Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetElinde olan var mı? COSMOS OYUNLU TV
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Elinde olan var mı? COSMOS OYUNLU TV  (Okunma Sayısı 3122 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« : Aralık 13, 2022, 22:25:37 ÖS »

Cosmos TECH televizyondan elinde olan, tercihen izmirde bir arkadaşımız var mı? Televizyonu çekip belgelemek istediğim için soruyorum. Satın alma teklifi yapmak için sormuyorum kesinlikle.

* 318964344_1415416335656764_9053462925700995956_n.jpg (113.39 KB, 1000x582 - Görüntüleme: 573 kez.)

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Aralık 13, 2022, 23:26:13 ÖS »

Benim tanidigim izmirde @Cengizermis diye bir arkadas var.  Onda oluyor genelde boyle TV ler

Metal grupları çok bağırıyor. haklıyken haksız duruma düşüyorlar...
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Aralık 13, 2022, 23:29:27 ÖS »

NES klonu mu içeriyor bu TV?
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Aralık 13, 2022, 23:35:01 ÖS »

Resme bakınca 80'lerde tanıtılmış bir televizyon gibi görünse de özellikler kısmında 2000 lerin teknolojisyle yeni dizayn diye bir yazı var.

Büyük ihtimal içinde de famicom oyunları ya da en baba sega mega drive oyunları vardır. Biraz geç kalınmış bir proje gibi çünkü o tarihlerde ps2 çıkmıştı.  

kenan9593
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Aralık 14, 2022, 00:59:19 ÖÖ »

93-94 yılı gibi tvlerde reklamı oynuyordu hatta babama televizyon bozulursa bundan alalım demiştim
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Aralık 14, 2022, 07:09:35 ÖÖ »

Benim tanidigim izmirde @Cengizermis diye bir arkadas var.  Onda oluyor genelde boyle TV ler
yok ya hiç olmadı Kahkaha

NES klonu mu içeriyor bu TV?
Evet içinde bir çeşit famiclone / NoAC var.

Resme bakınca 80'lerde tanıtılmış bir televizyon gibi görünse de özellikler kısmında 2000 lerin teknolojisyle yeni dizayn diye bir yazı var.

Büyük ihtimal içinde de famicom oyunları ya da en baba sega mega drive oyunları vardır. Biraz geç kalınmış bir proje gibi çünkü o tarihlerde ps2 çıkmıştı. 

20ler ifadesi muhtemelen pazarlama sloganıdır. 2000e 5 kala, 2000e 3 kala gibi ifadeler pek popülerdi.

93-94 yılı gibi tvlerde reklamı oynuyordu hatta babama televizyon bozulursa bundan alalım demiştim
Yıllardan emin olamıyorum ama benim de hevesim o reklamlardan kaynaklanıyor!

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Aralık 14, 2022, 07:39:48 ÖÖ »

Başlığı görünce özellikli bir cihaz değil. Ancak eldeki koleksiyonu çeşitlendirmek amacıyla koleksiyonculara hitap eder yazıp, huysuzluk yapacaktım. Baktım zaten cengiz video için arıyormuş  Kahkaha

Cihazı canlı olarak hiç görmedim ama içinde Sega oyunları var gibi aklımda kalmış. Zira bunun oyunları Nes/famiclone cihazların reklamlarında gösterilenlerden farklıydı. Bulması zor. Bol şans.

cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Aralık 14, 2022, 10:50:58 ÖÖ »

Başlığı görünce özellikli bir cihaz değil. Ancak eldeki koleksiyonu çeşitlendirmek amacıyla koleksiyonculara hitap eder yazıp, huysuzluk yapacaktım. Baktım zaten cengiz video için arıyormuş  Kahkaha

Cihazı canlı olarak hiç görmedim ama içinde Sega oyunları var gibi aklımda kalmış. Zira bunun oyunları Nes/famiclone cihazların reklamlarında gösterilenlerden farklıydı. Bulması zor. Bol şans.
Bi donemin populer kulturunde yeri var diye belgelemek istedigimden açıkçası.
Sega oyunu gibi gorunmesinin nedeni ise space harrier benzeri bi oyunla gosterilmesiydi. Yoksa bildigin famiclone/ clone nes.

Sheltox
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Aralık 14, 2022, 11:09:53 ÖÖ »

Bununla alakalımı bilmiyorum. Ama çocukluğumda gittiğimiz bir akrabamızın evinde arkasına famiclone kartuş takılıp oynanabilen bir televizyon vardı. Epey aklım çıkmıştı görünce. Bu başlığa denk geldiğimde de o anım aklıma geldi

Nes,Snes,Sega MD 1-2,PS1Atari 2600 Jr,Retropie (Rasp 3+),Atari 2600 Woody & Darth Vader,Nintendo 64,Sega Master System I- II,Mattel İntellivision,Nintendo TV game 15,Nintendo Famicom 8 Bit,Videopac G7000 (Magnavox Odyssey 2),CBS Colecovision,Nintendo GB DMG,GBA-SP,GBC,Watara-Supervision,GBA,GB-Micro
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Aralık 14, 2022, 11:26:09 ÖÖ »

Bununla alakalımı bilmiyorum. Ama çocukluğumda gittiğimiz bir akrabamızın evinde arkasına famiclone kartuş takılıp oynanabilen bir televizyon vardı. Epey aklım çıkmıştı görünce. Bu başlığa denk geldiğimde de o anım aklıma geldi
Ta kendisi

Sheltox
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Aralık 14, 2022, 11:47:30 ÖÖ »

Ta kendisi

Valla Hocam o televizyondan bulsam atlarım direkt. Evde koyucak yer yok ama olsun ortada biryerde durur. ))

Nes,Snes,Sega MD 1-2,PS1Atari 2600 Jr,Retropie (Rasp 3+),Atari 2600 Woody & Darth Vader,Nintendo 64,Sega Master System I- II,Mattel İntellivision,Nintendo TV game 15,Nintendo Famicom 8 Bit,Videopac G7000 (Magnavox Odyssey 2),CBS Colecovision,Nintendo GB DMG,GBA-SP,GBC,Watara-Supervision,GBA,GB-Micro
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Aralık 14, 2022, 13:24:47 ÖS »

Cengiz iyi düşün bak...

Şimdi 50-100 TL'ye satılan Cosmos markalı TV'lerin fiyatını 1000 TL'ye çıkartacaksın

iyisi mi sen bu videoyu çekmeden biraz cosmos tv istifleyelim Kahkaha Kahkaha Kahkaha

runal
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Aralık 14, 2022, 14:02:23 ÖS »

Kesinlikle 2000 öncesi üretim. Benim lise yıllarımda(90-93), bu televizyon yeni çıkmıştı reklamını hatırlamıyorum ama. Babam bu televizyondan dükkana getirtmişti, 3-5 tanede sattık.
  Cosmos marka bilinirliği olmayan bir üründü bu yüzden müşteriler almak istemezdi. O dönem herkes japon malı almak isterdi, Sony tercih ederdi. Bu Cosmos tv, Goldstar üretimi muhtemelen. Marka bilinirliği sebebi ile fazla bir satış rakamı yakalayamamıştır ve 30 sene sonra böyle bir cihaz bulmak çok büyük şans olur.
 Kartuş takılıp takılamadığını hatırlamıyorum. Sanırım içindeki oyunlar standarttı ve 4 adet oyun vardı. Oyunların arasında "Magic Carpet", oyunu vardı:https://www.youtube.com/watch?v=mLJV0_0JtB0" dükkanda fırsat buldukça arada birkaç el atardım. Kablosuz oyun kolu olması o dönem benim için devrimdi.
« Son Düzenleme: Aralık 15, 2022, 09:42:55 ÖÖ Gönderen: runal » Logged
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Aralık 15, 2022, 01:12:33 ÖÖ »

https://youtu.be/H1M5rdi_PiE?t=2575
Cosmos elektronik kol saati gerçekten varmıydı acaba.
haydar_abi
Uzman

İlla ki Amiga

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Aralık 15, 2022, 09:30:47 ÖÖ »

İlk Cosmos 37 ekran TV'yi bir gazare kuponla verdi diye biliyorum. Özallı yıllar. Promosyon çılgınlığı dönemi.

Amiga fanatiği.... 
Amigalıktan çıkmış Amigalar....

Amiga 1200 + Vampire V1200
LG 24MA53 TVMonitör
Amiga 500 Plus +TerribleFire030 4MB+16 GB CF
Amiga 2000
Amiga 500 + 1MB Çip + 9.5 mb FastRAM + Internal GOTEK + 4GB CF HDD
Casper M989A Monitor
Commodore64
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: