Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeSony ps1 hifi mod başarıyla sonuçlandı. Beklenmedik bir kalite...
Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Sony ps1 hifi mod başarıyla sonuçlandı. Beklenmedik bir kalite...  (Okunma Sayısı 17429 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« : Mayıs 18, 2016, 17:45:50 ÖS »

Forumdan zangief_34 hocamdan aldım. Scph 1002 model. Sorunsuz paketleme için teşekkür ederim. Kendisi sadece power gelip gelmediğini test ettiği için çalışıp çalışmadığı hakkında fikrim yoktu.

AKM dac ın bir resmi.
Scph 100x modeller bildiğiniz üzere ps1 in ilk serisi ve yanlışlıkla mı bilerek mi bilmem üzerindeki dac inanılmaz pahalı cd player lar üzerinde bile görülen bir dac. Daha sonraki modellerde maddiyat kesintisi amacıyla daha uygun modeller takıldığı için iyi ses veren cihazlar scph 100x serisi deniliyor.

Eve getirdim cihazı. Direk amfime bağladım.
İlk seferde giriş sesini alamadım. Çok da anlam veremedim. Cd takıp,reset yaptım. İlahi ses geldi ve start tuşuyla beraber müzik çalmaya başladı. Bir oyun konsoluna göre ses kalitesi gayet iyiydi. Daha iyi anlamak için David gilmour cdsini çıkarıp bir duke ellington cdsi taktım. Kapayıp açınca tepki alamadım. Allah allah dedim. Tvye taktım. Yok. Bu anlamıyordur dedim. Başka tvye taktım. Ses yok görüntü yok.
Son taktığım tvde de böyle olunca dedim sorun cihazda.

Cdyi çalınca mutluluktan çektiğim fotoğraf
Daha sonra görüntü geliyordu. Tvyi 4:3 modunda aldım. Pal görüntü moduna sabitledim. Görüntü olduğu belliydi. Ama siyah. Aynı zamanda başlamıyor cihaz.
İnternette araştırma yaptım yabancı kaynaklarda rf shield ı sökünce çalışır dediler. Kısa devre falan yapıyormuş. Söktüm çıplak kart olarak çalıştırdım kol kısmı bağlı değil. Cd bağlı değil sadece power bağlı. Başladı. Bir kaç kez denedim oldu dedim. Ama yine başlamamaya başladı. Sonra başlamaya başladı. Bir de modchip i söktümgerek duymadığım için, bir ara yine başladı. Toplamaya başladım. Alttaki rf shield olmadan sabitledim. Kol ünitesini taktım. Başladı. Power bağlantısını sökerken çarpıldım Kahkaha. Üstteki metal plakayı taktım. Cd okuyucuyu yerleştirdim. Bir daha cd ile başlattım. Bir kaç kez başladı o halde. Ama joystick görmüyordu. Flexe zarar vermiş olabilirim tabi öncelikli problemim başka. Sonra bir daha açılmamaya başladı. Topladım duruyor.
Açılmama sorununu çözene kadar mod uma başlayamam. Çözüme nasıl ulaşabilirim? Teşekkürler.
Sorun çözülür çözülmez bu başlıktan projeye devam edeceğim.
Saygılar.
« Son Düzenleme: Haziran 03, 2016, 23:41:45 ÖS Gönderen: Cimihendriks » Logged

Alacağın bir kaç nefes, hiç düşündün mü?
Ne kalacak senden, hiç düşündün mü?
Bir cansız vücudun, o da çürür toprak olur gider.
Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Mayıs 18, 2016, 19:33:45 ÖS »

Bu arada bahsetmeyi unuttum. Cihazın içini açar açmaz karşıma oyuncak tahta kaşık çıktı Kahkaha çok şaşırdım.

Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Mayıs 18, 2016, 21:36:09 ÖS »

Cd çalmaya falan uğraşıyor. Sadece görüntü ve ses sıfır. Başlıyor mu onu da bilmiyorum. Ama cd çalmaya uğraşıyor. Dönüyor falan

izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Mayıs 18, 2016, 21:49:50 ÖS »

allah şimdiden kolaylık versin daha önce 9002 ile denemiştim TOMB RAIDER 1 bariz ses tatlığı var ses çok farklı cd okuması 9002 ye göre zayıf olsada ilk seri olması ve ambiyanslı sesi ile gönlümüzde yer etmiştir

Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Mayıs 18, 2016, 21:53:11 ÖS »

allah şimdiden kolaylık versin daha önce 9002 ile denemiştim TOMB RAIDER 1 bariz ses tatlığı var ses çok farklı cd okuması 9002 ye göre zayıf olsada ilk seri olması ve ambiyanslı sesi ile gönlümüzde yer etmiştir
İlk seri dışında direk rca çıkışı ve ilk seride olmayan bir dac olduğu için ilk seri tercih ettim  hocam. Şimdi boya atıyorum. Logoyu da maskelemeden boyayacağım sanırım. Zaten ileride dremel ile cd boyutunda delik açıp pleksi koyacağım için büyük dert vermeyecektir.

Power supply ın 220kısmında yanık izleri var bayağı. Ama tamir izine rastlamadım. Bozuk bir ps1 den psu söküp deneyeceğim yarın bakalım 

zangief_34
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mayıs 18, 2016, 22:12:44 ÖS »

ıyı yorumlarınız ıcın tesekkur ederım.fakat anladıgım kadar ıle cıhaz cd secıyor demıssınız,ve test kısmı.cıhaz cıplı ben kopya oyun ıle test ettım herhangıbır sorunu yoktu.elımde 3 adet daha kalın kasa ps1 var onlar cıpsız oldugu ıcın test edılemedı.tahta kasık olayı Kahkaha,cıhaz ıkıncı el olarak elıme gectı.ıcını de acmak ıstemedım.ıyı kasıkla kurtarmısız:D..eger sorun ya da memnunıyetsızlık soz konusu ıse her daım ıade vs konusabılırız.sorun degıl mal hala benımdır.orj audıo okutacak ısenız elımde cıpsız 1002 vardı.muhtemelen gozu saglamdır,hemde cıp olmadıgı ıcın yorulmamıstır..bu cıhaz sorunlu bır tane daha ısterım dersenız,hemen yarın paketlım gonderım dıger 1002 yı.
Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Mayıs 18, 2016, 22:45:30 ÖS »

ıyı yorumlarınız ıcın tesekkur ederım.fakat anladıgım kadar ıle cıhaz cd secıyor demıssınız,ve test kısmı.cıhaz cıplı ben kopya oyun ıle test ettım herhangıbır sorunu yoktu.elımde 3 adet daha kalın kasa ps1 var onlar cıpsız oldugu ıcın test edılemedı.tahta kasık olayı Kahkaha,cıhaz ıkıncı el olarak elıme gectı.ıcını de acmak ıstemedım.ıyı kasıkla kurtarmısız:D..eger sorun ya da memnunıyetsızlık soz konusu ıse her daım ıade vs konusabılırız.sorun degıl mal hala benımdır.orj audıo okutacak ısenız elımde cıpsız 1002 vardı.muhtemelen gozu saglamdır,hemde cıp olmadıgı ıcın yorulmamıstır..bu cıhaz sorunlu bır tane daha ısterım dersenız,hemen yarın paketlım gonderım dıger 1002 yı.
CD seçmiyor. Açıldı mı hepsini açıyor
Yok hocam, boyadım zaten artık. Yine de ilginiz için çok teşekkür ederim. Psu değiştirerek deneyeceğim yarın ps1 bulursam haber veririm...

Samurai
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mayıs 19, 2016, 10:17:07 ÖÖ »

Öncelikle kolay gelsin iyi çalışmalar......

Hocam siz birde SCPH-1000 modelinin sesini duyun inanılmaz kristal netliğinde tüm sesleri ayırabiliyorsunuz.....

SCPH-1002 de güzeldir ondaki DAC çipide mükemmel ama SCPH-1000 çok özeldir anakartı ve Dac çipi çok farklı ayrıca S-Video çıkışlı tek PS1 modelidir...

SCPH-100X serisinin tek problemi çok ısınması ve power sorunu ayrıca Lensi Power a çok yakın yapmışlar buda ses de titreme ve CD leri okumama sorunu yapıyor konsolu ters koymak gerekli ben öyle kullanıyorum....

Ayrıca benim SCPH-100X serisi ile ilgili açtığım konu var PS1 Audiophile diye ama linki koyamadım beceremedim Kahkaha  O konuyuda incelersen senin için faydalı olur.......

İyi çalışmalar.....
Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Mayıs 19, 2016, 11:47:03 ÖÖ »

Hocam siz birde SCPH-1000 modelinin sesini duyun inanılmaz kristal netliğinde tüm sesleri ayırabiliyorsunuz.....

SCPH-1002 de güzeldir ondaki DAC çipide mükemmel ama SCPH-1000 çok özeldir anakartı ve Dac çipi çok farklı ayrıca S-Video çıkışlı tek PS1 modelidir...

SCPH-100X serisinin tek problemi çok ısınması ve power sorunu ayrıca Lensi Power a çok yakın yapmışlar buda ses de titreme ve CD leri okumama sorunu yapıyor konsolu ters koymak gerekli ben öyle kullanıyorum....

Ayrıca benim SCPH-100X serisi ile ilgili açtığım konu var PS1 Audiophile diye ama linki koyamadım beceremedim Kahkaha  O konuyuda incelersen senin için faydalı olur.......

İyi çalışmalar.....

İyi çalışmalar.....
100x serisinin tek farkı power supplylar ve bölgesel farklılıklar diye biliyorum hocam. Saygılar.

Düzenleme: ufak bir araştırma yaptım. Bütün scph 1000ler çipin farklı olduğu pu7 kullanıyor. Geri kalan 100x ler pu8 yanında nadir olarak pu7ye de sahip olabiliyor. Hangisi daha kaliteli bilmiyorum ama çiplerin farklı olduğu belli.
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2016, 12:36:58 ÖS Gönderen: Cimihendriks » Logged

Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Mayıs 19, 2016, 13:06:23 ÖS »

Boyayı attım. Sorunu çözmek için uygun fiyatlı power supply arıyorum. Model farketmez.

Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Mayıs 19, 2016, 14:31:56 ÖS »

Vay vay vay bir pikap mı görüyorum orada... İyi iş... Hem PS1 hem plak dinleyicisi olarak...

Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Mayıs 19, 2016, 15:27:44 ÖS »

Vay vay vay bir pikap mı görüyorum orada... İyi iş... Hem PS1 hem plak dinleyicisi olarak...
daha zevkli Kahkaha

g 600
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Mayıs 19, 2016, 23:27:58 ÖS »

ilk seri ps1'lerin power soketleri, diğer serilerden farklı bildiğim kadarıyla, biri 6 pinli, diğerleri 5 pinli olması lazım 
Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Mayıs 19, 2016, 23:39:56 ÖS »

ilk seri ps1'lerin power soketleri, diğer serilerden farklı bildiğim kadarıyla, biri 6 pinli, diğerleri 5 pinli olması lazım 
Evet ama soket söküp uydurulursa sorunsuz çalışıyor

g 600
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Mayıs 19, 2016, 23:43:55 ÖS »

tamam o zaman 
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: