Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 ... 6 7 [8]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Tapecart SD - satış  (Okunma Sayısı 40476 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Metallic
yönetici

Üyelik Bilgileri
« : Aralık 22, 2019, 20:54:48 ÖS »

Not: Birinci partideki ürünler tükendi, ikinci parti satış başlığına bakabilirsiniz.

Ürünün fiyatı kargo ücreti hariç 85TL'dir. Elimde 24 adet var, kişi başına 1 adet verebilirim. Almak istiyorsanız başlığa yazarak sipariş verin. Aşağıdaki sipariş listesine adınızı ekleyerek özel mesaj ile IBAN numaramı bildiririm. Ödemeyi yaptığınızı bana bildirdiğinizde paketinizi PTT kargo ile alıcı ödemeli olarak gönderiyorum (Not: Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri sadece TR içi gönderi yapıyorum, kargo ücreti 16.25TL tutuyor). Ödeme yaptığınızı belirttiğim günlerde saat 12:00'ye kadar bildirirseniz paketiniz o günün kargosuna yetişir, yoksa bir sonraki gönderiye kalır. Fotoğraflardaki C64 ve monitör satılık değildir.

Ürünle ilgili açıklamalar:
* Tapecart SD hakkında bilgi almak için şu başlığa bakabilirsiniz.
* Farklı C64 revizyonlarında MOTOR sinyalinde görülebilen gecikmeye karşı bu üründe gerekli önlem bulunuyor.
* Ürünün üzerinde MOSI sinyali ile tetiklenip 555 zamanlayıcı ile yanma süresi ayarlanan mavi bir led var. Bu led sayesinde cihazın MicroSD karttan yaptığı yüklemeleri takip edebilirsiniz. Ayrıca bir de kırmızı power led var.
* Ürünün kutulama yapmak istenildiğinde işe yarayacak bazı özellikleri var: Konnektöre takılacak 2 adet 3x12mm'lik civata ve ona uygun somun ile ürünü uygun bir kutuya sabitleyebilirsiniz. Ayrıca MicroSD kart modülünü pcb'ye lehimli olduğu A sırasından söküp B, C, D, E sıralarından birine lehimleyerek modülün ucunu, yani MicroSD kartın takıldığı yeri 8+4+4+4=20mm ileriye kutunun kenarına doğru uzatabilirsiniz.
* cemtezcan (blockmind)'ın tasarladığı kutu için şuraya bakabilirsiniz.
* Kaan Akkurt'un tasarladığı kutu için şuraya bakabilirsiniz.
* Üründe en son çıkan v1.1 firmware yüklü bulunuyor. Bu firmware ile bazı MicroSD kartlarda karşılaşılan uyumsuzluk giderilmiş durumda.
* Çıkacak yeni bir firmware'i ürüne programlamak için şu mesajdaki "Arduino Pro Mini'ye firmware atma" açıklamasına bakabilirsiniz.

Birinci parti için sipariş verenler - (Ürünler tükendi)
--------------------------------------------
01 - lunarstrain
02 - coskund
03 - WildLord
04 - ekenciz
05 - codewarrior
06 - savagery
07 - siber06
08 - slunlucky
09 - sad_face05
10 - wolfiem
11 - mrmojorisin
12 - Emrahceb
13 - LW3D
14 - misket
15 - zanpinoz
16 - kamilsorhan
17 - reserved1
18 - Jax
19 - CenkMiri
20 - 2019
21 - avukatka
22 - binsekiz
23 - solitude
24 - cemtezcan (blockmind)

İkinci parti için ön sipariş verenler
-----------------------------------------------
POLAT27 (2 adet)
Agony
Retroman
cihangirabi
Warhelmet (2 adet)
eczcaptain
ksercan5
Tesellum (2 adet)
ferhat
Voltron
Humphrey
muhendis
RetroLover
selimgokhunavci
hakkan
Ranthor
« Son Düzenleme: Şubat 05, 2020, 14:52:18 ÖS Gönderen: Metallic » Logged
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #106 : Ocak 02, 2020, 17:23:15 ÖS »

internetden download ettigim oyunlari koyabiliyorsam ne ala!
yaz beni de

.prg ve .tcrt uzantılı dosyaları çalıştırabiliyor.

Metallic
yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #107 : Ocak 02, 2020, 19:00:35 ÖS »

internetden download ettigim oyunlari koyabiliyorsam ne ala!
yaz beni de

yazdım seni
cemtezcan (blockmind)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #108 : Şubat 04, 2020, 21:08:13 ÖS »

@metallic merhaba,
Ürünü senden almıştım. Bugün kullandım ve çok memnun kaldım. Ellerine sağlık ve çok teşekkürler.

Bu ürün için bir 3d print edilebilir kasa tasarladım. detayları şu linkte bulabilirsin.

https://www.artstation.com/blockmind/blog/ZA67/tapecart-case-design

Bunun 3d print dosyalarını paylaşacağım fakat paylaşmadan önce sormak istedim, senin PCB tasarımın pcbway veya benzeri yerlerden yurtdışındakiler tarafından da ürettirilebiliyor mu yoksa kişisel kullanım için mi yaptın? Eğer herkese açıksa yabancı gruplara da haber vereceğim.

* 01.jpg (385.67 KB, 2000x1500 - Görüntüleme: 807 kez.)

* 02.jpg (370.48 KB, 1500x2000 - Görüntüleme: 696 kez.)

* 03.jpg (313.6 KB, 1500x2000 - Görüntüleme: 801 kez.)

Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #109 : Şubat 04, 2020, 22:52:40 ÖS »

@metallic merhaba,
Ürünü senden almıştım. Bugün kullandım ve çok memnun kaldım. Ellerine sağlık ve çok teşekkürler.

Bu ürün için bir 3d print edilebilir kasa tasarladım. detayları şu linkte bulabilirsin.

Bunun 3d print dosyalarını paylaşacağım fakat paylaşmadan önce sormak istedim, senin PCB tasarımın pcbway veya benzeri yerlerden yurtdışındakiler tarafından da ürettirilebiliyor mu yoksa kişisel kullanım için mi yaptın? Eğer herkese açıksa yabancı gruplara da haber vereceğim.

Elinize sağlik yine harika bir çalışma olmuş

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #110 : Şubat 04, 2020, 22:53:50 ÖS »

Eline sağlık abi harika gerçekten

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
Metallic
yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #111 : Şubat 04, 2020, 23:43:17 ÖS »

@metallic merhaba,

cemtezcan merhaba. Beğendiğine sevindim, güle güle kullan. Ben teşekkür ediyorum, sağolasın.

Kutu çok hoşuma gitti. Nefis olmuş, eline sağlık. Futuristik bir tasarımı var kutunun, hayran olmamak elde değil. Ölçüleri kumpasla alarak çok hassas çalışmışsın, profesyonel bir ürün olmuş bu kutu. Detaylardan en çok MicroSD kartı kolayca takıp çıkartmak için yaptığın girinti hoşuma gitti. Ayrıca led ışıklarının görülebilmesini sağlayan pencereyi çok iyi düşünmüşsün. Kutunun üzerinde cihazın ismi de yazılı olunca 10 numaralık bir çalışma olmuş. Harcadığın emek için çok teşekkürler.

PCB'nin tasarımına ait dosyaları henüz vermedim, ama belki ileride paylaşabilirim. Kutuya ait 3D baskı dosyalarını paylaşman yine de iyi olur bence. Ürünün kırk küsür kişiye satışını yaptım, içlerinden kutulama yapmak isteyen çıkabilir. En azından ben yapmak isterim =)  Tekrar teşekkürler. (Not: Bloğunda Tapecart SD ifadesi olursa daha iyi olur.)
« Son Düzenleme: Şubat 04, 2020, 23:58:17 ÖS Gönderen: Metallic » Logged
cemtezcan (blockmind)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #112 : Şubat 05, 2020, 09:18:24 ÖÖ »

@Kaan Akkurt çok teşekkürler hocam.
@amigaesref sağolasın.
@Metallic çok teşekkürler. Düzeltmeyi de yaptım. Yakın zamanda thingiverse e modeli yükleyip buraya link atacağım. siz de satış mesajınıza ekleyebilirsiniz isterseniz sonrasında. Tekrar ellerinize sağlık.

Jax
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #113 : Şubat 05, 2020, 09:22:44 ÖÖ »

@Kaan Akkurt çok teşekkürler hocam.
@amigaesref sağolasın.
@Metallic çok teşekkürler. Düzeltmeyi de yaptım. Yakın zamanda thingiverse e modeli yükleyip buraya link atacağım. siz de satış mesajınıza ekleyebilirsiniz isterseniz sonrasında. Tekrar ellerinize sağlık.

Cem eline sağlık. Çok güzel olmuş.
3D printer dan basabilir miyiz? Yoksa sen basıp dağıtacak mısın isteyenlere?
cemtezcan (blockmind)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #114 : Şubat 05, 2020, 09:55:44 ÖÖ »

@Jax çok teşekkürler. Benim dağıtma şansım yoğunluktan ötürü yok fakat modeli thingiverse e yükledim. Şuradan ulaşabilirsiniz.

https://www.thingiverse.com/thing:4145118

Herhangi bir sorun tespit ederseniz lütfen haber verin.

Metallic
yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #115 : Şubat 05, 2020, 15:09:33 ÖS »

cemtezcan
Çok teşekkürler kutunun 3D baskı dosyalarını paylaştığın için. Satış başlıklarında kutuya ait Thingiverse linkini verdim =)

Not: Ürünün satışını yaptığım arkadaşlardan kutulama yapanlar birkaç fotoğraf paylaşırlarsa sevinirim.

Sayfa: 1 ... 6 7 [8]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: