Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeSony ps1 hifi mod başarıyla sonuçlandı. Beklenmedik bir kalite...
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Sony ps1 hifi mod başarıyla sonuçlandı. Beklenmedik bir kalite...  (Okunma Sayısı 25599 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #30 : Haziran 03, 2016, 19:18:05 ÖS »

konuyla pek alakalı degıl ama,PIXresizer ısımlı program ıle resım boyutu ıle cozunurluk kaybı pek olmadan,4mb lık resım 600kb a flan dusurulebılıyor..
Pcde onu kullanıyorum zaten 5mb lık fotoyu hızlıresime yüklemek bile zor böyle upload hızıyla. Mobilde var mı bakayım. Varsa rahat olur valla hocam

Alacağın bir kaç nefes, hiç düşündün mü?
Ne kalacak senden, hiç düşündün mü?
Bir cansız vücudun, o da çürür toprak olur gider.
CloseOver
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Haziran 03, 2016, 20:37:24 ÖS »

Beyler olayı tam anlamadım ben, bu ps1'ler yani audio cd'leri daha kaliteli ses vererek falan mı çalıyor?
zangief_34
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Haziran 03, 2016, 21:02:54 ÖS »

ps1 1002 serısınde akm dac ses cıpı mevcut,mevzu bu..
Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #33 : Haziran 03, 2016, 21:33:38 ÖS »

Beyler olayı tam anlamadım ben, bu ps1'ler yani audio cd'leri daha kaliteli ses vererek falan mı çalıyor?
Zangief_34 hocamın da dediği gibi akm dac çipi sayesinde beklendiğinin üzerinde ses cd si çalıyor.

Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #34 : Haziran 03, 2016, 23:40:46 ÖS »

Opamp'ı atladım, 23 uf bipolar sanyo oscom çaktım. Sorunlar minimum seviyede(aşırı yüksek seste %75 civarı başlıyor ama orada kimse kullanmaz herhalde ) , kalite de jumperlı hale göre daha iyi gibi. Özellikle bas doygunluğu ve detay.

Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #35 : Haziran 03, 2016, 23:46:39 ÖS »

Conclusion.

Bu modeller mod yapılmadan bile fiyatına ve beklentiye göre inanılmaz ses veriyor. Yaptığım basit moddan sonda seste gelişme farkettim. Göz ayarını yapmak da çok önemli göz ayarsız az çizik cdlerde bile zorlanıyor. İstenirse göz ayarı konusu açabilirim. Onun dışında bundan sonra ps1 ile müzik dinleyeceğim gibi cd bazında, fsrkettiğim ufak detay belki psikolojiktir ama moddan önce uzun süre dinlemelerde baş ağrısı geliyordu. Şu an çok daha rahat dinleniyor. Ufak bir kaç geliştirmem daha olacak bu konuya ama cihazla oynama olmadığı için bu projeyi bitmiş sayıyorum. İlgilenenlerin ilgisine teşekkür ediyorum, ilgilenmeyenlerin de varlığına sevdamı sunuyorum. Paypala ağıt yakıyorum. Bu projenin godfstherı zangief-34 hocama özel teşekkürlerimi iletiyorum. Sanki oscr alan avrupalı az tanınan yönetmen gibi teşekkür ediyorsun demeyin Kahkaha benim için gerçekten şaşırtıcı ve memnun edici bir proje oldu. Aynı zamanda ses elektroniği konusunda deneyerek öğrenme şansı verdi bana.

Kısaca büyüksün sony

CloseOver
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Haziran 04, 2016, 01:14:59 ÖÖ »

Zangief_34 hocamın da dediği gibi akm dac çipi sayesinde beklendiğinin üzerinde ses cd si çalıyor.

Anladım hocam teşekkürler.
Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #37 : Haziran 04, 2016, 12:12:54 ÖS »

Az önce göz ayarını yaptım çok ince olarak. Gain bias ve lazer bir şeyini tam yerine oturttum. Zımparalanmış cdleri bile okuyor   Kahkaha

Ayarları yapmak eski cd çalarlara nazaran çok daha basit sadece trimpot çevirerek voltaj ölçtüm.

Bir de resimde de göreceğiniz üzere dac tan hemen sonraki kondansatörleri alıp yerine jumper attım.
Not: işçilik berbat olabilir ama çalıştı Kahkaha
Kondansatörleri söktüm. Jumper atmadan önce

Jumper attıktan sonra

opamp sonrası transistörleri aradan çıkardım.
Bu da çıkış transistörlerin bacağı kalktıktan sonra.
Simetrik diğer iki transistör de av multi out çıkışı için onu kullanmadığım için ellemedim.

Gece gece 30 saniye test edebildim. Ses iyi gibi ancak anlayamadığım olay, amfi de ses pot una dokununca ve sesi ayarlarken hışırdıyor.
Düzgün çalıyor ama kafam karıştı... Neyse dans Kahkaha

Proje bitmiştir. Saygılar sevgiler...

Resimler düzenlendi,,,

Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Haziran 06, 2016, 16:45:14 ÖS »

Ses sistemini yenileyip anfiden güzel bir ses almam lazım bu aralar PS1 bizi bozar aga... Kahkaha

Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #39 : Haziran 06, 2016, 16:59:40 ÖS »

Ses sistemini yenileyip anfiden güzel bir ses almam lazım bu aralar PS1 bizi bozar aga... Kahkaha

Amfi alırken 90lar öncesine almamaya bak aga, dijital kaynak(öxellikle cd player) kullanacaksan öıkış voltajı yüksek ve eski amfilerin giriş hassasiyeti düşük olduğu için yüksek frekanslı seslerde clipping diYe tabir edilen distorsiyon yapıyor Kahkaha bizzat kendimden biliyorum. Bu yüzden amfi değiştirdim

Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #40 : Haziran 06, 2016, 17:17:23 ÖS »

Amfi alırken 90lar öncesine almamaya bak aga, dijital kaynak(öxellikle cd player) kullanacaksan öıkış voltajı yüksek ve eski amfilerin giriş hassasiyeti düşük olduğu için yüksek frekanslı seslerde clipping diYe tabir edilen distorsiyon yapıyor Kahkaha bizzat kendimden biliyorum. Bu yüzden amfi değiştirdim

''Anfi'' diyorum bende... Kahkaha Amfi diyemem. Kahkaha

Pioneer amfi var. Sağlam 1023K 7 HDMI çıkışlıda buna kolon sistemi almam lazım elim bollaşsında sadece kutusundan çıkarttım öylece yatıyor üst katta... Elimdeki malzemelerin çoğunu kullanmıyorum...

Samurai
Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : Haziran 06, 2016, 18:48:32 ÖS »

Bende devamlı olarak PS1 SCPH-1000 modelini CD player olarak kullanıyorum şimdi birde JBL hoparlör ayarladım yakında gelicek o zaman işte inanılmaz ses alırız..

Lana Del Rey den West Coast parçasını birde JBL ile dinleyelim arkamızdada AKM DAC var daha ne olsun
Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #42 : Haziran 06, 2016, 19:32:38 ÖS »

Bende devamlı olarak PS1 SCPH-1000 modelini CD player olarak kullanıyorum şimdi birde JBL hoparlör ayarladım yakında gelicek o zaman işte inanılmaz ses alırız..

Lana Del Rey den West Coast parçasını birde JBL ile dinleyelim arkamızdada AKM DAC var daha ne olsun

Hocam mod yap kesinlikle elin yatkınsa
Resimleri de güncellersem anlaşılır olur. Bir de amfini söylersen giriş katına göre daha kolay bir yol anlatabilirim Kahkaha

NoStres
Deneyimli

One Love, One Heart, One Destiny

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #43 : Haziran 07, 2016, 02:04:08 ÖÖ »

Sahur temizliği

Samurai
Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Haziran 07, 2016, 07:57:04 ÖÖ »

Hocam mod yap kesinlikle elin yatkınsa
Resimleri de güncellersem anlaşılır olur. Bir de amfini söylersen giriş katına göre daha kolay bir yol anlatabilirim Kahkaha

Hiç anlamam hocam mod işlerinden zaten vakitde bulamıyorum...

2.el Denon amfi ayarladım bakalım halledebilirsem onuda alıcam birde JBL hoparlörle Ps1 deki AKM DAC ın tüm gücünü görürüz....
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: