Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetSatılık Bölümü Kural Önerisi
Sayfa: 1 [2] 3 4   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Satılık Bölümü Kural Önerisi  (Okunma Sayısı 20527 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Mayıs 06, 2017, 21:57:33 ÖS »

Bunu düşünür gibi oldum Hatta acaba ilk mesaja otomatik, bunun gibi bir uyarı eklenebilir mi? diye düşündüm... Ama script falan yazmak bulmak zor iş...

i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Mayıs 06, 2017, 22:32:49 ÖS »

Bence mantıklı bir kural olur. Zamanla alışır insanlar.

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Mayıs 06, 2017, 22:47:17 ÖS »

Bencede hakkaniyetli olur satici bazen "az  önce sattım, özelden birisi mesaj  attı" yan yattı  çamura battı v.s diyerek
satmak dan vazgeçiyor kafasına gore yoklama çekiyor kim fazla verirse 2-3 kişiyi birden idare ediyor. ..

Bencede mantikli birsey...
Agony
Uzman

Amiga gibi yar, Commodore gibi de yadigar olmaz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Mayıs 07, 2017, 11:28:16 ÖÖ »

Bunu düşünür gibi oldum Hatta acaba ilk mesaja otomatik, bunun gibi bir uyarı eklenebilir mi? diye düşündüm... Ama script falan yazmak bulmak zor iş...

Abi forumda millattan kalma programlama diliyle yarışma yapıp, beyin jimnastiği yapıyor insanlar. Sıfırdan donanım geliştiriyorlar. Script yazmayı mı beceremeyecek forum ahalisi. Senin dediğin de laf mı şimdi? Kahkaha

mrmojorisin
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Mayıs 07, 2017, 12:00:07 ÖS »

Bencede hakkaniyetli olur satici bazen "az  önce sattım, özelden birisi mesaj  attı" yan yattı  çamura battı v.s diyerek
satmak dan vazgeçiyor kafasına gore yoklama çekiyor kim fazla verirse 2-3 kişiyi birden idare ediyor. ..

Bencede mantikli birsey...
Forumda böyle bi olay yaşadınız mı? Yaşadıysanız paylaşırsanız sevinirim.
Tam tersi geçenlerde bi satış olayında lot'u bozmasını rica ettim arkadaştan wassup'tan  bana gelen yanıt aynen şu oldu ''O şekilde bölemem diğer arkadaşlarda istedi yapmadım. Yaparsam ayıp olur''
Kural falan değişecekse değişsinde forumda daha bir şey satmadım elimdekilerin de çok azını forumdan temin ettim ama münferit bir kaç olayı genelleştirmeyi anlayamıyorum.
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Mayıs 07, 2017, 12:58:54 ÖS »

Çok başima gelmedi ama bikackez ilk mesajı atıp konustuktan sonra beni kızağa çekip  beklettikten sonra hiç cevap vermedi sonrada sattim demesine şahit oldum, bu genelleme değil ama madem bu konu açilmis herkes yaşadığıni dile getirebilir, ve bazi tatsjzliklarin önüne gecilebilir diye düşünüyorum. ..
Jester
Üye

MAX 330 MEGA       PRO-GEAR SPEC

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Mayıs 07, 2017, 15:14:21 ÖS »

Bence mutlaka olması gereken kurallar;

1- Satış başlıklarında alım önceliği mesaj sırasına göre belirlenmeli.
2- Satış bölümüne belli bir süre yada mesaj sayısı altında yeni üyeler ulaşamamalı.

"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
mrmojorisin
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Mayıs 07, 2017, 15:16:36 ÖS »

yeni üyenin suçu ne?
İçimize kapanalım o zaman takas falan yaparız aramızda
« Son Düzenleme: Mayıs 07, 2017, 15:20:22 ÖS Gönderen: mrmojorisin » Logged
Jester
Üye

MAX 330 MEGA       PRO-GEAR SPEC

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Mayıs 07, 2017, 15:27:56 ÖS »

yeni üyenin suçu ne?
İçimize kapanalım o zaman takas falan yaparız aramızda

Dışarıdan gelip biri bir cihaz alıp gidince dışarımı açılmış oluyoruz ? Ya da katkılı yeni bir üyemi kazanmış oluyoruz ? Tam anlayamadım.

"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
mrmojorisin
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Mayıs 07, 2017, 15:40:39 ÖS »

Bence mutlaka olması gereken kurallar;

1- Satış başlıklarında alım önceliği mesaj sırasına göre belirlenmeli.
2- Satış bölümüne belli bir süre yada mesaj sayısı altında yeni üyeler ulaşamamalı.
Yeni üye cihaz alamayınca ya da satamayınca başımız göğe mi erecek?
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Mayıs 07, 2017, 16:03:55 ÖS »

Alım-Satım bölümü hali hazırda üye olmayanlara açık değil. Yeni üye için ayrı bir parantez açarak kural koymanın büyük bir esprisi yok bence. Ancak satıcı/hibeci kendi insiyatifi ile böyle bir kural koyabilir duruma göre. Gördüğüm kadarı ile buna engel bir şey de yok.

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
WildLord
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Mayıs 07, 2017, 16:07:33 ÖS »

İnsanların haklarını koruması için kendisine otoriter bir destek araması kadar doğal bir şey olamaz. Bence de satış işlemi açıkça belirtilen talep sırasına göre olmalı. Kişi alım hakkından vazgeçtiğinde satış sıradaki kişiye geçmeli. Özel mesaj yoluyla bir çok kere ürün oldum. Satın almak isteyen kişinin herhangi bir sebeple kendini gizlemek istemesi, özel mesaj yoluyla bu işlemi gerçekleştirmesi belli ki maduriyete sebep oluyor. Ben de bir kaç satışta önce talep ettiğimi düşünmeme rağmen ürünün özel mesajla alındığını öğrenip üzülmüştüm, ister istemez insanın aklına güven problemleri oluşuyor.

Maduriyetin minimum düzeyde kalması için suistimale yatkın böyle bir konu için kural koymak işe yarar. Buna rağmen maduriyetler olacaktır, yaptırım bu işin en zor tarafı. Belki tekrar satış için belli bir süre konulara cevap yazamama caydırıcı olabilir. Bir de satışla ilgili aldatılma vs gibi problemler için de kuralların belirlenmesi iyi olur. Tabi bu iş için foruma uygun bir mod gerecektir.
mrmojorisin
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Mayıs 07, 2017, 16:10:59 ÖS »

Sen bilirsin deyince kavga çıkmazmış.
Haklısınız arkadaşlar inşallah gönlünüze göre olur
Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Mayıs 07, 2017, 16:44:15 ÖS »

Sen bilirsin deyince kavga çıkmazmış.
Haklısınız arkadaşlar inşallah gönlünüze göre olur

Neden öyle diyorsun hocam. Senin de değerli yorumlarını hep duymak isteriz. Ama inan bunlar münferit değil. Bir de illa işin kötü yanına bakmayalım. Mesela ben daha geçenlerde ps2 network adapter icin ilan altina ilgileniyorum yazdim ve akabinde öm attim. Ama arkadasimiz 5 gun foruma girmedigi icin gorememis. Ben de beklemek istemedim ve urunu aliexpresten satin aldim 2. Gün. Hemen de ilanin altina "aliexpresten aldim tesekkurler" yazdim. Boylece baska ilgilenen varsa haberi olmus oldu. Arkadas forumu gormeden mesajimi okuyup hatta onerdigim fiyata da okey demisti ama aciklamayi yaptim kendisine. Bu hareketim (satis ilanindaki seffaflik) baskalarinin da faydasina. Belki isteyen baskasi mesaj atar sonra.

Sirf guvensizlik vs degil yani olaylar.

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Atari 1040STe/Falcon 030/Jaguar/2600
Roland MT-32 Rev.A&B/SC-88/SB-55/MT300s
Sony PS 1-2-3-4-5/PSP/PVM 20"/9"
Sega SMS1-2/MD2/Saturn/Dreamcast/GG
Nintendo NES/SNES/DMG/GB Color/GBA SP
arkas
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Mayıs 07, 2017, 17:13:52 ÖS »

İlk mesaj atana satmak zorunda değil diyenler olmuş. Alıcı eğer fiyatı ve şartları kabul ederek gönderiye yazarak talip olmuşsa satmak zorundadır. Alıcı pazarlık etmek isteyebilir, şartlarda değişiklik isteyebilir bunlar aralarında anlaşıp anlaşamamalarına bağlıdır. Sıra ikinciye, üçüncüye geçer vb. Kurallar işler daha iyi olsun diye konur. "Ciddi alıcıların" önce gönderiye yazmalarından yanayım.

Commodore 64G
Amiga 500
PS2
Sayfa: 1 [2] 3 4   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: