Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıArcade Sistemler (Moderatör: yavuzg)SCARTCADE (VGA-SCART Dönüştürücü)
Sayfa: 1 ... 30 31 [32] 33 34   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: SCARTCADE (VGA-SCART Dönüştürücü)  (Okunma Sayısı 454045 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #465 : Ekim 26, 2017, 09:20:39 ÖÖ »

Sega ST-V projesinin de fotoğraflarının yerine geri gelmesi de söz konusu olabilir mi Yavuz abi?

O iş biraz daha zor Selim, ancak evet onu da düzelteceğim. ST-V projesi photobucket'dan da önceki imageshack krizinde darbe almıştı. Onun sadece linkleri değil resimlerin kendisi de yok oldu (orijinal kopyaları bende duruyor) Bu yüzden sanki sıfırdan yazıyormuşcasına fotoları tek tek yükleyip linkleri de ona göre elle değiştirmem gerekiyor. İmkansız değil ancak en sona bırakacağım sanırım...

evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #466 : Ekim 26, 2017, 09:24:49 ÖÖ »

Hadi ya bende düzeldi sandım
Kolay gelsin o zaman üstad
Aslında bir başlıkta süreci paylaşırsan belki birilerinin de işine yarar
Malum forumda başka kullananlar da vardır belki
Tekrar kolay gelsin
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #467 : Ekim 26, 2017, 10:07:53 ÖÖ »

Hadi ya bende düzeldi sandım
Kolay gelsin o zaman üstad
Aslında bir başlıkta süreci paylaşırsan belki birilerinin de işine yarar
Malum forumda başka kullananlar da vardır belki
Tekrar kolay gelsin

Aslında paylaşmaya değer "ultra süper" bir çözümü yok maalesef problemin. 5, 10 hatta 100 fotoğrafınız varsa yazılarda paylaştığınız, makul bir zamanda oturup linkleri değiştirmek dışında çok bir önerim yok.

Ancak benim gibi 5000 tane fotoğrafı blog ve forum sitelerinde paylaşmış olan varsa önerim fotoların aynı isimde ve klasör yapısında yeni yere yüklenmesi yolunda olacaktır. Bu şekilde link düzeltme işlemi daha hızlı yapılabiliyor.

Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #468 : Ekim 26, 2017, 14:14:52 ÖS »

yeni parti için nasıl bir motivasyon istersin abim

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Atari 1040STe/Falcon 030/Jaguar/2600
Roland MT-32 Rev.A&B/SC-88/SB-55/MT300s
Sony PS 1-2-3-4-5/PSP/PVM 20"/9"
Sega SMS1-2/MD2/Saturn/Dreamcast/GG
Nintendo NES/SNES/DMG/GB Color/GBA SP
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #469 : Ekim 26, 2017, 14:27:34 ÖS »

Kutuları gördün Oğuz...

3-4 hafta önce girişecektim, Sega Megatech işi çıktı. 2 hafta önce haftasonu etrafı topladım girişecektim ki NSS kabin işi çıktı. Şimdi bakalım bu hafta sonu. Haa o zaman da ne bileyim Antalya'da bi Nintendo Playchoice-10 kabini ortaya çıkar, yemişim scartcade'ini der arabaya atlar giderim valla Kahkaha

Kader kısmet

Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #470 : Ekim 26, 2017, 14:30:56 ÖS »

Kutuları gördün Oğuz...

3-4 hafta önce girişecektim, Sega Megatech işi çıktı. 2 hafta önce haftasonu etrafı topladım girişecektim ki NSS kabin işi çıktı. Şimdi bakalım bu hafta sonu. Haa o zaman da ne bileyim Antalya'da bi Nintendo Playchoice-10 kabini ortaya çıkar, yemişim scartcade'ini der arabaya atlar giderim valla Kahkaha

Kader kısmet

Manevi destek olmaya gelirim elimin dondugu kadar da destek atarim

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #471 : Ekim 26, 2017, 16:35:28 ÖS »

Süper , scartcadeye yaklasiyoruz ustad anladigim kadariyla elin dert gormesin...
SavKo
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #472 : Aralık 26, 2017, 18:23:30 ÖS »

öncelikle herkese merhaba, evde atıl duran tüplü tv ve windows xp'li kasayı oyun bilgisayarı olarak değerlendirme fikri ile edindiğim vga to video dönüştürücüden siyah-beyaz görüntü aldım, farklı tvlerde denedim sonuç değişmedi, windows 10 yüklü laptop'tan denedim yine sonuç değişmedi. plazma tv'de ise renkli görüntü veriyor (fakat görüntü kalitesi çok kötü) bir türlü çözemedim sorunu. soruna çare ararken scartcade'i keşfettim ve foruma üye oldum mevcut 32 sayfayı tek tek okudum mükemmmel bilgiler çok teşekkürler. teknik bilgi sahibi olanlar acaba sorun neyden kaynaklanıyo olabilir ? ayrıca yavuz bey scartcade'i  tekrar üretim durumu var mı ?

"Ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz. Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde."
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #473 : Aralık 26, 2017, 18:35:22 ÖS »

Foruma hoş geldiniz.

Kullandığınız VGA-to-video dönğştürücü hakkında biraz daha fazla bilgi verirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz ancak benim söylediklerinizden tahminim kullandığınız dönüştürücü VGA sinyalini Composite Video'ya çeviren bir dönüştürücü ve muhtemel NTSC composite video üretiyor olabilir. Bu sebeple siyah beyaz görüntü alıyor olabilirsiniz...

Plazma TV'niz ise hem NTSC hem PAL'i destekliyorsa ondan renkli almışsınızdır.

Görüntü kalitesinin kötü olması ise tamamen bu tür dönüştürücülerin doğası gereği...

SavKo
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #474 : Aralık 28, 2017, 17:42:17 ÖS »

Foruma hoş geldiniz.

Kullandığınız VGA-to-video dönğştürücü hakkında biraz daha fazla bilgi verirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz ancak benim söylediklerinizden tahminim kullandığınız dönüştürücü VGA sinyalini Composite Video'ya çeviren bir dönüştürücü ve muhtemel NTSC composite video üretiyor olabilir. Bu sebeple siyah beyaz görüntü alıyor olabilirsiniz...

Plazma TV'niz ise hem NTSC hem PAL'i destekliyorsa ondan renkli almışsınızdır.

Görüntü kalitesinin kötü olması ise tamamen bu tür dönüştürücülerin doğası gereği...

Cihaz buydu değişime gönderdim bakalım gelecek olanda da aynı sorunu yaşayacak mıyım ?
https://urun.n11.com/uydu-ekipman-ve-malzeme/vga-to-scart-cevirici-donusturucu-converter-P204222490

bu arada ben biraz sabırsız olduğum için tv out özelliği olan bir eski bir kart buldum bir arkadaşımdan "Inno3d GeForce mx4000" hem compozit, hem de s-video çıkışı var. kartı taktım sürücülerini de yükledim. Tv ekranını Pal sistemi filan otomatik tanıyor ve hatta çözünürlük seçeneklerinde de 320 x 240 seçeneği de var. Fakat frekans seçeneklerinde sadece 60Khz var. Soft15Khz'yi anlattığınız gibi kurdum ama yinede 60Khz'de kalıyor.Sorun nedir acaba ? Bu başlık altında sordum umarım bir hata değildir Forum olaylarında yeniyim kusura bakmayın Ayrıca Scartcade'e konusunda yeni bir üretim olacaksa listede olmaya talibim. saygılar.

"Ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz. Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde."
Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #475 : Ekim 02, 2018, 15:51:32 ÖS »

Kutuları gördün Oğuz...

Kader kısmet

Manevi destek olmaya gelirim elimin dondugu kadar da destek atarim

Yavuz abi nasılsın?

Hortlatacak kadar vakit geçmiş diye düşünüyorum Belki sıkılıyorsundur bu aralar

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #476 : Ekim 02, 2018, 15:57:52 ÖS »

Un şeker, yağ hazır scartcadev2 için ,sadece helvayı bekliyoruz üstaddan 
caloteryx
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #477 : Kasım 10, 2018, 21:10:27 ÖS »

Kabin projemin sonuna geldim şöyle çocukluk heyecanıyla bir oyun oynayayım dedim, olmadı.
Görüntü TV'ye renksiz geliyor.
Ekran kartım Nvidia 6600 GT, S-video çıkışından SCART'a görüntü alıyorum(VGA-SCART kablosu bulamadım.) Soft15khz yazılımını kurdum. Ekran kartım 640x480 29khz'ye  kadar destek verdi bu da yeterli oldu bence.
Biraz araştırma yaptım bazı scart kabloları veya adabtörlerinin bağlantıları tam yapılmıyormuş bu sebeple renksiz bir görüntü elde ediliyormuş. İnternet sitelerinde renk kodları ve bağlantı açıklamaları var yalnız ben görüntüyü bir adaptör ve üç kabloyla sağlıyorum. Hangisini açayım da bakıp yapayım. zaten öyle bir yetenek de yok bende.

Tüm bağlantıları yapılmış SCART kablo ve adaptörünü nerden bulabilirim. VGA-SCART kablosunu alabileceğim bir yer var mı?

Son olarak Yavuzg üstadımız fragmanını verdiğin SCARTCADE2 ne zaman vizyona giriyor.  Vizyona girdiğinde bir sakıncası yoksa SCARTCADE2'ye ben de talibim.

* IMG_4.jpg (568.84 KB, 3024x4032 - Görüntüleme: 1054 kez.)
commodore007
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #478 : Kasım 10, 2018, 21:46:24 ÖS »

32. sayfa çöktü.
nihatservis
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #479 : Kasım 10, 2018, 21:58:43 ÖS »

selamlar.

bir süredir PC'deki görüntüyü CRT TV'ye kaliteli RGB şeklinde (kalitesiz compozit çıkış şeklinde değil) aktarmanın yollarını arıyordum. uzun araştırmalar sonunda bunu başardım.

bunu yapmaktaki amacım emulasyon oyunlarını CRT TV ekranında gerçek çözünürlüğünde (tasarlandıkları zamanki görüntüsü ile orijinal scanline etkisi ve LCD ekranlardaki pixellenme olmadan) görebilmekti.

Ayrıca daha gerçekçi bir retro görüntü elde edebilmek için evdeki eski 70 ekran CRT TV'yi yeni arcade kabin projemde bir ArcadeVGA monitöre dönüştürebilmeyi hedefledim. ilgilenen olursa detaylarını paylaşabilirim...

Yavuz bey harika bir çalışma olmuş detayları nasıl alabilirim.elektronik bilgim var deve şemasını alabilir miyim.
Sayfa: 1 ... 30 31 [32] 33 34   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: