Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 ... 3 4 [5] 6   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: [PROJE] NES2JAMMA (NES to JAMMA)  (Okunma Sayısı 26171 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #60 : Ocak 12, 2017, 13:41:52 ÖS »

@heroman Ben riverraidi kabine pc taktığımdan beri kabinde oynuyorum. Harika gerçekten de.
@yavuzg pal ve native rgbsiz devam edeceğini hiç düşünmedim

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #61 : Ocak 12, 2017, 13:42:22 ÖS »

Bizim orda yoktu bu 2600lü kabinlerden hiç.

cdemir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #62 : Ocak 12, 2017, 14:50:02 ÖS »

Zamaninda aldigim Commodore ve amigayi ne hikmetse evde monitöru dururken kabindede ayni oyunları oynamayi cok istiyordum, ve bunu fronted&mame uzerinden  basardim ve cok guzel oldu dusunsenize river raid'ikabinde oynuyosun  Kahkaha Kahkaha bu iste ole sanki

Ben River Raid' i ilk olarak kabinde oynamıştım.
Hatta Başka bir yerde, Wizard Of Wor' u da kabinde görmüştüm. Oynadım mı oynamadım mı hatırlamıyorum ama. Kahkaha

Wizard of çok yüksek ihtmalle, Arcade değil, C64'dü
Çünkü diğer kabinde, Atari 800XL de olan Bounty bob oynatılıyordu.
Yani arcade salonu değil, oyun vb sattıkları yere, 2 yada 3 kabin ayarlayıp, içlerine C64, Atari 800XL koymuşlardı.
Bounty Bob kasedini de ordan almıştım..

« Son Düzenleme: Ocak 12, 2017, 14:53:47 ÖS Gönderen: cdemir » Logged

Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #63 : Ocak 12, 2017, 15:27:24 ÖS »

Valla arkadaşlar bende o oyunlari ilk atari salonlarinda oynadim gece gunduz river raid ve wizard of worun basindan ayrilnazdim, ozaman nerde icinde ne oldugunu gormek sadece oyun peşindeydik ..ama tabii yillar sonra bu oyunlar kalkti ve yerlerine jamma v.s ler gelince bir tarafimiz hep eksik kaldi, ve o yuzden evdeki kabinde  o oyunları tekrar kurmaya karar verdim, river raidi oynamak o sesleri yeniden duymak çok hos bi okadarda tuhaf geliyor, simdi oglum 9 yaşında ara sira bu oyunu oynuyor  
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2017, 16:00:29 ÖS Gönderen: Heroman » Logged
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #64 : Ocak 12, 2017, 18:14:34 ÖS »

Fransız NES'den tatmin edici sonuç almana çok memnun oldum... Elimde Fransız NES var, fakat soketi biraz farklı olan kablosu yok. Sanırım sen içerdeki Kutudan bir şekilde RGB çıkış aldın. Bu konuda bilgi vermen mümkün mü?

Her zamanki gibi zevkle okuduk...Eline sağlık.

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #65 : Ocak 12, 2017, 19:01:41 ÖS »

Fransız NES'den tatmin edici sonuç almana çok memnun oldum... Elimde Fransız NES var, fakat soketi biraz farklı olan kablosu yok. Sanırım sen içerdeki Kutudan bir şekilde RGB çıkış aldın. Bu konuda bilgi vermen mümkün mü?

Hayır abi, bende orijinal kablosu var

eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #66 : Ocak 12, 2017, 21:19:20 ÖS »

Eline sağlık yavuz hocam bir solukta dehşet içinde okudum sabrın sınırlarında dolaşıyorsun Benim bir sorum var kartın jamma soket kısmında ev ortamında kaplama yapmamız mümkün mü, orijinal soketler de bakır renk değilde sarımsı pirinç rengi gibi bir renk var.
Birde projelerinin meyvesi olan hazır tak çalıştır devrelerinden istemeye hep çekindim, isteyemedim, istemeyeceğim de Çünkü bunları zamanı gelince kendim yapmayı düşünüyorum ama önce odamı bitirmem lazım, bu yazdıklarım bu ürünleri alan ve isteyen arkadaşlara eleştiri değildir yanlış anlaşılmasın sadece benim görüşümdür. Bu projeleri senin yaptığın şekilde detaya girerek, özenerek yaşadıklarını (stres, sevinç, hayal kırıklığı vb...) senin kadar olmasa da yaşayarak sahip olmak isterim böylece verdiğin emeği(bir kısmını) yaşayarak görmüş olurum diye düşünüyorum.     

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #67 : Ocak 12, 2017, 23:22:20 ÖS »

Benim bir sorum var kartın jamma soket kısmında ev ortamında kaplama yapmamız mümkün mü, orijinal soketler de bakır renk değilde sarımsı pirinç rengi gibi bir renk var.

Evet mümkün ancak sanırım pahalı olur zira o sarı/prinç rengi kaplama altın

Elbette sadece 1-2 micron kalınlığında ancak adetli yapmadığın taktirde onu kaplayacak çözelti ve ekipman maliyeti (ki bu tür "kit" ler satılıyor) yüksek olur.

Bu sebeple kontakları korozyondan korumak için lehim veya "soğuk kalay" çözeltisi ile kaplamak daha hesaplı olur

wolfiem
Deneyimli

May the source be with you!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #68 : Ocak 12, 2017, 23:32:46 ÖS »

Eline sağlık üstat fotoroman gibi okudum yine

Commodore & Amiga & Amstrad & Retro Macintosh Fan
k2.bbs.tr - Çok yakında!
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #69 : Ocak 14, 2017, 14:20:34 ÖS »

Bugün bu proje kapsamında NESRGB, Everdrive N8 ve NES2JAMMA'nın getirdiği nimetlerden birisi olarak orijinal Nintendo VS arcade donanımını orijinaline en yakın şekilde oynanabilir hale getirdim.

Birileri Nintendo VS oyunlarının ROM'larını patchleyerek NES üzerinde oynanabilir hale getirmiş. Gerçi patch sadece "INSERT COIN" işlemi için hangi butona basılması gerektiği kapsamında oldukça basit bir şey sanırım zira Nintendo VS tamamen NES teknolojisine dayalı bir arcade donanımı.

Nintendo'nun diğer arcade donanımı olan Playchoice10'den farklı olarak VS donanımı kartuş tabalı değil ROM tabanlı ve para kazanma yöntemi PC10 gibi zaman satın alarak değil bildiğiniz "INSERT COIN" mantığında. Dolayısıyla bu sistem için çıkan oyunlar sıradan NES versiyonlarından programlama kodu olarak az biraz daha farklı (PC10 oyunlarında INSERT COIN mantığı yok, tamamen ayrı bir zaman/kredi devresi ile bildiğiniz NES oyunu oynatıyor...)

Neyse, NES donanımında çalışması için patch'lenmiş bu VS oyunlarını Everdrive'a atınca "INSERT COIN" için hangi butona basmamızı gerektiğini de kısa bir araştırma ile bulunca bu oyunları "arcade havasında" oynayabilir hale geliyorsunuz

NESRGB modu ile ilgilenenler için de bir kaç ekran görüntüsü daha paylaşayım

Fotoğrafların bazılarında benim titrek ellerim sebebiyle bulanıklıklar olabilir ancak gerçek görüntülerde en küçük bir pürüz, renk patlaması/taşması veya kusur yok belirteyim
« Son Düzenleme: Ekim 26, 2017, 12:18:37 ÖS Gönderen: yavuzg » Logged

cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #70 : Ocak 14, 2017, 14:52:42 ÖS »

detsvadayemtolkinabaut...
Süper olmuş, tam olmuş!

cdemir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #71 : Ocak 14, 2017, 15:33:37 ÖS »

Yavuz üstad. Retroyla, sadece emulatör bazında ilgilenen benim bile, içim gidiyor.
Konuyla yakından ilgilenenlerin, bu donanımlara sahip olabilmek için; içlerinin yağları eriyordur sanırım Kahkaha

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #72 : Ocak 14, 2017, 17:47:10 ÖS »

Yavuz üstad. Retroyla, sadece emulatör bazında ilgilenen benim bile, içim gidiyor.
Konuyla yakından ilgilenenlerin, bu donanımlara sahip olabilmek için; içlerinin yağları eriyordur sanırım Kahkaha

Konuyla ilgilenen ve yeri, durumu olanlar için şu kadarını söyleyebilirim, Krikzz'in Everdrive N8'i ve Tim'in NESRGB ürünleri ödediğiniz paranın son kuruşuna kadar hakeden ürünler

cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #73 : Ocak 14, 2017, 21:13:44 ÖS »

RGB mod düşünmesem de homebrewlar, ureleasedler, patchliler için bile çok ideal birşey everdrive. Bu arada PVM kullanıyorum artık ve kompoziti nasıl işliyorsa; normal NESten çıkan görüntü fransız RGBden daha iyi gibi diyebilirim. (çıplak gözle görmedim)

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #74 : Ocak 14, 2017, 21:32:24 ÖS »

Bu arada PVM kullanıyorum artık ve kompoziti nasıl işliyorsa; normal NESten çıkan görüntü fransız RGBden daha iyi gibi diyebilirim. (çıplak gözle görmedim)

Fransız NES'de basit bir composite=>RGB decoder devresi kullanılmış, senin PVM'de kimbilir ne komplex bir decoder devresi vardır

Sayfa: 1 ... 3 4 [5] 6   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: