yapısı gereği her oyunun config dosyası ayrı.
İsterseniz bir oyunda tüm ayarlarınızı yaptıktan sonra; o oyunun .uae dosyasını whdpacket deki .uae dosyasıyla değiştirip diğer oyunları paketlerken o ayarlarla paket yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Tabi @ozay başka bir yöntemle ayar yapabilir mi bilemiyorum.

bu dediğin tabi olabilir ancak zaman içersinde ayarlarda yapıcağımız ufak değişikler sürekli oynarken ayarlama ihtiyacı doğurucaktır. yani bugün ayarladım bugünkü ayarlarıma göre  paketledim. 1 yıl sonra oyun kolunu değiştirdim artık her oynamak istediğim oyuna oyun kolunu ayarlamam lazım. yada farklı klavye düzeni kullanmaya karar verdim aynı şey geçerli yada artık scanline kullan mıyım dedim aynı yada farklı scanline kullanayım dedim gene ayını yani tüm oyunlar aynı yerden config lerini alsa bence harika olur.

keza her bilgisayara her donanıma göre ayar yapmak gerekiyor örneğin benim oyun koluma göre ayarlasam  başka oyun kolunda çalışmıyor yada ekran çözünürlüğü 1920x1080 benim monitörde çalışmıyor siyah ekran oluyor bende güzel neticeyi 2560x1600 çözünürlükte alıyorum yani ayar gerekiyor eğer mümkünse bu ayarı bir defa yapıp tüm oyunlarda kullanmayı tercih ederim. oluru yoksada olmaz ne diyim.
bence oluru var gibi olması lazım diye düşünüyorum.
Simon (Özay Turay)
Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #73 : Temmuz 11, 2020, 14:23:55 ÖS »

Bence o işi daha fazla karmaşıklaştırır. Tüm oyunlarda olmasını istediğiniz özel bir ayar varsa Resource klasöründeki Config_xxxxxx.uae dosyalarından birisine ilgili satırı ekleyip yeniden paketleme yapılabilir.

https://retrodergi.com - https://e-turay.com - https://karizmawow.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PS Vita, Nintendo 3DS, Nintendo 2DS
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #74 : Temmuz 11, 2020, 14:26:38 ÖS »

Bence o işi daha fazla karmaşıklaştırır. Tüm oyunlarda olmasını istediğiniz özel bir ayar varsa Resource klasöründeki Config_xxxxxx.uae dosyalarından birisine ilgili satırı ekleyip yeniden paketleme yapılabilir.
peki dediğim gibi bir bat dosyası yapılıp içine eklenmesi zor bir işmi ? uğraştırırmı ?
Sayfa: 1 ... 3 4 [5] 6   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: