Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Framemeister (Scan converter) Alternatifleri  (Okunma Sayısı 3418 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ağustos 25, 2016, 18:27:12 ÖS »

Micomsoft'un scanconverter cihazları retro oyunlarla, sistemlerle alakalı insanların modern LCD sistemlere sistemlerini bağlamak için tercih ettiği ürünler... Ama ne yazık ki fiyatları çok pahalı... Alternatifler neler? Güzel bir video hazırlamışlar...

EmuMaster
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ağustos 25, 2016, 20:07:15 ÖS »

Bu elemanların kanalı çok güzel.Tüm konsollarda "en iyi görüntüyü nasıl alırız" üzerine videoları var.

Meraklısı takibe alabilir.

Özellikle bvm ve pvm monitörleri bunlar sayesinde öğrendim.Retroyu crt'den daha kaliteli sunan bir şeyin olduğunu sanmıyordum.

Tabi pvm ve bvm'leri bulması sorun, bulsak ücreti sorun.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Ağustos 26, 2016, 09:54:46 ÖÖ »

Bu kanalı bende çok beğeniyorum... Ama bazen gereğinden fazla mı uzatıyorlar diye düşünmeden edemiyorum Teknik çok bilgiye boğunca, kafalar karışıyor...

Kanalın en hoşuma giden özelliğini dün fark ettim... Videolarında bir çok oyun gösteriyorlar...İtiraf etmeliyim ki, oyun konsollarındaki oyunları pek bilmiyorum. Bayağ güzel görünüyor dediğim bir çok oyunu merak ediyordum... Acaba videoda gösterilen oyunların isimleri bir yerde yazıyor mu diye baktığımda aşağıdaki sayfaya yönlendirildim... Çok güzel iş çıkartmışlar saniyesine kadar çıkan oyunun bilgileri var...

http://kit.com/MyLifeInGaming/featured-games-rgb-105-framemeister-alternatives

EmuMaster
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ağustos 26, 2016, 10:33:29 ÖÖ »

Hakkaten ben bile çok ince ayrıntılara takılan biri olarak bunların gamecube rgb videosunu seyrettikten sonra "amaaaaan tak oyna işte" dedirtti.Ama helal olsun çektikleri videoların hakkını veriyor elemanlar.Olabilecek tüm kombinasyonlardaki görüntü kalitesi nasıl hepsine değiniyorlar.

Hardcore şekilde bu işlerin içinde olmayan birisi hiç bulaşmasın Kahkaha.

Oyun konusunda benim kullandığım yöntemlerden birisi;

"Top 100 snes games" yada "Top 100 ps1 games" şeklinde videolara bakmak.Yada sevdiğim tarz oyunlar neyse o şekilde aramak "Best beat em up games snes" gibi yada "best shmups on ps1" gibi.

Güzel bir liste oluşturuluyor bu şekilde.
ssaylanc
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ağustos 28, 2016, 08:54:41 ÖÖ »

Bu adamlar sayesinde bir çok konsolumdan svideo'dan rgb scart'a geçtim. Hayatım değişti diyebilirim
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: