Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıArcade Sistemler (Moderatör: yavuzg)Arcade Monitör/Scart TV'ler için CRT Emudriver ve GroovyMAME
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Arcade Monitör/Scart TV'ler için CRT Emudriver ve GroovyMAME  (Okunma Sayısı 60434 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Mayıs 14, 2016, 17:50:11 ÖS »

Haber veririm dostum merak etme...

evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Nisan 10, 2017, 15:02:29 ÖS »

crt ekranlarda mamenin ayar menüsüne girdiğiniz zaman fontlar çok küçük görünür ve okunaksız olur, bu durumdan kurtulmak için mame.ini içerisinde

uifont       default

yazan satırı bulun ve default yazan kısmı silin

sonrasında artık gui de fontlar scale edilmeyecek birebir pixel olarak ekrana yansıyacak ve sizde rahat rahat kullanmış olacaksınız  

« Son Düzenleme: Mart 10, 2022, 09:29:02 ÖÖ Gönderen: evreno » Logged
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Nisan 10, 2017, 15:29:02 ÖS »

Evren iyiymiş bu bak eline sağlık
evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Nisan 10, 2017, 15:56:56 ÖS »

Bu arada bu başlıkta anlatılanlar ile
kabinime bağladığım tv de aldığım görüntünün videosudur

youtube üzerinden HD olarak izlerseniz görüntü kalitesini daha iyi görebilirsiniz.
özellikle 1. dk dan sonrasını izleyebilirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=Y5Bb-0mWZ1M

Faradrim
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Nisan 22, 2017, 13:24:33 ÖS »

Bende scartcade için pc topladım pentium dualcore x550 1 GB ram. X550 için listede 6.5 ve 9.3 de gözüküyor o yüzden 9.3 kurdum. Dikkatimi çeken 1050 olarak gözüküyor aygıt yöneticisinde. Arcade_OSD çalışıtırınca bir çok seçenek seçilebilir gözüküyor. Scartcade yapmıştık arkadaşımla onla tv bağladığımda tek tek tüm düşük çözünürlükleri denedim ama görüntü çok hızlı şekilde kayıyor. Sizin yaptığınız kabloyu yapsam sorun çözülür mü ?
Deneme olarak Neo Geo emulator açtım pc monitöründe titreme oldu aldığım sonuç şu şekilde.

« Son Düzenleme: Nisan 22, 2017, 13:52:20 ÖS Gönderen: Faradrim » Logged
evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Nisan 22, 2017, 14:02:19 ÖS »

elektronikden anlayan birinin çok rahat yapabileceği bir kablo o
yalnız şunu belirteyim scart soketini kaliteli bir soket taktırmanda fayda var parazit olmaması için
ati ekran kartı kullanıyorsan bu kablo işini görür başka bir şeye ihtiyacın yok
muhtemelen hazırladığınız scartcade de bir sıkıntı var
ama dediğim gibi ati ekran kartı ile bu kablo yapılıp kullanılabilir
ben bu şekilde kullanıyorum
olcay avşar
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Ocak 26, 2018, 07:12:37 ÖÖ »

Elinize, bilginize sağlık. Çok faydalı bir anlatım olmuş, yeni yapmaya başladığım kabin projemde nasıl crt tv kullanırım diye bakınırken siteyi bulup önce Sayın Yavuzg'nin scartcade başlığını sonra bu başlığı okudum.

Elimde hazır ATİ ekran kartı varken scartcade ile uğraşmaya gerek olmadan, crtemudriver ve groovymame ikilisini yapmaya karar verdim.

Anlatılanları "tv ye bağlama" kısmına kadar yaptım, ama elimdeki 70 ekran tv maalesef arızalıymış İş yarım kaldı.

Bu gün farklı bir crt tv ile sistemi tekrar deneyeceğim, inşaallah başarılı olurum. Yoksa sizden yardım rica edeceğim.
olcay avşar
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #37 : Ocak 29, 2018, 12:29:38 ÖS »

Tekrar merhaba, mesajlarım peş peşe olacak umarım kural ihlali değildir. Fakat aralarında 3 gün zaman farkı var, anlayış göstereceğinizi umuyorum.

Başlığı açan Sayın pcdata76 veya konu hakkında bilgi sahibi olan herkese bir sorum olacak.

Yaptığım kablo ile deneme amaçlı 37 ekran bir crt tv ile bağlantı kurup başlıkta anlatılanları yaptım, anlatım ile yazılımları da yükledim. TV'den görüntü almayı başardım, fakat yorucu bir titreme var ekranda.

Bu titreme yazılım ile mi giderilir? Yoksa yaptığım kablo ile mi alakalıdır?

Teşekkürler.
evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Ocak 29, 2018, 12:55:11 ÖS »

quickres i yüklediyseniz saat in orda simgesi vardır ona tıklayın ekran çözünürlüğünü 320x240 yapın
640x480 ise ondan titreme yapıyordur

320x240 da ayar yapmak biraz zor olduğu için ayar yapacağınız zaman 640x480 e alabilirsiniz sonra geri 320x240 yaparsınız
olcay avşar
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #39 : Ocak 29, 2018, 17:41:06 ÖS »

Teşekkürler Sayın Evreno, ilk fırsatta deneyeceğim. Fakat görüntü tv'deyken kenarlardaki simgeleri göremiyorum, sanırım önce geometrik ayar yapıp görüntüyü ekrana sığdırmam gerek.

Tekrar teşekkürler.
svardi
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #40 : Temmuz 27, 2022, 08:23:23 ÖÖ »

https://drive.google.com/file/d/0B5iMjDor3P__aEFpcVNkVW5jbEE/
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: