Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trDiğer Nostaljik BilgisayarlarDiğer BilgisayarlarToshiba T1910 CS laptop açılmıyor, yardım
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Toshiba T1910 CS laptop açılmıyor, yardım  (Okunma Sayısı 13339 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Nisan 25, 2017, 22:32:51 ÖS »

Evet ana ve yedek batarya sifir
Biri çalışsa açılacak gibi. Amma saçma iş yapmışlar yahu Kahkaha

phantom
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Nisan 25, 2017, 22:37:13 ÖS »

Rtc 2.87 verdi
phantom
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Nisan 25, 2017, 22:38:37 ÖS »

Peki ben bunu uzun sure sarjda biraksam dolar mi ki?
Ya da tamamen ölmüş  müdür
Devastator
Uzman

Ziyaretçi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Nisan 25, 2017, 22:43:06 ÖS »

Pulse chaerger ile hayata döner belki diyeceğim. Ama çok eski cihaz.

Bu arada anakart üstünde embeded bir ram var mı? yoksa sadece sram mı? unutmayın sram'ın da bir pili var.
phantom
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Nisan 25, 2017, 22:45:27 ÖS »

Ayrica kendi onboard 4mb rami var
phantom
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Nisan 25, 2017, 22:46:45 ÖS »

Bu battery pack in ici acilir mi peki yoksa yeni battery pack mi bulacagim
prospektüs
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Nisan 26, 2017, 00:34:28 ÖÖ »

Bende T1900 modeli var. Birebir aynı sorunla karşılaştım ve kapasitörlerinden birini değiştirerek tekrar çalıştırabildim. Ayrıntıları burada yazıyor:

http://www.electronics.dit.ie/staff/bredmond/tosh486fix/
phantom
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Nisan 26, 2017, 10:08:20 ÖÖ »

O kapasitore ulaştım:) ama disaridan hic problemli gibi gorunmuyor, şişme falan yapmamış
phantom
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Nisan 26, 2017, 10:09:19 ÖÖ »

Once batarya sorununu halledip onu degistirmeyi ikinci asamaya birakayim olmazsa
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #24 : Nisan 26, 2017, 10:31:29 ÖÖ »

tüm toshibalarda aynı şekilde hareket ediyor ışıklar yanıyor sonra kapanıyor bir türlü sağlam denk getiremedim bendede aynı model veya farklı model de olabilir daha önceden dc adaptör ile denenmiş sanırım arızalı şekilde verdiğim arkadaş yapmıştı

prospektüs
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Nisan 26, 2017, 10:33:21 ÖÖ »

Bendeki kapasitör de dışarıdan iyi görünüyordu, şişik değildi. Yazıda bahsedildiği gibi bu modellerdeki kronik bir hataymış. Olması gerekenden düşük voltajda kapasitör takılmış.

Bir de eğer bilgisayarı çalıştırabilirseniz, disket sürücüsünün çalışıp çalışmadığını da yazabilirseniz sevinirim. Benimki çalışmıyordu, bios pili bitik olduğundan denmişti ama aynı modelde pili hiçbir yerde bulamadım.
phantom
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Nisan 26, 2017, 10:34:38 ÖÖ »

tüm toshibalarda aynı şekilde hareket ediyor ışıklar yanıyor sonra kapanıyor bir türlü sağlam denk getiremedim bendede aynı model veya farklı model de olabilir daha önceden dc adaptör ile denenmiş sanırım arızalı şekilde verdiğim arkadaş yapmıştı
Adaptörü de kendi orjinal adaptörü, pilden sonuç alamazsam kapasitoru degistiricem bakalim, sonucu yazarim
phantom
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Nisan 26, 2017, 10:37:25 ÖÖ »

Bendeki kapasitör de dışarıdan iyi görünüyordu, şişik değildi. Yazıda bahsedildiği gibi bu modellerdeki kronik bir hataymış. Olması gerekenden düşük voltajda kapasitör takılmış.

Bir de eğer bilgisayarı çalıştırabilirseniz, disket sürücüsünün çalışıp çalışmadığını da yazabilirseniz sevinirim. Benimki çalışmıyordu, bios pili bitik olduğundan denmişti ama aynı modelde pili hiçbir yerde bulamadım.

Anladim, o kapasitor illa ki değişecek yani, bitince denerim surucuyu de, sizin piller de bitik miydi, yani ogrenmek istedigim ana ve yedek batarya bitik olsa da bu alet calisiyor mu? Eger oyleyse pil isine hic bulasmayip direkt kapasitore giriseyim
prospektüs
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Nisan 26, 2017, 10:49:09 ÖÖ »

Anladim, o kapasitor illa ki değişecek yani, bitince denerim surucuyu de, sizin piller de bitik miydi, yani ogrenmek istedigim ana ve yedek batarya bitik olsa da bu alet calisiyor mu? Eger oyleyse pil isine hic bulasmayip direkt kapasitore giriseyim

Evet, piller takılı olmasa da cihaz çalışıyor. Hard disk'i de görüyor.
commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #29 : Nisan 26, 2017, 11:02:08 ÖÖ »

Bende aynı sorunu olan compaq armada var, onunda mı kondansatörleri sorunludur acaba?

Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: