Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PSX Castlevania SOTN Çözünürlük sorunu  (Okunma Sayısı 3068 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ylk
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Haziran 23, 2016, 01:07:30 ÖÖ »

Arkadaşlar,
PSX Castlevania SOTN oyununu epsxe ile açıyorum. Malum CRT TV ile açıyorum.

256x240 çözünürlük ile oyun içi gayet güzel ancak start tuşuna basıp menu gelince ekranda tam değil sağdan kesik oluyor.Ayrıca hikaye anlatımı kısmıda yine yarım.

Siz bu oyunu hangi ayarlarla oynuyorsunuz ? 

ylk
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Haziran 30, 2016, 00:21:04 ÖÖ »

Yok mu Castlevania oynayan ?
Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Haziran 30, 2016, 10:49:14 ÖÖ »

Lensi sağlam bir tane ps1 al bence kendine. Fiyatlar oldukça uygun oluyor genelde.

Forumdaki İndirme Linkleri
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=13992

Do not use the multi tap with the multi tap inserted in the multi tap slot.
ylk
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Temmuz 01, 2016, 15:45:50 ÖS »

Lensi sağlam bir tane ps1 al bence kendine. Fiyatlar oldukça uygun oluyor genelde.
teşekkür ederim bilgi için,aslında niyetim var,bazı oyunlar emude nasıl orjinal ps de nasıl görmek için.

Lakin ben bu iş nasıl oluyor onu merak ediyorum.PSX oyun içinde start'a basınca çözünürlükmü değiştiriyor ?
« Son Düzenleme: Temmuz 01, 2016, 15:47:22 ÖS Gönderen: ylk » Logged
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Temmuz 02, 2016, 21:40:40 ÖS »

teşekkür ederim bilgi için,aslında niyetim var,bazı oyunlar emude nasıl orjinal ps de nasıl görmek için.

Lakin ben bu iş nasıl oluyor onu merak ediyorum.PSX oyun içinde start'a basınca çözünürlükmü değiştiriyor ?
MErhabalar, ps1 oyunlarında menü ekranlar ve oyun içi grafik çözünürlükleri farklı oluyor genelde. menü ekranına daha fazla yazı sığsın daha okunaklı olsun diye yapıyorlar genelde. Bir de ps1in oyun içi grafiklerini akıcı yapmak için çok ilginç çözünürlük numaraları yapılmış. Bi yerde güzel bir yazı okumuştum bunlarla ilgili ama 4-5 sene olmuştur.

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
ylk
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Temmuz 07, 2016, 03:16:16 ÖÖ »

MErhabalar, ps1 oyunlarında menü ekranlar ve oyun içi grafik çözünürlükleri farklı oluyor genelde. menü ekranına daha fazla yazı sığsın daha okunaklı olsun diye yapıyorlar genelde. Bir de ps1in oyun içi grafiklerini akıcı yapmak için çok ilginç çözünürlük numaraları yapılmış. Bi yerde güzel bir yazı okumuştum bunlarla ilgili ama 4-5 sene olmuştur.

Teşekkür ederim bilgi için.
Hayırlı bayramlar
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: